Zapisz
Ciekawa atrakcją dla lubiących starożytne miejsca

Fajna atrakcja dla lubiących starożytne ruiny, teren robi wrażenie ładne widoki z najwyższego... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 2 sierpnia 2020
Pietrzol
Rawicz, Polska
Monumentalne budowle.

Warto odwiedzić, jednak niekoniecznie. Teren spory, budynki robią wrażenie. Trochę starożytnej... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 7 listopada 2019
Ewa M
Świętokrzyskie, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (2 028)

Zrecenzowano: 11 sierpnia 2019

Magiczne miejsce, pełne duchów przeszłości. Asklepion to zespół przestzredny starosytnej światynii. Pierwsze budowle powstały około 3 wieku przed naszą erą. Wybudowane zostały w tzw. porządku doryckim cechującym się niebywałą elegancją i prostota. Do naszych czasów zachowały się propyleje (częściowo zniszczone przez trzęsienia ziemi) oraz ruiny świątyni. W dosyć dobrym stanie prezentuje się pozostałość kolumnady z czasów rzymskich - chrakatersytyczne kolumny w stylu rzymskim - gładkie kolumny bez kanelurów oraz kaptele z akcentem roślinnym.
Miejsce przyjazne kotom - jest ich tutaj całe mnóstwo; od tych malutkich aż po duże. Te przyjazne i mądre zwierzaki stanowią dodatkową atrakcję.
Koszt wejścia: osoba dorosła 8 euro. Dzieci bezpłatnie.

Dziękujemy, piotrb779
Zrecenzowano: 17 lipca 2019

Będąc na Kos zajrzeć trzeba tutaj. Miejsce pierwszego szpitala, założonego przez Hipokratesa. Piękny widok na Miasto Kos. Polecam

Dziękujemy, Paula P
Zrecenzowano: 14 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Najważniejszy obiekt historyczny na wyspie Kos (a na Kos starożytnych ruin jest na prawdę sporo, większość leży sobie wśród porastających je traw i kaktusów). Pomimo sporych zniszczeń, to co zachowało się oraz rekonstrukcję zobrazowane na tablicach informacyjnych pozwalają wyobrazić sobie ogrom tego, co starożytni Grecy potrafili stworzyć. Kolebka współczenej medycyny i cywilizacji. Wstęp kosztował nas 8 euro za dorosłego, dzieci weszły gratis.

Dziękujemy, 1982dawidr
Zrecenzowano: 7 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Byłam tam na wycieczce fakultatywnej. Warto posłuchać opowieści przewodnika. Podejście do leczenia niewiele się zmieniło. Holistyczna szkoła lecząca i ciało i duszę. Hipokrates nauczycielem. Historia....atmosfera. warto sie wybrać. Bilety 8 eur.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Malgorzata Z
Zrecenzowano: 4 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

To miejsce jest szczególne i czuję się atmosferę historyczna,sam Hipokrates tutaj leczył ludzi,niesamowite miejsce i niesamowite przeżycia.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
1  Dziękujemy, Maria K