Cudo

Szczeliniec to przecudowne formy skalne, fantastyczne krajobrazy cisza i spokój . Raj dla duszy i... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 6 dni temu
Jola1967
Łódź, Polska
Rewelacyjne miejsce

Szczeliniec Wielki to jeden z ładniejszych szczytów w KGP, bardzo malowniczy. W schronisku na... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
905lidiakaczmarek
Poznań, Polska

Szczeliniec jest warty obejrzenia. Trasa wymagająca, podejście to ok. 200 schodów do góry, ale potem jest ślicznie i ciekawie. Trasa przypomina miejscami Błędne Skały, z dodatkiem pięknego lasu na około. Jedyne co kole w oczy to wszechobecne stragany z chińszczyzną. Po co to? Brak pomysłu na zagospodarowanie przestrzeni kończy się tym, że tandeta wisi na każdym wolnym skwerku, nawet na samej górze można kupić maskotki z Psiego Patrolu... Bez sensu! Wejście do parku płatne. Parkingi na dole też. Spory ruch w sezonie.
Mimo wszystko warto.

Dziękujemy, 2o4iri3bdikwbeh

Wejście na szczyt możliwe z 2 stron- jedno pięknym szlakiem, drugie schodami. Atrakcyjna trasa- łatwa, nawet dla osób z nadwagą:) Pies wylatał się za wszystkie czasy. W schronisku drogo- woda 0,5l 4zł. Toaleta płatna- bez względu na to czy jesteś klientem schroniska czy nie (!!!). na górze folklor, chińskie plastikowe pamiątki i inne szkaradztwa. Wędrówka po płatnej części- w chwili obecnej bardzo utrudniona-remont i malowanie barierek. Zejście schodami możliwe do samego dołu lub do miejsca gdzie przechodzi płaski, przyjemny szlak do drugiej drogi. Piękne widoki, ale dzikie tłumy nieco przeszkadzają.

Dziękujemy, Polinezyjska

‼ Grupy zorganizowane są zbyt liczne! Przez to nie ma możliwości wyprzedzenia ich na szlaku i cała trasa trwa 1h dłużej bo stoi się w korku na szlaku. Jeżeli liczebność zostanie ograniczona to poprawi to komfort zwiedzania pozostałym.

Poza tym, oczywiście, punkt na mapie godny odwiedzenia.

Dziękujemy, kubeush

Dzień wcześniej byliśmy z dziećmi w Teplickich Skałach i zdecydowanie bardziej podobał się wszystkim Szczeliniec. Endomondo pokazało mi 5km z parkingu i z powrotem. Spokojnie można pokonać ten dystans w 1,5h-2h. Nam zajęło to 2,5h bo robiliśmy dużo postojów na jedzenie - nasze dzieci zawsze są strasznie głodne podczas wędrówek.
Było sporo ludzi i od razu wyobraziłem sobie co musi się tu dziać w wakacyjne weekendy - wtedy trzeba omijać to miejsce szerokim łukiem. We wrześniową niedzielę popołudniem da się przeżyć.
Niektóre przejścia są naprawdę wąskie. Widoki są bajeczne.
Obecnie trwa wymiana barierek, ale nie jest bardzo uciążliwa w czasie zwiedzania.

Dziękujemy, 530mirekt

Obowiązkowy punkt programu zwiedzania Gór Stołowych. Przez co niestety dość zatłoczony. Byliśmy w środku tygodnia we wrześniu i w niektórych miejscach tworzyły się zatory, więc nie chce myśleć jak to wygląda w środku sezonu. Miejsce piękne. Trzeba zobaczyć!

Dziękujemy, SylwiaBu