“Pobyt 38 osobowej grupy seniorów Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczyy”
Tawerna Helios — recenzja

Tawerna Helios
Nr 36 wśród 47 Restauracje (Hel)

Po raz drugi mieliśmy przyjemność gościć 38 osobową grupą u państwa Edyty i Waldemara Ciupaków w pensjonacie HELIOS na Helu. Prawda jest taka , że jak za tą cenę za osobodzień pobyt można ocenić jako wyśmienity. Pensjonat znajduje się nieopodal FOKARIUM i PROMENADY. Oferuje domową atmosferą z setkami regionalnych bibelotów.
Osobną sprawą są posiłki w należącej do pensjonatu TAWERNIE. Nasi seniorzy zjeździli Polskę i Świat wzdłuż i w szerz. Ale tak smakowitych i obfitych domowych posiłków to nigdzie nam nie serwowano! Schabowy ledwie mieścił się na talerzu, zupy zawiesiste, świeżutkie surówki i ryby przygotowane na różne sposoby. Do tego obfitość sałatek, wędlin, past i serów. Na długo pozostaną nam w pamięci: makaron z ziołami, smaczne naleśniki oraz placki ziemniaczane, wszystko przygotowane według regionalnej receptury. Na zakończenie warto dodać przesympatyczną obsługę.

Dziękujemy, Miłosz S

Zrecenzowano 8 września 2019 z urządzeń przenośnych

Poszukując restauracji z regionalnym jedzeniem trafiliśmy do knajpki Helios. Co prawda nie było wszystkich ryb, które mieli w menu ale i tak byliśmy zadowoleni. Polecamy przede wszystkim szprotki, których dostaniecie cały talerz i właściwie można je traktować jak frytki i jeść widelcem. Są świeże, smaczne i chrupiące! Inne ryby też ok. Same frytki również dobre. Małże w panierce, ale u nich to chyba standard, podobnie kalmary. Piwo za 3,5 lewa. Ogólnie rachunek wyniósł 75 lewa za wystawny obiad na 5 osób plus małe dziecko.

Dziękujemy, Izachlond
Zrecenzowano 22 sierpnia 2019

Kiedy Zona zwróciła uwagę, że sprzątanie było "po łebkach", bo nie zauważono zostawionych butów dowiedziała się, że jest "głupia i chamska". Nie polecam :(

Dziękujemy, Ernestmila
Zrecenzowano 30 lipca 2019

Kotlet de volaille tak suchy że nie dało się pokroić, nie mówiąc o zjedzeniu. Po oddaniu kotleta obsłudze, od szefowej kuchni jak i za razem całej "knajpy" otrzymaliśmy informację że takie się tu podaje i nic na to nie poradzi. Po odmowie zapłaty za samego kotleta właścicielka się oburzyła tłumacząc się że "g**** ją to obchodzi" czy został on zjedzony czy nie i mamy obowiązek zapłaty. Po kolejnej odmowie zaczęły się groźby wezwaniem policji i awantury. Patrol który przyjechał i uznał naszą rację nic nie dał, rzekoma super rozczochrana kucharka była tak oburzona że zaczęła grodzic nam sądem i że tak tego nie zostawi.
Jedzenie beznadziejne, obsługa mało zorientowana. Nie byliśmy jedyni nie usatysfakcjonowani, gdyż "super kucharka" nie była w stanie nawet dobrze odmrozić placków ziemniaczanych innym gościom.
Zachowanie właścicielki pozostawia wiele do życzenia, zero dbania o klienta, liczy się zysk, nie jakość. Słabe i suche ;)

Dziękujemy, Natalia M
Zrecenzowano 30 lipca 2019

Po zamówieniu placków ziemniaczanych dostaliśmy zamrożone, nie do końca usmażone placki. Na miejscu okazało się, że nie byliśmy jedynymi rozczarowanymi gośćmi- łącznie z wizytą policji. Zdecydowanie nie polecam.

Dziękujemy, Edzia1989

Tawerna Helios — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Tawerna Helios? Podziel się wrażeniami!