“Swojskie jadło, swojski klimat”

Zagroda Guciów - Gospoda
Nr 5 wśród 7 Restauracje (Zwierzyniec)

Inaczej odczuwa się to miejsce jeśli się tu mieszka kilka dni, a inaczej tylko samo jedzenie, jak się jest przejazdem. Ja mieszkałem kilka dni. Jedzenie pyszne. Chleb pieczony na miejscu, kury prawie dzikie - to i jajecznica pyszna. Bigos super i "Jaś" - fasola z kaszą pyszna. Nie ma pizzy, nie ma coca coli, jest lemoniada, zupa z pokrzyw, piwo Zwierzyniec i trochę serca roztoczańskiego w Gospodzie. Czasem jak nie ma szefostwa, bo wyjedzie - to niestety personel się trochę gubi. Nieczynne poniedziałki (rozumiem to) niestety czasem psują nastrój.

1  Dziękujemy, Waldek J

Zrecenzowano 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

To już nasza 3 lub 4 wizyta na przestrzeni ostatnich kilku lat. Świetna atmosfera miejsca, w środku skansenu, potrawy bardzo dobre, regionalne, nadawałyby się do filozofii "slow food". Natomiast ceny zwalają z nóg. Kuchnia opiera się na kaszy gryczanej, jaglanej, wieprzowinie, ziemniakach, twarogu, przetworach mlecznych, mące przennej i żytniej a więc na produktach tanich lub prawie darmowych, zwłaszcza w wiejskiej okolicy. Stąd kubek mleka zsiadłego za chyba 7 zł, lub smalcu z ogórkiem w podobnej cenie, to przebicie kilkuset procent, a może nawet 1000 %. Na pewno wrócimy, ale cennik powinien być podzielony przez 2.

Dziękujemy, wkorbiel
Zrecenzowano 18 sierpnia 2019

Szeroki wybór nietypowych dań - jest to jedno z niewielu miejsc gdzie menu wyróżnia się obecnością lokalnych dań.
Krótki czas oczekiwania, a smak wyśmienity.
Dużo opcji bezmięsnych!

Zdecydowanie polecam.

Dziękujemy, uliko201
Zrecenzowano 17 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Polecam ze względu na możliwość zwiedzenia skansenu i jednoczesny przystanek na jedzeni. Domowe, proste i raczej smaczne. Z naszych wyborów polecam chłodnik (przepyszny) ziemniaki z zsiadłym mlekiem, naleśniki i lemoniadę. Nie polecam cukinii smażonej i panierowane. Zbyt grube i bardzo twarde.
Napewno przy ładnej pogodzie ma to miejsce ogromny urok.

Dziękujemy, AlicjaK353
Zrecenzowano 14 sierpnia 2019

Restauracja jest ciekawie urządzona, wszystko wygląda swojsko i autentycznie. Dopóki nie dostanie się jedzenia na stół. Chłodnik był startymi ogórkami z mlekiem, piróg bez smaku, dzik - mikroporcja suchego mięsa. Najsmaczniejsze były podpłomyki i mrożona herbata - ale i tak nie warte swej ceny. Największy zawód czekał na nas na deser - gorszego sernika nigdy nie próbowałam. Był suchy, kruszący się, bez smaku, stary, na wielkiej grudzie ciasta, coś wstrętnego. Komplementarna wódka została podana ciepła w 30 stopniowym upale. Obsługa opieszała. Można kupić smaczny miód w budce obok, ale restaurację radzę omijać z daleka - dla dobra żołądków i portfeli.

Dziękujemy, Marta R

Zagroda Guciów - Gospoda — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Jacnia, Województwo Lubelskie

Krasnobród, Województwo Lubelskie

Byłeś(-aś) w Zagroda Guciów - Gospoda? Podziel się wrażeniami!