Kos
Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019

Hotel położony na uboczu w spokojnej części Kos. Do centrum pieszo ok. 20 min. . Pokoje schludne jak na 3*. Warto napisac wczesniej do hotelu i poprosic o pokoje w nowej czesci hotelu. Pokoje sprzatane codziennie, reczniki wymieniane codziennie. Jedzenie smaczne, Bardzo dobre sniadania, Jedyny minus to obiady sa monotonne. Basen czysty, wystarczająca ilosc lezakow dla gosci. Brak animacji w hotelu co uwazam za plus.
Z hotelu mozliwosc wyjscia na dwie plaze obie w granicach 10 min pieszo. Polecam bardziej plaze przy Blue Lagoon Resort. Czysta plaza i woda, malo turystów, piaszczysty brzeg. Druga przy Lambi beach jest zwirowa, zatloczona i ma gorsze widokiNa impreze warto udac sie do klubu na plazy Mylos ok 15 min pisze od hotelu w stronę lambi beach.
Warto wypozyczyc samochod na jeden dzien i zwiedzic wyspe. Polecam szczegolnie przejechać się do Kefalos ok 40 min. Bardzo dobra restauracja i kawiarnia Dimello na szczycie z pieknym widokiem. Goscie raczej mieszkańcy wyspy niz turysci dlatego polecam. Drugi punkt ktory polecam to Palaio Pyli. Rewelacyjny grill na szczycie gory, z pieknym widokiem na wyspę. Miejsca te zostaly nam polecone przez mieszkancow. Malo tam turystów i mozna poczuc prawdziwą Grecję a nie turystyczną !!!
Nie polecam miasta Zika- tłoczno, i nic specjalnego, same targowiska.

Bardzo miła obsługa hotelu- Bardzo !

Thank You Vaso ! :)

Wskazówka dotycząca pokoi: Polecam poprosić wcześniej o pokoje w nowej części hotelu.
Dziękujemy, filip3d3
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: GaiaGarden, Manager, Gaia GardenOdpowiedź udzielona 31 sierpnia 2019

Drogi Gościu,

W imieniu całego zespołu Gaia Garden, pragnę podziękować za pozytywne komentarze, które dowodzą, że udało nam się spełnić potrzeby Twoich oczekiwań i udało oferować idealne warunki do spędzenia urlopu. Mamy nadzieję, że pomoże to w naszym hotelu.

Z poważaniem,

Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019

Na wakacje udaliśmy się w 3 pary i ws,takim się podobało. Lokalizacja hotelu okazała się dla nas idealna. Hotel jest oddalony od centrum co gwarantował ciszę, a jednocześnie na tylko blisko, że do centrum można było dojść spacerem. Przepiękny zielony ogród, w którym spędziliśmy kilka miłych wieczorów że znajomymi. Jedzenie bardzo smaczne, zawsze świerze i bardzo miła i sprawną obsługa kelnerów. Kucharz z pewnością uwielbia swoją pracę,bo podczas posiłków zawsze dogladal swoich potraw, sprawdzał czy niczego nie brakuje i z uśmiechem obserwował jak goście nakładają jedzenie. Nam nie zasmakowaly może 2-3 dania, ale to tylko i wylacznie kwestia gustu. Naszym zdaniem kazdy znajdzie cos dla sienie.Ładny pokój zawsze idealnie sprzatniety. Faktycznie widzieliśmy obok domku znajomych kilka razy karalucha, ale wystarczy Pzejść do miasta żeby zrozumieć, że problem dotyczy wyspy, a nie tylko hotelu. My pilnowalismy żeby drzwi były zamknięte i jedzenie nie było na wierzchu i nie mieliśmy w pokoju ani razu żadnego karalucha.

Dziękujemy, 85dankak
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: GaiaGarden, Manager, Gaia GardenOdpowiedź udzielona 25 sierpnia 2019

Greetings from Gaia Garden Hotel,

We would like to thank you in advance for your kind review.
We truly appreciate your comments and we would like to take the opportunity, regarding your stay in our Hotel to inform all our guests and all the people as well who read our reviews, that as a hotel entity we are following all the necessary disinfection procedures to avoid cockroaches, mosquitoes and other kind of insects in our Hotel but there is always a specific according the sprays we use and we must not overdo.
As a result, sometimes it is possible to find some insects due to high temperature especially in the summer or due to the low effectiveness of the decontamination and this happens all around Greece.

Thank you very much for your understanding.
We would be more than happy to accommodate you once again in our little paradise!
We wish you a very nice summer!

With Kind Regards,

Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019

Hotel dość blisko plaży i sklepu, na przeciwko wypożyczenia rowerów która bardzo polecamy. Płaci się ok. 3 euro rower można wszędzie zostawić bo jest blokada koła na kluczyk w kilka minut można dojechać do miasta albo wybrać się na dalszą przejażdżke np wzdłuż morza, to chyba najlepszy środek transportu na wyspie Kos. Otoczenie hotelu ładne niestety może dlatego, że dostaliśmy pokój na parterze to mieliśmy 3 razy karaluchy w pokoju a w ostatnią noc szczura pod łóżkiem. Pan z recepcji bardzo się nie przejął, pomógł tam go wygonic ale na tym się skończyło nie było nawet przeprosin ze strony hotelu. Jedzenie czasem lepsze czasem gorsze zależy od dnia. Bywały wieczory, że trzeba było iść na miasto coś zjeść bo wszytsko twarde niedogotowane. Drinki przy basenie są ale zamiast whysky rum a do coli czy wody nie można dostać limonki bo za droga ewentualnie plasterek cytryny. Wakacje jak najbardziej udane ale jeśli ktoś nastawia się na pobyt w hotelu a nie zwiedzanie to lepiej wybrać coś innego..

1  Dziękujemy, Ewelina O
Zrecenzowano: 4 sierpnia 2019

Jestem bardzo zadowolona z hotelu. Domki mieszkalne otacza piękna zieleń. Hotel to nie jedna bryła, lecz budynek główny i otaczające domki mieszkalne.

Przemiła obsługa, przy czym jest to naturalne, nie wymuszone. Bardzo otwarci, można było Wszystko załatwić. Zawsze uśmiechnięci.

Usługa sprzątająca duży plus, bardzo dokładnie sprzątają.

Pokoje nie są duże, ale w dobrym stanie, widać że stałe remontują, np. w częściach pokoi były wanny z zasłonami, a w innych już prysznice. Działająca klimatyzacja. Przy każdym pokoju mały balkon i suszarka.

Basen optymalny, nie za duży, ani za mały. Mały basenik dla dzieci.

Jedzenie zawsze świeże, potrawy się powtarzały, przy czym było na tyle różnorodnie, że codziennie można było zjeść coś innego.

Hotel blisko morza, sklepu i centrum miasta, gdzie jest wiele zabytków. W okolicy wiele firm oferujących wynajem aut, skuterów, rowerów i fakultatywnych wycieczek.

Odnośnie minusów, Wi-ci czasem nie działało oraz godzina hotelowa przypadająca na godzinę 12:00 w sytuacji gdzie wyjazd na lotnisko mieliśmy o 23:30, owszem jest publiczny prysznic, ale musieliśmy wieczorem koczować przy basenie zamiast na przykład zdrzemnąć się w pokoju. Te kwestie hotel mógłby zmienić.

Niektórzy goście wspomnieli o owadach w pokoju, ale wynika to z tego, że domki są otoczone zielenią, jedzenie trzeba chować do lodówki.

Podsumowując, hotel zrobił bardzo dobre wrażenie, jest godny polecenia. Ma przyjemny klimat.

1  Dziękujemy, Paulina Z
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: GaiaGarden, Manager, Gaia GardenOdpowiedź udzielona 5 sierpnia 2019

Drogi Gościu,

Z poważaniem,

Zrecenzowano: 4 sierpnia 2019

Spędziliśmy z dziewczyną 8 dni i jeśli mielibyśmy wracać na Kos - co akurat jest wątpliwe, bo wyspa jest mała i nie ma wiele do zaoferowania - to wybralibyśmy znów Gaia Garden.

Hotel. Pierwsze na co się zwraca uwagę - wspaniały ogród i czysty, zadbany pokój (choć łazienka bardzo budżetowa). Jedynym minusem był karaluch, który wyskoczył nam ostatniego wieczoru. Jest to zła wiadomość, w szczególności, że patrząc po opiniach nie byliśmy jedyni z takim przypadkiem. Myślę, że coś takiego nie powinno się przytrafiać w żadnym hotelu. Jednak nie dam tej sytuacji zaważyć na ocenie. Pokoje były codziennie sprzątane, obsługa hotelowa była zawsze uśmiechnięta, nawiązywała kontakt z gośćmi i dziećmi. Robili wszystko, żeby pobyt wszystkich zgromadzonych był naprawdę udany i w naszym przypadku na pewno się im to udało. Mieliśmy najbardziej oddalony pokój ze wszystkich z oknem na stronę boiska i było bardzo cicho i spokojnie, a dzięki klimatyzacji nie potrzebowaliśmy mieć otwartych okien (choć w tych są założone moskitiery, więc nic nie stoi na przeszkodzie).

Jedzenie. Naprawdę bardzo smaczne. Było kilkanaście potraw do wyboru, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Głodni na pewno nie chodziliśmy (ba, bardziej przejedzeni, bo tak nam smakowało).

Basen. Jest wystarczająco duży, podzielony na strefy 3m, 2m, 1,5m, 1m i bodajże 0.4m. Jeśli chce się troszkę popływać to spokojnie da się to zrobić w strefach 2-3m. Strefa 1.5m z siatką jest zazwyczaj okupowana przez grupy grające w siatkówkę wodną.

Plaże. Do najbliższej jest jakieś 10 min spacerkiem na wschód, jednak nie poleciłbym jej. Wąska, żwirowo-kamienista z niezbyt czystą wodą. Kolejna najbliższa plaża to ta na zachód, ok. 15 min pieszo. Ta już jest bardziej piaszczysta, ale polecę tylko do oglądania zachodów, bo ogrom mrówek nie pozwala się swobodnie poopalać, a woda również nie jest jakaś specjalnie przejrzysta. Miejsce do opalania w którym byliśmy dwukrotnie i podobało nam się niesamowicie to plaże przy pobliskim mieście Tigaki. Jednak pewnie niewielu będzie chciało się tam jechać, bo to ok. 10km od hotelu. W 100% piaszczysta plaża, małe drzewka służące jako swego rodzaju parasole i niemalże krystalicznie czysta woda (odchodząc dość daleko od brzegu, żeby mieć wodę do szyi dalej widzimy całe dno i swoje stopy).

Przemieszczanie się po wyspie. Na pewno wyspa nie jest przystosowana do podróżowania pieszo. Chodniki, jeżeli już są, to są wąskie i np. w mieście Kos na ich środku są posadzone drzewa, które często uniemożliwiają przejście. Skorzystaliśmy z usługi wypożyczenia rowerów (dokładnie po drugiej stronie ulicy przy hotelu, cena w sezonie 3 euro/dzień). Same rowery wytrzymały dość długie wyprawy i wyższe prędkości, więc nie mogę powiedzieć nic złego. Jednak jeżeli nie jesteście zapalonymi rowerzystami z tysiącem przejechanych kilometrów w ciągu roku, to nie polecamy zabierać się na nich w wycieczkę do najwyżej położonej wioski na wyspie - Zia. Wymiękliśmy nawet nie w połowie i ledwo doszliśmy pieszo. Za to zjazd był bardzo przyjemny i szybki. Komunikacja publiczna istnieje i działa, ale ciężko się połapać. Na przystankach nie dowiemy się gdzie jedzie bus. Koszt przejechania z Kos na lotnisko wynosi 3.20 euro. Sam system jest bardzo niedopracowany, chociażby w porównaniu do tego z Teneryfy. Dopiero w trakcie jazdy przechodzi osoba odpowiedzialna za sprzedaż biletów. Tych, którzy dosiadają nie zawsze wyłapią i można przejechać za darmo. Tak czy siak wydaje się, że skuter, samochód lub buggy to najlepszy środek transportu po wyspie.

Podsumowanie. W cenie jaką zapłaciliśmy - ok. 1700zł za osobę - bardzo udany pobyt. Wyspa do jednokrotnego odwiedzenia i nie będzie nas ciągnęło do powrotu. Sam hotel godny polecenia. Niech tylko pozbędą się problemu w postaci karaluchów.

Dziękujemy, increasepl

Dear Guest,

Thank you very much for your wonderful review. We are really pleased that you overall enjoyed your experience here at Gaia Garden Hotel and we really hope to get the chance to accommodate you once again in the future.

Kind Regards,
Emmanuel& Matina Christodoulidi