Zrecenzowano: 9 września 2019

Zarówno pobyt jak i ogólna ocenę hotelu należny ocenić na plus.

Lokalizacja/plaża

Byliśmy w pełni świadomi zarówno lokalizacji jak i tego jak wygląda plaża hotelowa dlatego nie jesteśmy rozczarowani. Opis znajduje się w ofercie. Proponuję zatem wszystkim narzekającym na kamienistą plażę CZYTAĆ OPIS I RECENZJE. Nie będzie więc rozczarowania i opisów w stylu "nie można beztrosko bawić się w wodzie" .
Jeśli chce się korzystać z morza trzeba zabrać buty do wody i tyle, woda czysta i ciepła (warto zabrać maski, można obserwować fajne kolorowe ryby). Położenie na uboczu było dla nas atutem (trzeba się nad tym zastanowić przed wyjazdem). Leżaki zawsze dostępne, choć oczywiście nie te bezpośrednio przy basenach. W gaju oliwnym zawsze można było znaleźć miejsce choć materace wymagają czyszczenia a stan techniczny niektórych leżaków rzeczywiście nie jest najlepszy (hotel powinien w tym zakresie podnieść jakość oferty - wymienić leżaki).

Jedzenie/restauracje

Zacznę od tego, że jak czytam opisy "wszystko niesmaczne, nic nie nadaje się do jedzenia, zrezygnowaliśmy z posiłków" to przyznam, że zastanawia mnie jakie posiłki na co dzień spożywają osoby piszące te recenzje. Należy przyjąć, że kuchnia nawet w 5* hotelu w miejscowości turystycznej będzie odbiegać od serwowanych posiłków w dobrych krajowych restauracjach (np. menu degustacyjne w restauracji z gwiazdką Michelina). Specyfika gotowania dla znacznej ilości ludzi z różnych krajów wpływa na odbiór posiłków.

Jeśli chodzi o śniadania, obiady i kolacje to w mojej opinii zawsze można było znaleźć coś dobrego lub bardzo dobrego do jedzenia. Śniadania to co najmniej 7-8 dań ciepłych (tylko jajecznica w mojej opinii była bardzo niesmaczna), robione świeżo omlety i gofry, 4-5 sałatek, 4 rodzaje jogurtu, 5 rodzajów owoców, ciepłe wypieki, 4 gatunki chleba i bułek, nie wspominam o warzywach serach, miodach, suszonych owocach, płatkach itd.

Rozumiem, że każda osoba pisząca "nie było co zjeść" codziennie rano ma taki wybór menu śniadaniowego w domu.

W przypadku obiadów i kolacji dania urozmaicone, osobne menu dla dzieci. Wieczory tematyczne skomponowane ciekawie ale i dla osób ceniących klasykę (czy. frytki) zawsze znalazło się coś do wyboru. Do tego paleta deserów i 7-9 gatunków owoców do wyboru.

Należy stwierdzić, że jest co zjeść i z czego skomponować sobie smaczny posiłek.

Obsługa zawsze była miła i pomocna.

pokoje

Sprzątane codziennie, oczywiście widać pośpiech przy wykończeniu ale nam to nie przeszkadzało. Podstawowe wymogi dotyczące czystości/sprzątania, działającej sprawnie klimatyzacji oraz ciepłej wody były spełnione (estetom do granic możliwości proponuję sprawdzić ile kosztuje jedna noc w 5* Hotelu np. w Warszawie gdzie zadbano o każdy najmniejszy detal wystroju pokoju i porównać z ceną jaką zapłacili za tygodniowy pobyt na wakacjach).

Na koniec kilka uwag dotyczących obsługi i jakości świadczonych usług w hotelu.

Oczywiście można narzekać na to, że pokój otrzymuje się ok. 14.00 (w naszym przypadku o 13.15), ale takie są przepisy - hotel ma do tego prawo, jak wszędzie obowiązuje doba hotelowa i tyle.

Jeśli chodzi o personel to zawsze był miły i pomocny. Nie odczuliśmy też, abyśmy jako Polacy byli traktowani gorzej od innych nacji. Zwraca uwagę jednak to, że inne nacje np. Anglicy znacznie serdeczniej odnoszą się do personelu - niemal ze wszystkimi rozmawiają, są po imieniu i na koniec pobytu robią sobie pamiątkowe zdjęcia. Nie traktują personelu jak "służby" tylko jak kolegów/koleżanki wykonujących swoją pracę (ciężką i wymagającą).
Polecamy pobyt w tym Hotelu i pozdrawiamy Konstancję.

Wskazówka dotycząca pokoi: w pokojach w ogrodzie raczej jest głośno gdy odbywaja się wieczorne pokazy
Dziękujemy, Andrzej B
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Giorg i, General Manager, Atlantica Eleon Grand Resort & SpaOdpowiedź udzielona 10 września 2019

Dear Andrzej B,
Thank you for taking the time to share your detailed review and for grading us with a satisfying score!
We are pleased to read that all in all your experience was enjoyable and you appreciated most of our facilities and services provided.
Your constructive comments will be taken under serious consideration and going to be discussed with the relevant managers in order to take actions for improvement where needed.
Do looking forward to welcome you back in the near future!
Thank you for being our guest!

Zrecenzowano: 4 września 2019

Hotel położony w spokojnej okolicy, bliskość płazy od basenów hotelowych rewelacja. Obsługa bardzo miła,uśmiechnięta. Jedzenie ok, duży plus dla świeżych owocow do wyboru, stoisko z jedzeniem dla dzieci super. Baseny czyste. Jedyny minus to pokoje, wymagające odświeżenia. Pokoje sprzątane codziennie.

Dziękujemy, malgosia R
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Giorg i, General Manager, Atlantica Eleon Grand Resort & SpaOdpowiedź udzielona 5 września 2019

Dear malgosia R,
Thank you for posting your warm review regarding your recent stay at Atlantica Eleon Grand Resort & Spa.
We are pleased to read that you had relaxing holidays and be sure that your constructive point raised referring room refurbishment will be taken under serious consideration.
Looking forward to welcome you back!
With kind regards,

Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019

W hotelu byliśmy w sierpniu 2019 r.
Czytając pozytywne opinie o hotelu mieliśmy adekwatne do opinii oczekiwania.
Niestety byliśmy bardzo zawiedzeni.

Na 5* zasługuje jedynie strefa basenowa i czystość hotelu.

Nad basenami nie było problemu z leżakami. Nawet po godzinie 10.00 można było sobie znaleźć wolny leżak i przenieść w wygodne miejsce.

Hotel oczywiście próbuje walczyć z rezerwowaniem sobie miejsc przy basenie, ale (jak wszędzie) bezskutecznie.
Wszystkie atrakcyjne miejsca są bardzo wcześnie rano rezerwowane, pomimo zakazów.

Pokoje są sprzątane codziennie i do czystości nie można mieć żadnych zastrzeżeń.

Samo położenie hotelu nie jest zbyt atrakcyjne. Oprócz sklepiku na terenie hotelu w najbliższej okolicy w promieniu 2-3 km nie ma prawie nic.

Restauracja hotelowa, to raczej ogromna stołówka.
Jedzenie pomimo ogromnego wyboru jest niejadalne.
Przez cały pobyt nie zjedliśmy nic smacznego.
Na kolacji było około 10-15 dań do wyboru, do tego codziennie inna kuchnia (kuchnia azjatycka, dzień rybny, kuchnia grecka, itp.) Wydawałoby się zatem, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
Nic bardziej mylnego.
Niezależnie od tematu kolacji wszystko smakowało podobnie i było niesmaczne.
Nawet proste dania były niejadalne:
- filet z kurczaka wysuszony na podeszwę
- łosoś z grilla tak twardy, że można było nim gwoździe przybijać
- sos bolognese wyglądał jak brązowa breja, jakby zapotnieli dodać pomidorów
- Souvlaki wyglądały i smakowały jakby były 10 raz odgrzewane w piekarniku. Niemal nie do pogryzienia.

Nie wspomnę tu już o wyszukanych potrawach, których smak i wygląd nie miał nic wspólnego z nazwą.
Np. według szefa kuchni w tym "5*" hotelu sos do kurczak teriyaki ma kolor czerwony!!
Można byłoby tak wymieniać w nieskończoność.

W przypadku obiadów te same uwagi, tylko mniejszy wybór dań.
Śniadania typowo angielskie.
Tłuste i monotonne.
Po pierwszym dniu zrezygnowaliśmy z jedzenia śniadań.

Reasumując wątek kulinarny, może warto byłoby robić mniej potraw, ale za to przyłożyć się do ich jakości i smaku?

Strefa dla dzieci okazała się w tym hotelu odpłatnym salonem gier (kilka "wrzutowych" automatów).
Każda gra - 1 Euro.
Nie ma o tym ani słowa w opisie oferty hotelu.
Gdyby była chociaż jakaś alternatywa w postaci placu zabaw to nie mielibyśmy pretensji, a tak uważam to za zwyczajne naciąganie klientów.

Kolejna sprawa, to wieczne problemy z ciepłą wodą.
W czasie naszego tygodniowego pobytu częściej nie było ciepłej wody, niż była, co przy wakacjach z dziećmi jest sporym problemem.

Plaża hotelowa bardzo mała - kamienisto-żwirowa.
W sumie to, jakby jej nie było.
W czasie pobytu nie widziałem zbyt wielu chętnych do korzystania z plaży.
Do tego dno bardzo kamieniste. Duże porośnięte glonami kamienie. Z każdym krokiem trzeba uważać, żeby nie skręcić nogi.
O beztroskiej zabawie w wodzie z dziećmi można raczej zapomnieć.

Na koniec mała przestroga, dla wszystkich którzy będą zamawiać za pośrednictwem hotelowe recepcji taksówkę, żeby np. pojechać do Zakynthos (15 Euro w jedną stronę).
Obsługa hotelu pewnie poinformuje Was, że taksówka będzie za 15 minut.
Faktycznie czeka się na nią godzinę, a czasami jeszcze dłużej.

Wszyscy wiedzą, że Grekom czas płynie inaczej, ale obsługa hotelu mogłaby uprzedzać o takich rzeczach, uniknęlibyśmy niepotrzebnej nerwowości.

Dziękujemy, Robert K
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Giorg i, General Manager, Atlantica Eleon Grand Resort & SpaOdpowiedź udzielona 22 sierpnia 2019

Dear Robert K,
We would like to thank you for your detailed feedback and for choosing our hotel for you vacations.
My team and I feel sorry and concerned for not being able to exceed your holiday expectations.
Be sure that your issues raised, referring our cuisine and maintenance, are already been discussed with the relevant managers in order to take immediate actions for improvements.
However kindly note that our 2 playgrounds are located next to the family rooms-external playground, and next to our gum-internal playground. The territory you referred to, is the Olivia stage entertainment bar, where our evening shows and kids disco take place.
Last the time estimated for the arrival of the taxis to our premises is an information provided by the taxi companies, which are not part of the hotel.
Hope to reconsider and give us the chance to welcome you back.
Respectfully yours,

Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Hotel z 3 basenami plus brodzik i basen ze zjeżdżalniami, mała kamienista plaża do morza Jońskiego - baseny bardzo fajne i czyste.
My upodobaliśmy sobie miejsce na wypoczynek nad morzem w hotelowym gaju oliwnym i uważam, że to najlepsze miejsce do odpoczynku z dala od dzieci.
Kelnerze od 10 chodzą między leżakami i donoszą napoje co uważam za plus bo nie ma konieczności chodzić samemu do baru przy basenie.

Lokalizacja hotelu dosyć daleko od Zakhyntos ale to nie problem z uwagi na bus,który ma blisko przystanek.

Restauracja hotelowa naprawdę dobra, jedzenie urozmaicone i smaczne. Jest jeszcze restauracja, która znajduje się koło Gaju Oliwnego ale z niej nie skorzystaliśmy ( dodatkowo płatna ).

Obsługa (kelnerzy) super! Grecy, Rumuni, Albańczycy, Brytyjczycy i prawie każdy umie powiedzieć coś w naszym języku co jest bardzo miłe :)

Animatorzy dają radę - najlepszy występ - tribute of Michael Jackson.

Pokój mieliśmy nie w głównym budynku ale oddalonym o jakieś 300m z tylu co nam w ogóle nie przeszkadzało bo spacer tez czasem się przydawał. Taras był zaraz przy strefie animacyjnej co rodzice małych dzieci mogą nie być zachwyceni bo kęsy całkiem głośno do godz 22:30. Natomiast nam to nie przeszkadzało.

Raz się zdarzyło, że popołudniu była zimna woda, pokój ok, obsługa pokojowa spoko.
Klimatyzacja działa.

Spa - całkiem ok, troszkę było trudno się dogadać ale masaż przyjemny.

Ogólnie polecam hotel i chętnie bym wróciła.

Dziękujemy, beatak280
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Giorg i, General Manager, Atlantica Eleon Grand Resort & SpaOdpowiedź udzielona 19 sierpnia 2019

Dear beatak280,
Thank you for taking the time to post your kind feedback regarding your recent visit at Atlantica Eleon Grand Resort & Spa.
We are delighted to read that you had great holidays and appreciated our facilities and services provided.
Definitely would be honored to welcome you back in the not distant future!
With best regards,

Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019

Hotel położony w cichej i spokojnej okolicy, przy hotelu malutka plaża bardziej kamienista. Kilka basenów z różnymi głębokościami, zjeżdżalnie, każdy znajdzie coś dla siebie. Leżaki przy basenach niestety bardzo często "rezerwowane" bardzo wcześnie rano przez osoby które nawet nie korzystały z basenów ale to nie wina hotelu tylko ludzi! Leżaki znajdują się także w małym gaju oliwnym dla kogoś kto lubi poleżeć sobie w cieniu. Pokój przestronny z widokiem na morze,drobne mankamenty techniczne, codziennie sprzątany dodatkowo po południu lub wieczorem chodziła Pani z pytaniem o wymianę ręczników. Mieliśmy problem z wifi bardzo słaba jakość. Jedzenia dobre, dużo, ciekawy wybór , ciepłe dania coś na zimno, desery,owoce. Obsługa:kelnerzy barmani zarówno podczas posiłków jak i przy basenach bardzo mili i pomocni. SPA miejsce gdzie można się bardzo zrelaksować ,polecam! Koordynatorka z biura Tui bardzo pomocna , poleciła nam bardzo ciekawe wycieczki fakultatywne które prowadziła Pani Bożenka, bardzo sympatyczna i bardzo ciekawie opowiadająca historie związane z wyspą i rożne śmieszne anegdotki . Polecamy!

Wskazówka dotycząca pokoi: Polecamy pokoje na pierwszym piętrze z tarasem i widokiem na morze.
Dziękujemy, asto2010

Dear asto2010,
Thank you for posting your warm review and for choosing our resort for your summer vacations.
Your gentle comments are appreciated from all our team and your constructive feedback is noted, as well as the Wi-Fi point raised.
We are glad to read that overall you had an enjoyable stay and would love to welcome you back very soon!
With kind regards,