Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019

Byłam strasznie zestresowana odwiedzeniem tego hotelu, po przeczytaniu wszystkich recenzji, które w większości były źle lub przeciętne, ale okazało się, że nie było źle, chociaż super dobrze też nie (ale czego się spodziewać za takie pieniądze).

Zaczynając od przyjazdu, recepcja ładna, hotel czysty, chociaż wzdłuż drogi hotelu stoją samochody. Przemiły i bardzo pomocny pan w recepcji, który tak jak prosiliśmy, dał nam pokoje koło siebie. Dostaliśmy pokoje za przejściem do stołówki, jakby w piwnicy. Nie było balkonu, ale za to "weranda". W pokoju nie było okien, a jedynym źródłem światła były przeszklone drzwi u góry. Znowu, na początku się przerazilam, ale później jednak okazało się, że opcja z weranda i blisko stołówki jest super (chociaż rano potrafiły nas budzić dostawy i praca w kuchni), brak okien trochę przeszkadzał, jednak radziliśmy sobie z tym w oknie, które przysłonięte było dość dobra zasłona - nawet w dzień, można było zrobić noc. Zdecydowanie odradzam pokoje w piwnicy koło basenu, których balkon wychodzi na ścianę, tragedia.

Co do samego pokoju, bardzo standardowy, duże łóżko, niestety złączone z 2 tapczanów, telewizor, komoda, łazienka (ta nie była jakoś szczególnie ładna), sejf w szafie. Do pokoju jest klucz z magnesem, robiący za kartę - w niektórych pokojach, żeby działał prąd, trzeba go podpiąć. Klimatyzacja działająca bardzo dobrze, aczkolwiek dość stara i głośno działająca. Pokój sprzątany codziennie, ale w bardzo dziwny sposób. Brak karteczki "nie przeszkadzać", albo "proszę sprzątnąć mój pokój". Pani koło godziny 9, po prostu otwierała drzwi do pokoju, jeżeli ktoś był w środku uroczo przepraszała i wychodziła. Co mnie bardzo zdziwiło to to, że po sprzątnięciu pokoju nie zamykały go i np. po całodniowej wycieczce zastaliśmy pokój otwarty. Widać było, że panie z każdym dniem sprzątają mniej starannie - na początku się starały, ładnie układały i prześcieradła i ręczniki, podczas gdy ostatniego dnia były po prostu rzucone w łazience.

Jeżeli chodzi o bary i alkohol - większość alkoholów pachnie anyżem, ale to normalne dla Grecji. Zdecydowanie polecam korzystanie z baru przy basenie - przemili barmani, zagadujący i bardzo szybko pracujący. Do baru w hotelu poszliśmy raz i bardzo szybko poszliśmy do tego nad basenem, prędkość hotelowej barmanki była wręcz zadziwiająco wolna. Drinki, które można wybrać są podane na barze, jest ich 6 bądź 7 - jeżeli ktoś lubi słodkie drinki, jak najbardziej dobre. Można sobie samemu komponować drinki, lecz już wtedy z lokalnymi alkoholami - whisky, gin itp.

Basen bardzo czysty, przyjemna woda, wcale nie jest taki mały jak na zdjęciu, a ludzi przy nim (co zadziwiające, biorąc pod uwagę, że hotel był pełen) bardzo mało. Problemu z leżakami przy basenie nie było nigdy, a nawet jeśli by były, to koło basenu jest urocza polanka z leżakami, wśród palm, na której zawsze były wolne leżaki.

Miłym zaskoczeniem było przygotowanie posiłku dla osób, które tak jak my przyjeżdżały w nocy. Oczywiście nie był to pełen bufet szwedzki, ale coś dało się zjeść.

Co tyczy się samego jedzenia i stołówki, która sama w sobie jest dość mała, ale chyba nie zdążyło nam się ani razu czekać na stolik. Fajna opcja jest stołówka na zewnątrz (bardzo dobre miejsce do siedzenia wieczorami). Dość mały wybór jedzenia, bywało tak, że stałam na srodku stołówki z kawałkiem ryby, bo nic innego z pozostałych 5 potraw na obiad (włączając w to ryż ) mi nie podeszlo. I chociaż zawsze dało się najeść, to niestety nie zawsze ze smakiem. Absolutnie nie polecam jajecznicy.bardzo mały wybór słodyczy. Były też rzeczy, które były bardzo smaczne, podsumowując jednak stołówkę i samo jedzenie oceniam je bardzo średnio. Kelnerzy mieli problemy z uzupełnianiem brakujących rzeczy na bieżąco, wydaje mi się, że było ich po prostu za mało. Często musieliśmy brać sobie sami sztućce, bo kelner (działający dość powolnie) nie zdążył ich przynieść.

Jeżeli chodzi o basen - czysty, zdecydowanie większy, niż na zdjęciach, a w nim bardzo mało ludzi, (co było dość dziwne, bo hotel byl w całości zajety), dzięki czemu też nigdy nie mieliśmy problemów ze znalezieniem leżaków, nawet w środku dnia. Nawet jeśli by byly, zawsze można było zainstalować się na małej, uroczej polance, wśród palm, koło basenu.

Animacji w hotelu brak, ale to już wiedzieliśmy. Muzyka przy basenie, raz nawet trafiliśmy na Grecki wieczór - bardzo fajna muzyka, wspólne tańce.

Po terenie hotelu biegają koty, jest ich dość dużo, są i malutkie i duże, a przy recepcji znajdziemy informacje, że możemy je adoptować. Podczas gdy to urocze, bo widać, że hotel faktycznie o nie dba i dożywia, to jednak patrząc na względy sanepidu już nie za bardzo.

Sam hotel usytuowany jest zaraz koło ulicy (wcale nie słychać z niej ruchu samochodów, wbrew temu, co czytałam), zaraz koło przystanku autobusowego i postoju taksówek, więc dojechać można wszędzie. Plaża rozciąga się za ulica, więc to nasz wybór, gdzie pójdziemy. Są części, które są publiczne, ale są też takie, które albo należą do hotelów, albo do barów na plaży (wtedy kupujemy coś w barze i dostajemy leżak). My znaleźliśmy dość ładna plaze odbijając w prawo od hotelu i idąc kawałeczek prosto. Wokół hotelu jest również pełno sklepików spożywczych (jeden czynny 24h, 2 minuty od hotelu), ale też z ubraniami, pamiątkami etc., parę restauracji, biur podróży i wypożyczalni samochodów (polecam tę, w której pracuje półka, po prawej stronie od hotelu), a także duży supermarket.

Podsumowując - hotel nie był zły, ale super cudowny też nie (nie ma co oczekiwać Hiltona, za taką cenę), natomiast pobyt uznaje za udany (gdyby jedzenie byłoby w ogóle super :)

Dziękujemy, Daydream763295
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: hotel_responsible, Guest Relations Manager, Marilena HotelOdpowiedź udzielona 5 tygodnie(-i) temu

Dear Daydream763295,

Let us express our sincere thanks and appreciation for your kind words and to be given the opportunity to extend our hospitality.

We were delighted to read that you enjoyed our cleanliness. For us this is the best praise!

As we continually wish to improve the excellent levels of service and quality of our facilities, your feedback is very valuable.

At the Marilena Hotel we daily work to make our guest feel at home, so we will keep working on and improve our service and facilities taking good note of your comments regarding possible solutions.

Please don't hesitate to contact us in advance of your next visit and let us know of any special arrangements you might need.

Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019

Przecudowne wakacje hotel marilena na wysokim poziomie śmiało zasługuje na 4* pyszne jedzenie, przekąski może napoje za słodkie ale to moje zdanie. Blisko plaża dosłownie 150 metrów, koło hotelu na prawo pani polka która pomaga w doborze aut i wycieczek.

Dziękujemy, Agn143
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: hotel_responsible, Guest Relations Manager, Marilena HotelOdpowiedź udzielona 27 sierpnia 2019

Dear Agn143,

We are, as well, happy to know that you were pleased with our food & beverage service offerings.

Everything we do is aimed at providing you with an excellent hotel experience and your feedback is extremely important.

All the pleasure was shared with the entire team and we hope to see you again in the future.

Best personal regards

Zrecenzowano: 21 sierpnia 2019

Byliśmy w tym hotelu drugi raz,polecam gorąco.Czysto,jedzenie bardzo dobre,urozmaicone,swierze,naprawdę każdy znajdzie cis dla siebie.Przemila obsługa ,zawsze wolne leżaki przy basenie,smaczne przekąski .Polecam ten hotel!

Dziękujemy, KrystynaT17
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: hotel_responsible, Guest Relations Manager, Marilena HotelOdpowiedź udzielona 23 sierpnia 2019

Dear KrystynaT17,

Thank you for sharing your thoughts with the valuable readers here on TripAdvisor.
It is truly exciting to receive reviews like yours!

Thank you for highlighting the great food quality.

Moreover, it is a delight to know that you were especially satisfied with our staff’s work and service, as we always do our utmost to accommodate our guest’s needs.

Best regards

Zrecenzowano: 5 sierpnia 2019

Nie bardzo rozumiem niskie oceny na Tripie, za te pieniądze jest godny polecenia, wybraliśmy go w ostatniej chwili z racji zmiany daty urlopu. Śmieszy mnie, gdy czytam niektóre opinie. Czego Państwo się spodziewali za 1500zł poza sezonem z all inc bo przeważnie niskie oceny są z poza sezonu?
Od początku. Hotel czysty, jedzenie monotonne ale smaczne, nigdy nie brakowało jak niektórzy wspominają. Położenie około 150m od morza idąc deptakiem, basen przyhotelowy czysty i tu też niektórzy piszą, że przy ulicy a na zdjęciach gdzie jest ? w Lesie? Obsługa miła, pomocna. Leżaki na plaży za 5 euro od dwóch osób do wykorzystania konsumpcyjnie ( średnio dwa napoje ). Podsumowując jeżeli na 3 osoby wydajemy około 6tyś to nie spodziewajmy się pałaców ale solidnego Greckiego hotelu na przyzwoitym poziomie. Miło i ciepło. Jakość adekwatna do ceny.

1  Dziękujemy, Raftom2
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: hotel_responsible, Guest Relations Manager, Marilena HotelOdpowiedź udzielona 16 sierpnia 2019

Dear Raftom2,

First of all we would like to thank you for having chosen the Marilena Hotel for your stay in Ammoudara.

Great that we could convince you of the cleanliness of our hotel.

Also thank you for the kind words regarding the breakfast. We are continually trying to improve the variety and quality of food items that we offer.

It's always a pleasure to welcome you in our little paradise in Ammoudara and we can't wait to welcome you here soon again.

Best personal regards from Ammoudara

Zrecenzowano: 22 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Jedzenie bardzo dobre na stołówce ,bardzo miła obsługa.
Przekąski przy basenie dobre.
Blisko sklepy z pamiątkami i markety,restauracje.
Plac zabaw dla dzieci.
Polecam ten hotel i napewno tak kiedyś jeszcze przyjadę.
Ogólnie Kreta przepiękna, polecam najbardziej Gramvousa Balos ale oczywiście duże miasta tez np. Heraklion,Ágios Nikólaos
Polecam

1  Dziękujemy, 324klaudiaz
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: hotel_responsible, Guest Relations Manager, Marilena HotelOdpowiedź udzielona 24 lipca 2019

Dear 324klaudiaz,

Greetings from Marilena Hotel in Ammoudara.

We all strive to make our guests stay a memorable one with offering a warm and genuine service. One of our main goals is to offer delicious food and it is great to see that we have met your taste.

It was a pleasure to read that you have enjoyed the central location of our property as well as the facilities.

It’s always a pleasure to welcome you and we hope to see you in the near future.

Best regards from Ammoudara