Zwiedzanie muzum.

Wizyta w Muzeum Obrony Wybrzeża miała charakter emocjonalny. Ojciec mój przed drugą wojną służył w... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Leszek-Masaj
Lubin
Polecam

Mnóstwo ciekawych eksponatów które zainteresują nawet dzieciaki. Aranżacja schronów na muzeum to... Przeczytaj więcej

Kasieku
Sędziszów, Polska

Zrecenzowano: 10 września 2019

W Muzeum można m.in. zobaczyć 30-metrową wieżę sterowania ogniem baterii Schleswig Holstein (kalibru 406 mm). z pancerną kopułą u szczytu. Dziś na szczycie wieży stworzono taras widokowy, skąd można podziwiać piękną panoramę Półwyspu Helskiego. Nie zobaczymy już tu niestety armaty - została niestety wywieziona przez Niemców do Francji w 1940 roku. Jednak zwiedzanie samego bunkra i możliwość zobaczenia ogromnego cokołu działa robi wrażenie.
Wokół baterii, w lesie, zorganizowano skansen, a w nim znajdziemy m.in. 12 dział związanych z historią Helu, miny, torpedy, bunkry wartownicze i różnorodny sprzęt wojskowy. Na samym Cyplu można zobaczyć najsłynniejszą polską baterię z czasów II wojny światowej, czyli baterię im. Heliodora Laskowskiego, kilka powojennych obiektów, m.in. 13. i 27. Baterię Artylerii Stałej, a także, już na brzegu morza, cztery stanowiska ogniowe dział kalibru 100 mm Baterii Artylerii Stałej, powstałych w 1956 roku.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, eleQ1959
Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019

Na zewnątrz duża ilość eksponatów, w środku stylizowane pomieszczenia, ciekawe zbiory. Możliwość zjedzenia wojskowej grochówki, strzelania z kulek dla młodszych oraz prawdziwa strzelnica, gdzie można wypróbować karabin Mauser.

Dziękujemy, micheaszPL
Zrecenzowano: 30 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce na prawdę godne polecenia na mapie Helu. Pięknie zachowane eksponaty (jest ich mnóstwo) w skansenie i muzeum. Podróż wąskotorówka raczej dla rodzin z małymi dziećmi. Dzieci 4 i 5 lat zachwycone. Jak dla nas ekstra.

1  Dziękujemy, kaskozdroj
Zrecenzowano: 17 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Świetne miejsce pełna podziwu jestem dla jakości rekwizytów i ich ilości. Moje szkraby 7 lat i 5 lat były również zachwycone i zainteresowane historią Polski . Napewno odwiedzimy ponownie. Bilety w super cenie

Dziękujemy, magdalenakX7258CZ
Zrecenzowano: 4 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Świetnie zorganizowane muzeum. Pełne informacji o obronie wybrzeża oraz o bohaterach czasów wojny. Polecam też wizytę na strzelnicy, która znajduje się 100 metrów od muzeum.

1  Dziękujemy, Michał Ż