Zrecenzowano: 26 marca 2017

Byłam w części dla dorosłych i moja recenzja dotyczy tylko tej części.Jest tam 10 czteropokojowych drewnianych domków wokół własnego basenu z jacuzi z gorącą wodą i własnym odcinkiem plaży, która w tym miejscu jest bardzo szeroka.
Wybraliśmy pokój z widokiem na morze (widok piękny).
Pokoje bardzo małe, maleńki balkonik z meblami.Wewnątrz niestety zniszczone meble, bardzo maleńka umywalka, brak dywanika przed prysznicem.Brak szafy na ubrania i w związku z tym uczucie bałaganu w pokoju.Jest bezpłatny sejf.Wymeldowanie do godz 15 co jest miłym zaskoczeniem.Niestety w pokoju insekty, prawdoodobnie pluskwy,co rano budziliśmy się pogryzieni a z pewnością nie przez komary.
Sprzątanie bardzo pobieżne, przetarcie podłogi ścierką , kurze na meblach nietknięte przez dwa tygodnie.Szyby w oknach brudne.Codziennie powinna być dostarczona do pokoju butelka wody, w praktyce trzeba było pisać liściki do pokojówki, to wtedy uzupełniała.Poza tym niechętnie dawano wodę butelkowaną w barze.Co do jedzenia, dla mnie wystarczające, w domu też nie jem na raz dziesięciu potraw.Szkoda tylko że do śniadania nie było żadnych warzyw.Dobra kawa z ekspresu.Obsługa sympatyczna, trochę powolna.Częste braki składników do drinków, brak obsługi w barze, trzeba było stać w kolejce za kazdym razem.
Wybrałam ten bardzo niedrogi hotel z całą świadomością ze względu na położenie i wielką kameralność, ciszę i piękną plażę, brak dzieci i animacji.To mój czwarty pobyt na Kubie i przeznaczony wyłącznie na wypoczynek.Poprzednie hotele znacznie wyższej klasy bynajmniej nie były wspaniałe i nas rozczarowały.Gdyby nie insekty w pokoju bylibyśmy bardzo zadowoleni.
Polecamy uwadze dyrekcji hotelu ten problem w pokoju 523 ( i myślę że w całym tym domku), trzeba chyba przeprowadzić dezynsekcję.

Wskazówka dotycząca pokoi: Polecam część dla dorosłych, w części ogólnej straszny harmider.
Termin pobytu: marzec 2017
3  Dziękujemy, Aleksandra R
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: SECCG, Director General, Sercotel Club Cayo GuillermoOdpowiedź udzielona 4 kwietnia 2017

Hello Aleksandra R,

We thank you for taking the time to let us know your opinion about your experience staying in our Prestige Club for adults only.

Despite maintaining a program of disinfection and desisectation with a company specialized in the resort itself, sometimes we do not get the full effectiveness but I assure you that we already work to get it. So we are sorry we did not get it in your case.

As you mention the facilities of the Club are private and exclusive, suitable to the size of the 44 rooms that compose it, offering a personalized and exclusive service.

We thank you for your support and reiterate our regret at the inconvenience caused by insects. However we hope to see you soon.

Zrecenzowano: 29 stycznia 2017

Musiał minąć tydzień by emocje związane z pobytem w Sercotelu opadły, chciałem napisać rzetelną i merytoryczną opinię a nie rzucać samymi przekleństwami więc postanowiłem się wstrzymać, przez jakiś czas.
Hotel zlokalizowany jest przy pięknej plaży, gdzie mieści się spot oraz szkółka Kitesurfingowa to w głównej mierze wpłynęło na decyzję o wyborze tego miejsca, próbowałem przed wylotem odszukać informacje na temat tego hotelu ale było dość ciężko, a jak już się pojawiła jakaś opinia to była ona niejednoznaczna. Stwierdziliśmy z żoną, że byliśmy już w tylu miejscach o zróżnicowanym standardzie, że nawet w najtrudniejszych warunkach sobie poradzimy ;)
Hotel wg zapewnień firmy Itaka miał być o standardzie 4* po pierwszych 10 minutach już było wiadomo, że obiekt koło 4* to nawet nie stoi ;)
W mojej ocenie Sercotel powinien posiadać maksymalnie 2* Jest to spowodowane nie tylko nie wypełnieniem podstawowych warunków hoteli czterogwiazdgowych ale w szczególności jakością oraz serwisem jaki jest nam proponowany przez Sercotel.
Domek - w 2 linii od plaży, na pierwsze wrażenie, może być. W środku czar pryska pięknie wyglądające pomarańczowe ściany wraz z białymi meblami ze zdjęć faktycznie są, ale zdjęcia to były 10 lat temu były robione ;). Aktualnie: wielokrotnie naprawianie, zapuszczone, niedziałające. W toalecie widać, że ktoś pety na desce gasił, brak szczotki do kibelka. Rozczarowaliśmy się ale mieszkaliśmy 12 dni ostatecznie, warunki biwakowe ale było ok. Miła Pani sprzątająca ratowała tą dramatyczną sytuację.
Restauracja - Tu króluje szef John, tradycyjnie otwierana jest z 15/20 minutowym opóźnieniem. Każdy kto studiuje hotelarstow i gastronomię powinien choć raz zobaczyć jak wygląda szwedzki stół, który jest przygotowywany przez osobę bez odpowiedniej wiedzy.
Bar sałatkowy: pomidory, ogórki i inne dodatki ale brak sałaty, czemu ? „dziś w menu nie ma sałaty”
W pieczywach mamy bułkę do hot doga, niestety parówek nie ma. Kolejnego dnia są parówki ale nie ma bułek. Spaghetti bolognese? proszę bardzo ! jednak w sosie pomidorowym nie ma mięsa, ser ? tak jest ale na śniadanie. ”Przepraszam, czy mogę otrzymać majonez. majonez podajemy tylko na kolację” Przykładów źle opracowanego bufetu oraz rodzaju serwowania (pieczywo jest wysypywane na goły stolik) na przykładzie tej restauracji jest wiele, jednak w mojej ocenie kuchnia po prostu jest fatalnie zarządzana a dania są przygotowywane na bardzo niskim poziomie. Kolejnym minusem jest nagminny brak talerzy, sztućców oraz szkła . Kelnerzy są zajęci bardziej sobą oraz zanoszeniem napoi na kuchnię niż klientami. Kuchnia mimo, że gotuje u siebie to notorycznie wchodzi na salę i nakłada sobie jedzenie, którego i tak cały czas brakuje (to mnie najbardziej wku@#wiało)

Restauracja la carte – tu po prostu łzy śmiechu i dramatu same wypływają z oczu, mogę śmiało powiedzieć czegoś takiego nie widziałem, nawet nie chce tutaj tego pisać. WSTYD !

Generalnie nigdy nie odnoszę się w swoich recenzjach personalnie ale jeżeli ktoś serwuje tego rodzaju jedzenie dla setek osób i dumnie się przechadza po restauracji to nie mam skrupułów by taką recenzje napisać .

Opcja all inclusive 24 to fikcja, w tym obiekcie coś takiego nie istnieje !

Bar Hemingway – największym plusem baru jest obsługa, która jest bardzo miła i jak masz jakieś prośby to z chęcią je zrealizują. W mojej ocenie jednak wskazówki wg których pracują też stawiają hotel na bardzo niskim poziomie. Notoryczny brak szkła, podawanie drinków oraz napoi gorących (kawa,herbata) w plastikach to przesada. Wypadało by wyczyścić striler którym spieniacie mleko. Podczas naszego wyjazdu ekspres do kawy się popsuł więc kawy i herbaty nie było przez 5 dni.

Nie będę tu wszystkiego opisywał bo to jest materiał na książkę

Napiszę tylko, że dla porównania zaczęliśmy chodzić na posiłki do innych hoteli więc wydaliśmy dużo więcej pieniędzy niż zakładaliśmy a jedzenie niestety w naszym było na najniższym poziomie. Największym plusem jest spot Kiteurfingowy oraz bajeczna plaża.

Termin pobytu: styczeń 2017
6  Dziękujemy, Adam Z
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: SECCG, Director General, Sercotel Club Cayo GuillermoOdpowiedź udzielona 3 lutego 2017

We thank you very sincerely for your opinion and we also sincerely regret that we have not been able to respond to your expectations, which is our main objective and reason for being. For all this, please accept our sincere apologies

We apologize if our staff were not as friendly as they should be since they usually get very positive comments and we consider it to be one of our main assets. In the same way our gastronomic offer, especially the à la carte restaurant, usually has very positive comments so we apologize because you do not consider it that way.

Since Sercotel took over management, we have been working continuously to improve the state of the facilities and update the level of quality of the services offered by this resort, but it is possible that the room you occupied is still pending of the aforementioned changes.

We will continue working to achieve the standards that our company usually offers, so we hope to continue to tell you among our customers and in the future give us the opportunity and return to practice kitesurfing and enjoy our incredible beach.

Until then, reiterating our apologies, you have a cordial greeting.

Zrecenzowano: 18 stycznia 2017

Byliśmy w hotelu w połowie listopada. Był to dla nich początek sezonu, dlatego połowa hotelu była zamknięta (a wraz z nim połowa atrakcji). Główne lobby, główna restauracja, bary które miały być przecież otwarte 24h. Jedzenie niedobre. W drewnianym bungalowie mrówki, karaluchy i żuki mimo pierwszego wrażenia o względnej czystości. Obsługa hotelowa nie przejmowała się tym. Nie ma mowy o all inclusive 24h. Hotel ratuje się piękną spokojną plażą oraz położeniem bungalowów, które są przy plaży. Domki przestronne. Na terenie hotelu dwa baseny. Mimo pięknych widoków nikomu nie polecam i nigdy tam nie wrócę.

Wskazówka dotycząca pokoi: Nie wiem jak w murowanych bungalowach, ale w drewnianych jednopiętrowych domkach mnóstwo insektów i nieszczelne okna.
Termin pobytu: listopad 2016
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi
Dziękujemy, KlaudiaKunc
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: SECCG, Director General, Sercotel Club Cayo GuillermoOdpowiedź udzielona 21 stycznia 2017

Hello Klaudial 1987,

Thank you for your opinion.

As you say in low season, we concentrated most of the hotel operation on Club Pestige as up-grade and took advantage of the occasion to make some improvements in the hotel.

Our wooden cabins usually get very good acceptance by our customers. We sincerely regret that you had these inconveniences.

Thanks again for take you time to let us know your review and we hope to see you soon.

Best regards.

Zrecenzowano: 17 stycznia 2017

Hotel usytuowany w Cayo Guillermo wąskiej części wyspy-z powodu usytuowania wieją bardzo silne wiatry.Obiekt położony na dużym rozległym terenie pdzielonym na część rodzinnną i strefe dla dorosłych. Ja mieszkałam w części dla dorosłych o nieco lepszym standardzie- mieliśmy swoja kameralna restauracje, basen i jaccuziPokoje czyste,codziennie sprzątane, w pokoju mini bar ale nie zawsze była w nim woda butelkowana.Domki położone nad samym oceanem, plaża szeroka, czysta, woda płytka Posiłki mało urozmaicone-na Kubie jest problem z żywnościa i nie wszystko jest dostępne.Podczas mojego pobytu nie było czarnej herbatyMinus pobytu- panie sprzątające kradną odzież- proszę uważać! Nic nie zostawiać na łóżkach bo zostanie zabrane. N moim turnusie zginęła koszula męska,bikini i klapki.Po interwencji część rzeczy się znalazła.Dobre miejsce dla osób chcących wypocząć w ciszy.

Wskazówka dotycząca pokoi: Osobom podróżującym bez dzieci polecam strefe dla dorosłych.
Termin pobytu: grudzień 2016
  • Typ podróży: Podróż w pojedynkę
Dziękujemy, IwonaIrena
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: SECCG, Director General, Sercotel Club Cayo GuillermoOdpowiedź udzielona 23 stycznia 2017

Hello IwonaIrena

Thank you for let us know your opinnion about your stay in our resort enjoying the special área adults only in the Seroctel Prestige Club.

We regret that you can not have a complete good memory of your stay due to the unpleasant episode you comment on. We were surprised by his statement as we do not have any complaints in this regard, quite the opposite.

Thanks again for your comments and we hope see you soon.

Zrecenzowano: 30 grudnia 2016

Prosto z Hawany dotarliśmy tu w ciągu jednego dnia. Zaskoczył nas totalny spokój i przyjazne twarze obsługi hotelu.Zamieszkaliśmy w wybranym domku który niemal dotykał pięknej atlantyckiej plaży.Domek to obszerny czyściutki salon i duża łazienka ze wszystkimi wygodami, stale ciepła woda i codzienna wymiana ręczników. Wielkie wygodne łoże , cichutka klimatyzacja sporo miejsca w szafkach i wspaniały widok na ocean....hotel ten składa się z wielu bungalowów rozmieszczonych na ogromnym terenie , piękne rośliny, kwiaty, palmy kokosowe kompleks basenów to wszystko na skraju cudownej bielutkiej plaży obmywanej delikatnymi ciepłymi falami...Tu właśnie na Cayo Guillermo jest miejsce gdzie można naprawdę wypocząć, tu spacery bezkresnymi plażami, kąpiele w cieplutkim oceanie, popijanie Kubańskiego mohito, wieczory z regionalna muzyką i tańcem, świetnie podane posiłki, owoce morza , wszystko to z dala od gwarnych ośrodków turystycznych sprawia iż można się wręcz zakochać w tej oazie ciszy i spokoju. Polecam gorąco ten obiekt dla wszystkich ,którzy zwiedzając Kubę tak żywą i kolorową w miastach i miasteczkach tu znajdą pełen relaks , okoliczną przyrodę z delfinami, flamingami, jazdą konną a nawet rowerową.Za sumę 5CUC co odpowiada 5Euro można zwiedzić świetnym autokarem cała wyspę Cayo Coco i Cayo Guillermo siedząc na pietrze autokaru podziwiać ogromne połacie namorzynów ,kolonie flamingów, i odwiedzac przyjacół z innych hoteli wsiadać i wysiadać przez cały dzień.

Wskazówka dotycząca pokoi: Bungalowy można wybrać z bezpośrednim widokiem na ocean , szum fal wręcz pomaga w zasypianiu a wstające słońce wspaniale budzi nowy dzień
Termin pobytu: grudzień 2016
1  Dziękujemy, zbyszek K
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: SECCG, Director General, Sercotel Club Cayo GuillermoOdpowiedź udzielona 22 kwietnia 2017

Hello zbyszek K,

We thank you very much for giving us your review. Knowing what you think helps us to correct and improve our service.

As you describe, the layout of a Caribbean villa with many bungalows facing the sea, makes our resort special with spacious landscaped areas. In fact we are the resort which has the most number of bungalows oceanfront of all over the cayos.

We thank you for choosing us for your holidays and we hope to see you again soon.