Niesamowite zwierzęta w Puszczy Pszczyńskiej

Polecam szczególnie dla rodzin z dziećmi ,można zobaczyć małe żubry ze swoją mamą ,karmienie ich i... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
turystka16
Katowice, Polska
Żubr - król puszczy :)

Zrecenzowano: 5 września 2019
P_Kajzerka
Piekary Śląskie, Polska

Zrecenzowano: 5 września 2019

Niedzielny rodzinny wypad, zagroda położona w Parku Pszczyńskim - przed wejściem bezpłatny parking dla samochodów - oczywiście jak to zazwyczaj bywa niewystarczający :) Miejsce najlepiej odwiedzić w porach karmienia wtedy można podejrzeć z bliska Żury i inne zwierzaki z dużego wybiegu, w zagrodzie byliśmy przed godziną 10 i udało się nam zaparkować - zaobserwowaliśmy że im później tym tłoczniej i za parkingiem kłopot. Sama zagroda w miarę zadbana, oprócz króla miejsca czyli Żubra (parę osobników, głównie młodych - jeden dziadek pokaźnych rozmiarów) zastaliśmy : osiołki, jelenie, muflony, daniele, owce, ptactwo oraz liska. Na terenie znajduje się także niewielkie kino oraz wystawa przyrodnicza a przed wejściem restauracja. Fajne miejsce pod względem edukacyjnym zwłaszcza dla dzieciaków - na pewno wrócimy ale już na nieco dłużej, na "Warsztaty Edukacyjne". Polecamy :)

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
1  Dziękujemy, P_Kajzerka
Zrecenzowano: 14 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Na bardzo krótka wizytę. Nie było tam zbyt wiele do oglądania. Polecam wizytę w czasie karmienia, bo wtedy rzeczywiście tam się coś dzieje. Zwierzęta trzymane są w dobrych warunkach.

Dziękujemy, hen_daleko
Zrecenzowano: 10 lipca 2019

Zabytkowy Park Pszczyński i jego zwieńczenie, czyli Pokazowa Zagroda Żubrów to wspaniałe miejsce, które obowiazkowo trzeba zobaczyć podczas pobytu w Pszczynie. Oprócz żubrów możemy podziwiać lisy, daniele, sarny, jelenie, osły, pawie (wolno chodzące) oraz przepiękne muflony.
Ceny wejściowek bardzo przystępne, tym bardziej że istnieje mnóstwo zniżek (dla dzieci, grup, rodzin, emerytów itd.).

1  Dziękujemy, Magdalena T
Zrecenzowano: 7 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Dobry pomysł na spacer. Zagroda jest mała, wejście nie drogie. Wydaje mi się, że zwierzęta mają stosunkowo dobre warunki, ale żubrów widziałam tylko 5, w tym tylko jeden duży.

Dziękujemy, nika241095
Zrecenzowano: 2 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Zagroda zaaranzowana w ciekawy sposob. Poza zubrami sa jeszcze osly, sarny, lisy i inne zwierzeta. Polecam tarasy widokowe. Atrakcja na okolo 30 minut.
Polecam przyjsc w porach karmienia zubrow.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Anna K