Rossano
Zrecenzowano: 29 stycznia 2019

W tym hotelu spędzaliśmy urlop w drugiej połowie września 2018. Wystrój pokoju i łazienka bardzo skromna. Po pierwszej nocy zmieniliśmy pokój gdyż poprzedni był ciemny i ponury. Recepcjonistka zaproponowała inny pokój o niebo jaśniejszy- bez żadnej dopłaty. Jedzenie przeciętne ale w dniu urodzin mojej córki na moją prośbę kelnerzy przygotowali pyszny tort i stolik bajkowo obsypali kwiatami. Morze ciepłe i woda czysta ale plaża kamienista ( tuż przy ośrodku ) - bez butów nie sposób się poruszać. Lokalizacja , z dala od wszystkiego. Do Rossano transport jedynie taxi. Aqua Park już zamknięty i cała okolica opuszczona. Ośrodek dosyć zadbany. Atut basen pływacki. Fajna organizacja czasu wolnego przez animatorów. Personel ok.

Wskazówka dotycząca pokoi: Z niektórych balkonów pokojowych widać morze.
Termin pobytu: wrzesień 2018
Dziękujemy, joanna408
Zrecenzowano: 7 października 2018 z urządzeń przenośnych

Obiekt położony nad morzem, kamienista plaża,leżaki i parasolki gratis. Blisko do mini marketu i kawiarni, daleko od miasta. Hotel czysty, trochę głośno od aquaparku (8-19 zaczyna grać muzyka). Dostępne 3 baseny-czyste, leżaki i parasolki. Jedzenie wyśmienite: owoce morza, ryby, pasty, warzywa. Alkohol: wino,piwo, rum, wódka, tonic, prosecol,zero drinków ...można samemu stworzyć ;) Muzyka na żywo , dyskoteka w pobliżu. Polecam na wypoczynek z dziećmi i dla par.

Dziękujemy, depesza
Zrecenzowano: 24 września 2018

Hotel położony na całkowitym odludziu. Brak komunikacji - za 15 minutowy kurs do Rossano, taksówką zamówioną przez recepcję, 20 euro w jedną stronę. ( taksówkarz umawia się na powrót o konkretnej godzinie za kolejne 20 euro, i tyle go widać.). Pokój z widokiem na Aquapark , śmierdzi z kanalizacji, klima z sprężarką w pokoju, zamiast na zewnątrz, hałas jak z pralki przy wirowaniu, ledwo chłodzi. Całkowity brak wi-fi, pracownicy recepcji wyłączają internet żeby intruzi nie plątali się w ich miejscu pracy. Rezydent Itaki nastawiony na przetrwanie, od razu mówi że nie ma chętnych na wycieczki, bo są za drogie. Jedyna która się odbyła, to wycieczka do Tropei. Chętnych było 2 razy więcej niż miejsc w autobusie, wobec tego poprosiliśmy żeby autobus z wycieczki która miała dobyć się następnego dnia, i na którą nie było chętnych, pojechał z chętnymi do Tropei, ale okazało się że to nie możliwe, bo autobus jest już rozdysponowany. Posiłki monotonne, jedno mięso na ciepło, jedna ryba, co dzień to samo, co nie zjedzone na obiad, mieszane z makaronem, i jest dodatkowe Spaghetti, mięso lub ryba z obiadu, na kolację w sosie z papryki, cebuli i mąki. Włoska zupa narodowa Minestrone, smakuje jak Spaghetti, brak pizzy. ( podobno nie mają warunków do pieczenia). Alkohole wszystkie w podrobionych butelkach, marnej jakości ( np. Black Daniels ). Jak coś się skończy, to brak przez kilka dni. Każdego wieczoru włoska "artystka", katuje słuchaczy do późnej nocy, śpiewem do muzyki z jakiegoś musicalu, z maksymalnym nagłośnieniem, i nie można ściszyć, ponieważ się obrazi. I na koniec jedyny plus - basen o wymiarach olimpijskich. Odradzam ten hotel nawet za niską cenę.

Termin pobytu: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, Krzysztof C
Zrecenzowano: 26 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Hotel Itaca traktować należy z przymrużeniem oka, inaczej wakacje staną się prawdziwą udręką;-) Z jednej strony niby wszystko jest: pokoje, basen, jedzenie, leżaki ale w rzeczywistości bylejakość tego hotelu sprawia, że wypoczynek przeplatany jest irytacją. Co do pokoi - dostaliśmy niby najlepszy, najnowszy i w odrębnej części, Pani która nas tam doprowadziła, aż podskakiwała z zachwytu nad nim, weszliśmy pełni nadziei i.... Normalny, średniej jakości pokój z widokiem na Aquapark, jednak widok zasłania ok 2-metrowy murek.. W zasadzie wystarczyłoby dorobić dach i połączyć taras z pokojem, byłoby więcej miejsca;) W pokoju brak szafek, szuflad , więc szybko robi się bałagan. Była lodówka, nawet chłodziła; i suszarka, nawet suszyła:) Problem stanowił brak ciepłej wody, po zgłoszeniu problemu woda wróciła na 1 dzień, więc poddalismy się i kąpalismy w zimnej. O Internecie lepiej zapomnieć i zrobić sobie od Niego wolne na czas urlopu - wi-fi jest tylko w recepcji, jeśli uda się połączyć. Mnie osobiście się nie udało, ale słyszałam, że był ktoś, kto tego dokonał, nie wiem tylko czy na naszym turnusie;-) Jeśli chodzi o jedzenie, to szału nie było, ale zawsze znalazło się coś dobrego. Widać, że kucharze dwoili się i troili, żeby ze średniego produktu (wyjąwszy ryby) wyczarować coś ekstra. Restauracja trochę trąci myszką, czasem tak bardzo, że jedzenie w środku nie było możliwe. Plus za warzywa i lody oraz owoce. All inclusive, nazwałbym raczej " All trzeba kupić ", jeśli w ogóle będzie, bo nawet jeśli zamarzy się nam lepszy trunek, to na stanie to raczej nie bedzie. Lody oczywiście kuszą, ale za 2 eu, a drinki za 5, w pakiecie piwo, wino, lokalny alkohol, napoje, kawa. Poza tym brak czegokolwiek do zjedzenia pomiędzy 14- kiedy kończy się obiad, a 19:30 - co dla opiekunów Maluchów może stanowić problem, bo trudno od dziecka wymagać, żeby najadlo się mięsa na 5 godzin do przodu;) Choć może jest to właśnie ten moment, kiedy powinno nabyć tej umiejętności;-)

Hotel ewidentnie zmaga się z problemem przepełnienia, leżaki są tak blisko położone, że w zasadzie można z sąsiadem jedną gazetę czytać, poza tym każdy gość ma w pakiecie ok 20 uderzeń z piłki w głowę przez dzieci bawiące się nią w basenie ;) Hotel jest głośny i jedyną alternatywą jest ucieczka nad morze.

Trzeba teraz powiedzieć o kolejnej sprawie - opieka rezydenta i starania ekipy animatorów były na najwyższym poziomie. Faktycznie, zabaw i rozrywek było bez liku i chyba każde dziecko było zachwycone. Zwłaszcza, że animatorzy wladali zarówno włoskim, polskim, czeskim i słowackim. Z niesamowitą energią zapewnili wszystkim naprawdę dobrą opiekę i rozrywkę.

Wieczorami czas można było spędzić na koncertach lub zabawach w karaoke, niejednokrotnie eventy odbywały się osobno dla dzieci jak i dorosłych, więc każdy znalazł coś dla siebie.

Podsumowując, jeśli planujecie wyjazd typowo pod kątem dzieci i macie poczucie humoru oraz jestescie odporni na swego rodzaju bylejakość, to Wasze pociechy będą naprawdę usatysfakcjonowane. Hotel poleciłabym również młodzieży spragnionej słońca, wody, zabawy, muzyki rozrywkowej, takiej która lubi kiedy coś się dzieje. Amatorom spokoju odradzam, starszym osobom również- no chyba, że ktoś jest dziarskim staruszkiem, który lubi skakać do wody na bombę:)

2  Dziękujemy, Magda C
Zrecenzowano: 16 sierpnia 2018

Bardzo przyjemny hotel, klimatyczny, duży teren, zielony, dużo cienia, przy samym morzu.
Pokoje, jak się dostanie z balkonem, to w porządku. Jak taki pokój bez balkonu, to małe okno wychodzi na pasaż i nie ma jak przewietrzyć, hałasy przechodniów o każdej porze. Klimatyzacja niestety głośna, ale daje radę i chłodzi wystarczająco. Pokój nawet spory, łazienka w porządku, choć kabina prysznicowa bardzo ciasna i niestety ślady zużycia nieestetyczne. Łóżka nawet wygodne, ale piętrowe dla dzieci niebezpieczne, małe zabezpieczenie przed spadnięciem.
Balkonik bardzo miły, duża suszarka na mokre ubrania, stół i 2 krzesła.
Korzyścią i jednocześnie mankamentem jest Aquapark tuż obok. Bardzo fajne zjeżdżalnie, dzieciom i nastolatkom się podoba. Natomiast hałas dobiega cały dzień (do wytrzymania, ale jak potrzebujesz ciszy w ciągu dnia, to niełatwe).
Wyżywienie typowo włoskie – makarony, rogaliki, ciasta. Na śniadanie głównie słodko, ale naleśniczki pyszne. Obiad i kolacja – dużo dań do wyboru, zawsze kilka makaronów, ryż, kilka rodzajów mięs lub ryba na ciepło, owoce morza. Ja osobiście wolę jednak smak grecki lub hiszpański, bo mało sałatek, sosów, warzyw. Są wprawdzie różne przekąski na zimno, ale mi nie podchodziły. Na deser ciasta i torty, raz było pyszne tiramisu, owoce zawsze bardzo dobre (arbuzy, ananasy, brzoskwinie, śliwki).
Po obiedzie lody (jeden smak). Niestety brak jedzenia pomiędzy 14.00 i 19.30, co stanowiło poważny kłopot dla dzieci i wygłodniałych nastolatków. Była tylko brzoskwinia lub ananas w syropie z puszki…
Napoje – woda dostępna z dystrybutora, niestety więcej gazowanych, mało soków.
W barach przy basenie bardzo sprawna obsługa, brak kolejek, sympatyczni ludzie – Włosi, Słowacy.
W ogóle obsługa restauracji i barów fajna, przyjemna, wesoła.
Rewelacyjny basen o długości 50 metrów, do popływania cudowny. Dwa mniejsze dla różnych dzieci.
Animacje dla dzieci i Miniklub rewelacyjny, wspaniałe panie Grażynka i Pati, wiecznie uśmiechnięte, aż miło było zostawiać dziecko. Animacje dla dorosłych w ciągu dnia ciekawe i fajne, wieczorem niestety poziom najniższy z widzianych przeze mnie. Ale animatorzy sympatyczni, tylko początkujący.
A nie było żadnych profesjonalnych pokazów, czy występów.
Morze piękne. Dla dzieci jednak nieciekawe, bo kamieniste. Trzeba mieć buty, żeby wejść do wody, która jest ciepła. Plaża kamienista.
W okolicy nic nie ma do zwiedzania. Wycieczki w bardzo odległe miejsca całodniowe. Raczej nie ma co zwiedzać.
Podróż autobusem z lotniska 2h15min, trochę długo, ale piękne widoki.
Także mimo kilku wad, wyjazd uważam za bardzo udany. Dzieci bardzo zadowolone, dorośli również.

Dziękujemy, Lagosia