Chełmno

Zrecenzowano: 18 września 2018
sgadejski
Hamburg, Niemcy
Robi wrażenie

Okazały kościół jak przystało na potencjalną stolicę. Nawet tylko z jedną wieżą prezentuje się... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 1 września 2017
Piotr C
Niepołomice, Polska

Zrecenzowano: 18 września 2018

Jeśli jesteś w Chełmnie koniecznie zajrzyj do kościoła św.Jakuba.Można wejść na wieże dzwonniczą i podziwiać panoramę miasta.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, sgadejski
Zrecenzowano: 3 czerwca 2018

Piękny, klimatyczny i majestatyczny. Jest to świątynia, a wśród odwiedzających i podziwiających są zarówno osoby wyznania rzymsko-katolickiego, innych wyznań, jak i niewierzący. Trzeba się tu pojawić, żeby móc w pełni podziwiać kościół tak w jego wnętrzu, jak i na zewnątrz. Gdyby aura nie zafundowała nam nieznośnego upału, na pewno poświęcilibyśmy więcej czasu na obejrzenie zewnętrznej części świątyni (w środku, oczywiście, przyjemny chłód). Cała uliczka zasługuje na poświęcenie jej chwili uwagi. Polecamy Wam tym bardziej, że Chełmno to małe miasto, więc i odległości nie są duże.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
1  Dziękujemy, RutSiP
Zrecenzowano: 4 lutego 2018 z urządzeń przenośnych

Do Chełmna wpadliśmy na popołudniowy spacer i postanowiliśmy odnaleźć miejsce, gdzie przechowywane są relikwie świętego Walentego, dzięki któremu Chełmno dziś nazywa siebie Miastem Zakochanych. W tym kościele, imponującym swoją architekturą, wśród ołtarzy znajdziecie też ołtarz św. Walentego, a na nim srebrną szkatułkę z - jak głosi legenda - fragmentem czaszki świętego.

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2018
Dziękujemy, 317AnnaM
Zrecenzowano: 1 września 2017

Okazały kościół jak przystało na potencjalną stolicę. Nawet tylko z jedną wieżą prezentuje się wspaniale.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2017
Dziękujemy, Piotr C
Zrecenzowano: 27 lipca 2017

40-osobowa grupa miłośników zwiedzania z PTTK odwiedzililiśmy Chełmno. Bogate zabytki, pofranciszkański kościół św. Jakuba i Mikołaja. Miasto zakochanych, jest urocza Ławeczka Zakochanych, która stoi na planyach. Polecam odwiedzić to cudowne miasto. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2017
Dziękujemy, Ludmiła D