Zrecenzowano: 8 września 2019

W hotelu Blue Lagoon spędziłam z mężem cudowny tydzień. Mieszkaliśmy w części Garden - hotel obejmuje dużą przestrzeń i położony jest w pięknym, zadbanym ogrodzie. W zasadzie to mogę tylko wypowiedzieć się w samych superlatywach. Czyste, zadbane pokoje (jak i cały hotel), przemiła obsługa hotelowa ( mówiąca nawet w języku polskim), przepyszne jedzenie i drinki. Na szczególną pochwałę zasługują restauracje tematyczne, a zwłaszcza chińska i włoska, gdzie można skosztować różnorakich potraw, które cieszą nie tylko podniebienie, ale także i
oczy :)
Na terenie hotelu jest kilka basenów, w tym główny basen (ogromny), na którym odbywają się animacje. Leżaków starczy dla każdego, o której człowiek by się nie pojawił. Plaża również bardzo urokliwa, z widokiem na Turcję, co prawda leżaki płatne 2,50 euro za szt., ale nam to nie przeszkadzało. Wieczorami również na nudę nie można narzekać. Codzienne odbywają się występy zarówno dla dzieci jak i dorosłych. My szczególnie upodobaliśmy sobie Piano Bar - bar z muzyką na żywo znajdujący się w części garden. Do centrum Kos 2 km, także można na spokojnie zrobić sobie spacer albo wypożyczyć rower, co polecam.
Pobyt oceniam na bardzo udany i z czystym sumieniem mogę polecić ten hotel innym osobom, na pewno się nie zawiodą. Muszę przyznać, że aż łezka się w oku zakręciła w dniu wyjazdu, ale kto wie, może nam się uda tam jeszcze wrócić :)

Dziękujemy, ewela87M
Zrecenzowano: 3 września 2019 z urządzeń przenośnych

Czytam niektóre opinie i mam wrażenie ze co poniektórzy nie zdają sobie sprawy ze greckie gwiazdki to nie Polskie gwiazdki...i nie zdają sobie sprawy ze średnia cena tego hotelu z przelotem transferem i all in jest praktycznie równa hotelowi 5 gwiazdkowemu w Polsce bez ww. Dodatków
Przechodząc do hotelu...
Teren przepiękny! Cudowny ogród! 5 restauracji plus naleśniki przy basenie i fast foody w aquaparku, 10 barów, czesc gradn lekko oddalona ale bez przesady...spacerek ślicznym uliczkami do głównej ulicy. Mieliśmy pokój 5028 w części głównej najlepsza lokalizacja.
Naprawdę ciężko się przyczepić do czegokolwiek...
Łazienka trochę rozczarowuje i brak półek w szafce oraz brak suszarki na suszenie mokrych rzeczy (przy pokoju na parterze jest to lekki problem).
Zdecydowanie polecamy, przesympatyczna obsługa, animacje dla dzieci super, dla dorosłych raczej średnie.
Pobyt udany

1  Dziękujemy, 361ma_gorzatas
Zrecenzowano: 2 września 2019 z urządzeń przenośnych

Tak na początek Hotel pierwsza klasa kompleks bardzo duży i mega zadbany jedzenie pyszne każdy coś wybierze dla siebie jak ktoś pisze że monotonne to mi żal takich osób bo jestem ciekawy co jada w domu codziennie myślę że stale to samo. Obsługa przemiła i pomocna drinki super duży wybór,pokoje małe ale przestronne łazienka troszkę kiepska z prysznicem bo się woda wylewała na na podłogę czeba było uważać żeby się nie poślizgnąć i zasłonka się przyklejała do ciała, co do czystości wszystko dobrze codziennie ręczniki wymieniane i pościel. Byliśmy oddaleni od głównego kompleksu ale Garden super dużo chodziliśmy bo lubimy chodzić a meleksy jeździły często i jak chcieliśmy to nas zabierały do głównej części lub jak chcieliśmy to w recepcji zgłosiliśmy i za woziły nas do Aquaparku. Ogólnie bardzo polecam ten hotel i napewno tam wrócimy nasz syn aż płakał że już wracamy do Polski. Nasz pobyt od 24.08. do 31.09.2019

1  Dziękujemy, 875arturg
Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019

Doskonale zaplanowany, elegancki hotel położony jest na ogromnej przestrzeni (można przemieszczać się meleksami), jakieś 2 km od centrum miasta. Składa się z 2 części- Resort (część główna) i Garden Satellite. My byliśmy w tej pierwszej i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru. Moim zdaniem zdecydowanie warto dopłacić do pobytu w części głównej ponieważ część Satellite mimo, że także ładna, jest położona z dala od wszystkich atrakcji hotelu, co może być bardzo uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu (odległości są na prawdę bardzo duże). Piaszczysta plaża z kamykami i kamienistym zejściem do wody znajduje się przy samym hotelu; wystarczy przejść przez drogę. Widoki przepiękne, zwłaszcza o zachodzie słońca. Na plaży bar all inclusive z piwem i soft drinkami. Ale plaża raczej niespecjalna- piasek szary i buty zdecydowanie niezbędne. Woda w morzu czyściutka, ale umiarkowanie ciepła. Praktycznie codziennie były bardzo duże fale (przy dwutygodniowym pobycie ruchomy pomost otwarty zaledwie 4 razy). Za to aquapark na terenie hotelu świetny- kilka zjeżdżalni, wodny plac zabaw dla młodszych dzieci oraz super leniwa rzeka. W części głównej hotelu ogromny basen z wyspą, na której codziennie podawano naleśniki. Przy mini klubie niewielki basen ze statkiem pirackim i kilkoma mniejszymi zjeżdżalniami. Z leżakami nie było problemu, zarówno w aquaparku jak i przy basenach. Woda czysta i ciepła, a basenie głównym także jacuzzi. Mieszkaliśmy w pokoju 1211, który według nas miał jedną z najlepszych lokalizacji w całym obiekcie (wszędzie blisko). Mieliśmy częściowy widok na basen główny , a jak się wychyliło to i skrawek morza było widać. Pokój niewielki, ale przytulny i czysty. W pokoju łóżko małżeńskie oraz łóżko dla dziecka, szafa z wieszakami (kompletnym nieporozumieniem był brak półek czy szuflad), niewielkie szafki nocne, biurko, telewizor LCD, sejf i lodówka (woda mineralna na powitanie). Łazienka również bardzo mała, z wanną, suszarką do włosów i lustrem. Balkon wyposażony w meble typu krzesełka i stolik. Na terenie hotelu przepiękna aranżacja zieleni- nigdzie nie widziałam równie pięknej i zadbanej. Ogromna pochwała dla ogrodników.
Hotel jest miejscem bardzo atrakcyjnym dla dzieci: kilka mini klubów (zarówno w części Resort jak i Garden była polska animatorka), aquapark, wieczorne mini disco, mini golf. Brak jedynie jakiegoś sensownego placu zabaw. Córka chodziła na zajęcia w mini klubie w części Resort, gdzie była bardzo sympatyczna pani Kasia, która miała świetne podejście do dzieci. Nasza córka bardzo lubiła chodzić na zajęcia. W hotelu znajdują się również sklep (ceny są bardzo wysokie), kaplica, salon fryzjersko- kosmetyczny, siłownia i spa. Jeśli chodzi o restauracje, to jest ich kilka- dla nas najlepsza była restauracja Nissos, w której jedliśmy śniadania i kolacje. Stoliki były ustawione również na zewnątrz, więc można było zjeść posiłek podziwiając piękną zieleń hotelową. W restauracji bardzo profesjonalna obsługa- zwłaszcza przesympatyczny i życzliwy kelner Drini. Nigdy nie czekaliśmy w kolejce na wolny stolik. Wybór dań wystarczający, jedzenie dość smaczne. Co istotne, to na kolacje panowie musieli mieć długie spodnie- było to bardzo przestrzegane. Ale jeśli ktoś nie zabrał długich spodni na wakacje, to ponoć była wypożyczalnia :) Obiady jedliśmy w restauracji Mesogios- całkiem ok. Nie ma limitów na kolacje a'la carte- można się było zapisać ile razy się chciało. Polecamy restaurację włoską- smaczne jedzenie, bardzo sympatyczna obsługa. W greckiej bez szału, natomiast w chińskiej jak dla mnie jedzenie wyjątkowo niesmaczne. Poza posiłkami głównymi można było skorzystać z baru z przekąskami w aquaparku (jedzenie raczej typu fast food, ale również sałatki, kebaby, naleśniki) oraz zjeść naleśnika serwowanego na wyspie przy basenie głównym. Napoje i drinki w opcji all-inclusive całkiem przyzwoite. Bardzo fajny bar niedaleko recepcji oraz Piano Bar w części Satellite. Jednak największym atutem hotelu są pracownicy- uśmiechnięci, życzliwi i bardzo zaangażowani. Nic nie stanowiło dla nich problemu. Codzienne wieczorne show przygotowywane przez animatorów na bardzo wysokim poziomie. Bardzo życzliwi i pomocni pracownicy recepcji (prośby spełniane bez zwłoki, bez najmniejszego problemu). Sprzątanie pokoi również bez zarzutu. Ręczniki wymieniane codziennie. Sejf płatny, brak kaucji za ręczniki basenowe, które można było wymieniać codziennie. Podsumowując- rewelacyjny hotel z doskonałą obsługą, który z pewnością będziemy polecali znajomym i do którego chętnie powrócimy.

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokój w części Resort- wszędzie bliżej
1  Dziękujemy, ilovesummer2012
Zrecenzowano: 24 sierpnia 2019

Wyjazd rodzinny. Zacznę od minusów hotelu: średnie jedzenie, którego pomimo, że było dużo to nie było urozmaicone (brak miejscowych potraw i owoców morza), beznadziejna łazienka ze irytującą zasłonką w postaci folii lepiącej się do ciała. Plusy: świetny i bardzo uprzejmy personel, baseny, perfekcyjnie utrzymany ogród, animacje. W budynku gdzie był piano bar codziennie wieczorem śpiewała i grała na żywo para piosenkarzy co jest ciekawym i oryginalnym pomysłem. Podsumowując pobyt mogę powiedzieć, że warto odwiedzić BL lecz nie za wygórowaną cenę gdyż 5* to na pewno nie jest.

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
1  Dziękujemy, Buuzu