Wybraliśmy się na 7 dniowy pobyt w hotelu tropical. Czytając wcześniejsze opinie myślałam, że niektórzy użytkownicy wyolbrzymiaja problem. Pierwszy raz pisze recenzję hotelu- tak po prostu uczciwie. Pierwsze dwa piętra wyremontowane. Polacy są jednak umieszczani w starych pokojach na 3 i 4 piętrze. Pani w biurze podróży powiedziała że jest możliwość dostania pokoju nowego. Otóż nie ma takiej możliwości ponieważ biuro ma podpisany kontrakt na górne piętra. Stare pokoje -ok, przyjelismy ten fakt nie chcac psuc sobie wakavji. Nie jesteśmy wymagającymi wczasowiczami. Ale nie do zaakceptowania jest brud. Może to przypadłość Greków? Pokój zarezrrowalismy z opcją all inclusive. Tutaj również nie spodziewaliśmy się cudu. Jednak przyjechaliśmy z soboty na niedziele. Prowiant po podróży to dwie suche kanapki brzoskwinia i soczek. Wylot o Polski również mieliśmy w sobotę w późnych godzinach. Pani w recepcji jasno zaznaczyła w dniu zdaniu pokoju że przysługuje nam tylko woda i lunch. Myśle że dwie kanapki z brzoskwinia nie mogą się równać dwom pełnym posiłkom, za które zapłaciliśmy za pierwszy dzień. Dodatkowo w pierwszy dzień nie działala nam toaleta. Pani w recepcji stwierdziła, że to nie aż tak duzy problem. Mało nie zapłaciliśmy za ten pobyt więc mam nadzieję, że następne osoby które będą się zastanawiać nad wyborem tego hotelu dobrze to przemysla. Hotel nie zasługuje na 4 gwiazdki. A obsługa gości? Zależy czy jest ktoś na all inclusive czy też nie. Jeśli chodzi o plusy hotelu ? Coś się znajdzie. Blisko do plaży, woda piękna. Na własną rękę można pojechać autobusem do Salonik czy też Afitos ( przystanek tuż przy hotelu). Hotel dużo pozostawia do życzenia. A i nie można zapomnieć o głosnej szefowej, która wiecznie krzyczy. Nie da się jej nie zauważyć;)

Dziękujemy, Natalia N
Zrecenzowano: 29 lipca 2019

Bród smród grzyb w pokojach basen tylko do 19 chyba że właściciele organizują prywatną imprezę to wtedy goście wypad już o 17 jedzenie okropne na przekąski suche tosty pepsi z nalewka o smaku rdzy bardzo nie miłe podejście do Polaków do plaży daleko ok 500 m

1  Dziękujemy, Magdalena S
Zrecenzowano: 21 lipca 2019

Hotel Tropical w Hanioti usytuowany jest na peryferiach miasteczka, choć do centrum i do plaży można dotrzeć bardzo szybko. To jeden z najważniejszych plusów tego obiektu. Hanioti to niezwykle urokliwa miejscowość, choć wieczorami w centrum jest mnóstwo ludzi, a na plaży czasami trudno znaleźć miejsce do rozłożenia ręcznika. W każdym razie jest na niej bardzo tłoczno. Hotel został sklasyfikowany jako czterogwiazdkowy, jednak na pewno taki nie jest. To nie była moja pierwsza wycieczka do Grecji. Mieszkałam już w hotelach czterogwiazdkowych na Korfu i na Krecie. Hotel Tropical trochę odbiega od standardów poprzednich hoteli, być może dlatego, że jest dość kamaralny. Na pewno może przeszkadzać bardzo mały wybór potraw w czasie śniadań, obiadów i kolacji, choć uczciwie przyznaję, że posiłki były świeże, a niektóre bardzo smaczne. Nie mogę ocenić jakości pozostałych, bo za nimi nie przepadam. W każdym razie mężczyźni lubiący mięso mogą być zawiedzeni. Posiłki raczej obfitowały w zapiekanki, makarony, zapiekane pomidory i papryki lub tarty szpinakowe, serowe w cieście francuskim. To nie tak, że chodzi się głodnym, jednak wykupując wycieczkę all inclusive w hotelu czterogwiazdkowym, oczekuje się czegoś więcej. Poza tym, jeśli liczycie na to, że posiedzicie dłużej przy barze basenowym (otwartym od 10.00 do 22.00, ani minuty dłużej), musicie liczyć się z tym, że zostaniecie poproszeni o ciszę już po 22.00, albo o opuszczenie baru. Właściciele hotelu(chyba rodzina)tłumaczą ten fakt skargami rodziców małych dzieci, których w tym hotelu, pomimo braku oferty animacyjnej, jest całkiem sporo. W umowie napisano, że cisza nocna obowiązuje do 24.00, ale w praktyce wygląda to inaczej. Pamiętajcie, że głównymi gośćmi tego hotelu są Serbowie, czasami Rumuni, Grecy. Wygląda na to, że na wczasy all inclusive przyjeżdżają tylko Polacy. Zwykle umieszczani są na 3.i 4.piętrze. Oba są niewyremontowane. Pokoje na parterze i 1.piętrze są niemal luksusowe, ale nie meldowano tam Polaków. Ja i inni Polacy będący w tym hotelu zgodnie uznaliśmy, że goście wykupujący opcję HB, są traktowani życzliwiej, być może dlatego, że pomiędzy śniadaniem i kolacją kupują w barze przy basenie napoje i posiłki. Obsługa jest miła, ale człowiek ma cały czas wrażenie, że jest pod obserwacją, począwszy od starszej pani, chyba głównej szefowej, skończywszy na trojgu innych pracownikach, którzy też cały czas są w pobliżu i wyglądają na współwłaścicieli? Noszą charaktwrystyczne turkusowe koszulki.Całość wczasów oceniam pozytywnie tylko ze względu na urokliwą miejscowość, cudowną pogodę i oczarowanie pięknymi miejscami: Meteorami,wyspą Ammouliani czy klimatycznymi monastyrami na Athosie. Dzięki przewodniczce wycieczek fakultatywnych Reinbow Tours, pani Ewie, otrzymałam kolejną dawkę wiedzy nt.cudownej Grecji.

Dziękujemy, Miazga
Zrecenzowano: 7 lipca 2019

Hotel taki sobie. Określa się już jako 4* ale na pewno na nie zasługuje. Stara część hotelu, czyli dwa górne piętra niewyremontowane. Wszystko jest sprzątane regularnie, jednak łazienki nie do zaakceptowania: czarny grzyb w kabinach prysznicowych, brak uchwytów na słuchawkę prysznicową/zwisa sobie/, armatura zużyta bardzo , w kabinie brak półki by położyć przybory kąpielowe, naderwany uchwyt na ręczniki, opadająca deska klozetowa ( dla faceta zmora - coś jak w WC starego pociągu PKP) . Kosmetyki toaletowe wydane tylko na początku- to nie standard 4*
Jedzenie dobre, ale nieurozmaicone. Basen ok.Brak ręczników przy basenie -to nie standard 4*. Położenie Hotelu OK - blisko do morza.
Reasumując taki standard dla hotelu: to 2,5 *.

Dziękujemy, jozefdziwny
Zrecenzowano: 3 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Hotel nieduży, jedzenie choć wybór niewielki bardzo dobre ,basen w sam raz dla gości hotelowych, ilość leżaków wystarczająca,dolna część hotelu wyremontowana,górna czeka na remont, klimatyzacja w pokojach na pilota,w pokojach od ulicy słychać przejeżdżające samochody, położenie hotelu jest dobre,blisko do miasta i na plażę,samochodem do Pefkohori 5 minut a do Kalithea 10 minut,przystanek autobusowy 200m od hotelu za supermarketami Masoutis i AB.Jestem zadowolony z pobytu w tym hotelu

Dziękujemy, Krzysztof S