“Prawdziwy grecki klimat i gościnność”
Dana Restaurant — recenzja

Dana Restaurant
Nr 13 wśród 36 Restauracje (Tigaki)
Kuchnie: Europejska, Grecka
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Zrecenzowano 12 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Restauracja Dana jest jedną z najlepszych w jakich byłem. Na wstępie warto zaznaczyć, że jeśli ktoś lubi jeść w ciszy i samotności to nie będzie zadowolony z wizyty. Jeśli jednak kierujesz się chęcią poznania lokalnych smaków i zwyczajów to podczas wizyty w Tigaki pierwszym przystankiem powinna być wizyta u Dany.

Zacznijmy od obsługi. Ta już od momentu przekroczenia progu lokalu traktuje Cię w myśl powiedzenia ‚gość w dom, Bóg w dom’. Właściciel restauracji mówi płynnie po angielsku i niemiecku, jest bardzo towarzyski i często podchodzi do stolika żeby zarówno zapytać o nasze potrzeby jak i aby przemycić ciekawą anegdotkę czy historię. Dzięki temu wizyta w tej restauracji nie sprowadziła się jedynie do dobrego jedzenia ale też poznania panujących na wyspie zwyczajów i ciekawych miejsc.

Menu było w czterech językach, polskim (!), niemieckim, angielskim i greckim. Same potrawy kosztowały mniej więcej od 8 do 13€, porcje były duże i jedzenie było smaczne. Jako główne danie zamówiliśmy krewetki, ośmiornice i płytę grecką. Wszystko było fenomenalne ale jeśli ktoś byłby bardzo głodny to z tych trzech potraw najbardziej najadłby się płytą.
Za wymienione potrawy, trzy piwa, colę i baklavę zapłaciliśmy w trzy osoby 51€.
Biorąc pod uwagę jakość i ilość jedzenia było warto! Z czystym sumieniem polecam.

Dziękujemy, arkmyt

Zrecenzowano 16 września 2018 z urządzeń przenośnych

W restauracji Dana jadlyśmy musakę, "local fish" i deser z melonem. Wszystko było poprawne, ale szału nie robiło. Ryba trochę niedoprawiona i słabo usmazona. Musaka smaczna, ale kawałek dalej można zjeść identyczną i 2 euro taniej. Lody z melonem dosyć zwyczajne. Dosyć specyficzna jest obsługa w tej restauracji, dwóch starszych panów najpierw wręcz nagania ludzi do środka, zagaduje, szybko przyjmują zamówienie, ale potem już olewają. Nie sposób się doprosić rachunek, reszta kelnerów chyba nie bardzo mówi po angielsku. Generalnie można tam zjeść, ale w okolicy są fajniejsze miejsca.

Termin wizyty: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, Ushbak
Zrecenzowano 31 sierpnia 2018

Podczas dwutygodniowego pobytu bywaliśmy tam wielokrotnie.

Musaka byłą wspaniała i niepowtarzalna, baklawa idealnie rozpływała się w ustach.

Ceny niewysokie.

Największą zaletą są niezwykle mili właściciele dopytujący, czy wszystko smakowało i starający się, by goście restauracji byli zadowoleni.

Miejsce konieczne warto odwiedzić!

Termin wizyty: czerwiec 2018
1  Dziękujemy, Malgorzatast2016
Zrecenzowano 11 sierpnia 2015

Bardzo miła restauracja tuż przy plaży w Tigaki. Przyjazna obsługa, rozsądne ceny. Dla tych co nie jedzą mięsa (i nie tylko!) polecam vegetarian plate – wiele warzyw przyrządzonych na różne sposoby. Robiony za każdym razem trochę inaczej, w zależności od tego, jakie składniki akurat są w kuchni. Za każdym razem jednak pycha!

Termin wizyty: sierpień 2015
1  Dziękujemy, 487krzysztofw
Zrecenzowano 1 lipca 2015

Smaczne greckie jedzenie, wzięliśmy grecki talerz dla dwojga, schabowego w sosie pieczarkowym oraz krewetki z sosem czosnkowym - pycha! Ładny wystrój klimatyczny, widok na plażę i morze. Miła obsługa , dwóch panów. Czysta przyjemna toaleta. Są wysokie krzesełka dla maluchów. Niestety nie działa wi fi - tzn. nam się nie udało połączyć mimo wielu prób. Ogólnie warto tam zajrzeć będąc na plaży w Tigaki.

Termin wizyty: czerwiec 2015
Dziękujemy, RadyGaga

Dana Restaurant — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Wyspa Kos, Dodecanese

Tigaki, Wyspa Kos

Byłeś(-aś) w Dana Restaurant? Podziel się wrażeniami!