Warto zobaczyć

Niestety zamknięty

Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019
przemys_awt2016
Kraków, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (2 260)

Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Zbudowany w 15 wieku dosyć monumentalny jeśli chodzi o rozmiary powierzchniowe miał chronić miasto przed atakami Turków. Ze względu na ataki zamek wzmacniano dodatkowymi murami budowanymi z pozostałości już w tej chwili starożytnej Agory Kos. W wielu miejscach obchodząc zamek wokół da się dostrzec owe elementy. Warto się przyjrzeć herbom, które przypominają herby zamku w tureckim Bodrum. Ze względu na trzęsienie ziemi jaki miało miejsce, chyba w 2017 roku, zamek nie jest dostępny dla zwiedzających.

Dziękujemy, przemys_awt2016
Zrecenzowano: 14 sierpnia 2019

Niestety na drzwiach wejściowych do zamku widnieje kartka z napisem że od roku 2017 zamek jest zamknięty. Dziwne bo w biurze z którego wypożyczyliśmy samochód mieszkanka Kos była tym faktem zaskoczona Twierdzę można obejść dookoła i podziwiać jednocześnie piękny port oraz niedaleko bramy wejściowej drzewko Hipokratesa.

Dziękujemy, Aga P
Zrecenzowano: 4 października 2018 z urządzeń przenośnych

Jak w temacie - z zewnątrz zamek piękny, jednak klamkę można tylko pocałować, ponieważ nieczynny od trzęsienia ziemii w lipcu 2017 i żadnej informacji kiedy będzie znowu można wejść do srodka.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
Dziękujemy, ziouas
Zrecenzowano: 23 września 2018

Zamek leży w porcie w mieście w Kos. Mimo, że nie można do niego wejść warto obejść go dookoła. Okolica jest przepiękna - port, ratusz. I bardzo fotogeniczna. Wszystkie fajne miejsca w Kos są blisko siebie - do 10 min. spacerem, to małe miasto. Warto zrobić parę kroków więcej i obejść zamek Joannitów.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, tempusneminemmanet
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2018

Udało mi się razem z synem wejść do zamku ponieważ byliśmy w nim w czerwcu 2017 roku ( przed trzesieniem ziemi ). Jeżeli ktoś lubi takie klimaty to polecam. Ruiny są w niezłym stanie.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2017
Dziękujemy, Mirek19061981