Zrecenzowano: 7 sierpnia 2019

Byłam w Perle w lipcu 2019 r.-sanatorium NFZ. Piękne otoczenie, blisko na plażę. Wielkość pokoi i wyposażenie takie jak w większości ośrodków sanatoryjnych. Pokoje czyste, codziennie sprzątane. Telewizor nowoczesny, wymieniane są ręczniki raz w tygodniu. Każdy pokój posiada balkon. Pracownicy ośrodka mili, uprzejmi. Zabiegi sprawnie wykonywane. Jedzenie bardzo dobre i estetycznie podane. Dziwię się, że niektórzy piszą nieprawdziwe opinie. Czy w domu sprzątają codziennie? Czy przygotowują różnorodne posiłki? Uważam, że takie opinie piszą ci, którzy mieszkają byle jak i jedzą byle co.
POPRAWY WYMAGA: potrzebne są foteliki na balkonach, organizacja imprez i wycieczek (tego bardzo brakowało). POLECAM OŚRODEK PERŁA!

1  Dziękujemy, Odpoczynek19
Zrecenzowano: 20 września 2018

Jedzenie bardzo smaczne, dużo i ładnie podane. Położenie blisko morza, kilka kroków do plaży. I to na tyle jeśli chodzi o + wyjazdu, pomimo zdjęć , telefonicznych informacji pokój do którego dostaliśmy klucze był w opłakanym stanie, no i ta SZMATA imitująca firankę. Kpina ! Czajnik na korytarzu... Umywalka w łazience pęknięta a sama łazienka maleńka. Szafki z pourywanymi uchwytami. Mały telewizor pewnie 30-letni, jak i cały wystrój ! Bez dopłaty do apartamentu nie dałoby się przeżyć 2-tygodniowego wyjazdu. A i apartament jaki luksusowy... zepsute drzwiczki od lodówki... wystrój zachowany ala lata 80te. Na tarasie stare obdrapane leżaki. Parawany na plażę w opłakanym stanie. Brak wi-fi nawet w wyznaczonych strefach. Wyjazd 1 i ostatni w to miejsce.

Termin pobytu: wrzesień 2018
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi
1  Dziękujemy, Haniao1o2
Zrecenzowano: 11 września 2018

Niestety bardzo brudno, najgorzej na stołówce (brudne sztućce, brudne obrusy). Jedzenie słabe jakościowo. Ośrodek od dawna nieremontowany. Plac zabaw w stanie bardzo złym, nie puszczajcie na niego dzieci! Koloniści w ośrodku.

Termin pobytu: sierpień 2018
Dziękujemy, Bartek Ż
Zrecenzowano: 13 maja 2018 z urządzeń przenośnych

Hotel ładnie położony praktycznie przy plaży na tym koniec zalet.Obiekt sprawia wrażenie jakby tkwił w latach osiemdziesiątych chociaż podobno został wybudowany później .Jedzenie tragedia śniadania i kolacje jako takie obiad katastrofa nie do zjedzenia byliśmy w tygodniowym pobycie dwa razy i to o dwa za dużo na kolację po ok 20 minutach kończyło się danie na ciepło chyba że było nie do przełknięcia .Pokoje bida z nędzą telewizor moze z10 cali brak krzeseł na balkonie w ogóle brak słów

Termin pobytu: maj 2018
1  Dziękujemy, 1marcinmar
Zrecenzowano: 14 kwietnia 2018

Skorzystaliśmy w „Perle” z tygodniowego pobytu rehabilitacyjnego. Obiekt pięknie położony, w lesie, nad brzegiem morza, mnóstwo ścieżek spacerowych, do centrum 2 km ulicą lub deptakiem nadmorskim. Obiekt bardzo duży, ale obsługuje go jedna mała „przedpotopowa” winda; pokoje małe, ale funkcjonalnie wyposażone w meble, łazienkę, korytarzyk z dużą szafą, balkon; niestety, mimo trwających w czasie naszego pobytu małych remontów, jest bardzo dużo do zrobienia – meble stare, krzesła porozklejane, starte blaty szafek, pęknięcia umywalki, naddarcia wykładziny, na balkonie łuszcząca się farba, rdza i popękane kafelki; telewizorek malutki, umieszczony na ścianie, odbiór fatalny, dobrze, że chociaż Internet działał bez zarzutu. Na balkonie brak jakiegoś siedziska, żeby można było odpocząć.
Jest czysto, obiekt jest właściwie cały dzień sprzątany, ekipa sprzątająca bardzo się stara.
W pakiecie dwa zabiegi – wbrew informacji w Internecie, lekarza nie ma, zabiegi przydziela pielęgniarka zgodnie z życzeniem klienta; żadnego wywiadu dot. chorób, informacji o przeciwwskazaniach do poszczególnych zabiegów, odpowiedzialność ponosi pacjent. Wielokrotnie korzystałam z pobytów w takich ośrodkach i dziwi mnie fakt, że w gabinetach zabiegowych nie ma tu na leżankach jednorazowych ręczników „z metra”, to jest przecież standardowe wyposażenie, a w „Perle” za ręcznik do zabiegów (jak nie masz swojego) trzeba płacić!! W ośrodkach rehabilitacyjnych są sale ze sprzętem rehabilitacyjnym typu rowerki itp., z których można bez przeszkód korzystać. W „Perle” oczywiście taka sala jest (reklamowana na zdjęciach w Internecie), ale niedostępna (uzyskałam informację, że nie ma pracownika, który by tę sale nadzorował).
Wyżywienie standard, ale smaczne, estetycznie podane, obiady dobre, szczególnie zupy; stół szwedzki niby bogato zastawiony, są owoce, sezonowe warzywa, ciasto, ale bardzo jednostajny, i na śniadania, i na kolacje zestaw podstawowy taki sam, nie pojawiły się ani razu jakiekolwiek ryby, produkty raczej z grupy tych najtańszych – te same 2 rodzaje pieczywa cały tydzień, bułki się nie pojawiły; 3 herbaty do wyboru, tylko najtańsze płatki kukurydziane, zimne mleko no i brak podgrzewanych naczyń na stole do tzw. „ciepłej kolacji” – w rezultacie i bardzo dobry bigos i racuchy po chwili były zimne.
Na koniec kilka słów o „atrakcji”, która nas spotkała na turnusie – nocny alarm pożarowy, czyli syreny, bardzo szybki przyjazd straży pożarnej i policji, ewakuacja wczasowiczów do holu, godzinne oczekiwanie na koniec akcji, na szczęście okazało się, że alarm był fałszywy. Jestem pod wrażeniem sprawności służb ratowniczych, ale nie rozumiem postawy kierownictwa – nikt w nocy nie zjawił się w obiekcie pozostawiając na pastwę sytuacji ochroniarza i co najbardziej bulwersujące – nikt z właścicieli obiektu nie zjawił się następnego dnia np. w stołówce i nie wyjaśnił zaistniałej sytuacji, nie poinformował nas, czy możemy czuć się bezpiecznie. Lekceważenie klienta nie jest najlepszą formą reklamy ośrodka. Podsumowując, pobyt był udany przede wszystkim dzięki pięknej pogodzie, ale uważam, że cena pakietu jest zbyt wygórowana w stosunku do tego, co obiekt ofiarowuje.

Termin pobytu: kwiecień 2018
1  Dziękujemy, jasmar1948