malutki staruszek

Pomimo że jest niewielki obszarowo, to ze względu na posiadane zbiory i położenie na... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 27 lipca 2017
Lucjan W
Olsztyn, Polska
Miejsce z niewykorzystanym potencjałem

Skansen położony w bardzo urokliwym otoczeniu, na zboczu opadającym do Narwii. Niestety ten atut... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 19 lipca 2019
michal099
Szczawno Zdrój, Polska

Zrecenzowano: 19 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Skansen położony w bardzo urokliwym otoczeniu, na zboczu opadającym do Narwii.
Niestety ten atut jest zupełnie nie wykorzystany:
- są dwa rodzaje biletów: spacerowy za 3 zl (ogląda się wszystko bez wchodzenia do środka budynków) i z przewodnikiem za 8 zł (uwzględnia wejscia); wycieczki z przewodnikiem są o "jakiś" porach; w moim przypadku o 12:15; więc jeśli przyjedzie się o 10:00, to trzeba czekać albo zrezygnować z oglądania wnętrz,
- przewodnik otwiera 3 chałupy i 3 zabudowania gospodarcze opisując je "chałupa z Myszynca z XVII wieku" - i tyle :)
- przewodnik ma ogromną wiedzę na temat elementów w skansenie, ale się nią nie dzieli,
- żadnych zwierząt, żadnych kwiatów przed domami - nieco smutne wrażenie stwarzają eksponaty.
Zwiedzanie z przewodnikiem trwało około 45 min. Do tego trzeba doliczyć około 30 minut na zobaczenie reszty.
Wewnątrz skansenu karczma i bezpłatne toalety.
Przed skansenem niewielki, bezpłatny parking.
Skansen nie dostosowany do wózków - dużo schodków i stromych podejść.
PS. Zachęcam zobaczyć skansen w Sierpcu, Wdzydzach Kiszewskich, Opolu - tak tu powinno wyglądać.

1  Dziękujemy, michal099
Zrecenzowano: 23 czerwca 2019

Piękne miejsce. Doskonała lokalizacja.
Można napić się w skansenie herbaty lub zimnych napojów.
Jest bardzo czysto i spokojnie. Można zwiedzać z przewodnikiem lub samodzielnie.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
1  Dziękujemy, Aneta W
Zrecenzowano: 2 czerwca 2019

Po wizycie w Skansenie mam mieszane uczucia. Z jednej strony obiekt piękny, świetnie zachowane chaty i wyposażenie, które w innych warunkach najzwyczajniej w świecie by nie doczekało dzisiejszych czasów. Wijąca się Narew, piękne usytowanie i ciekawie poprowadzona ścieżka. Z drugiej... brak pasji osoby oprowadzającej, wyrywkowa wiedza, którą łatwo zawstydzali odwiedzający Skansen. Miejsce o ogromnym potencjale, w niezwykle urokliwym miejscu, które mogłoby wiele zyskać gdyby troszkę popracować nad ważnym aspektem czyli przewodnikami, opisami tego co widzimy itp. Ogromny plus za możliwość wejścia z psem, przemiłą panią w kasie. Trzymam kciuki za rozwój. Każdemu polecam, ale po wcześniejszym poczytaniu co będzie oglądal.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Polinezyjska
Zrecenzowano: 3 września 2018

Położenie i obiekty bardzo ładne. Niestey domy są otwierane na chwilkę przez pana z kasy, który nie ma nic do powiedzenia na ich temat. Nie ma pojęcia co pokazuje. Za otwieranie płaci się dodatkowo. W momencie zakupu biletów byłam przekonana, że chodzi o zwiedzanie z przewodnikiem ... Tymczasem okazało się, że zwiedzający więcej wiedzieli od pracownika skansenu. Brak strzałek wskazujących kierunki do poszczególnych obiektów, brak opisów, które zastąpiłyby przewodnika, brak jakiejś małej ulotki czy mapki z informacjami. Bardzo kiepsko zarządzane miejsce. Skansen w Sierpcu tętni życiem, a tu bieda ....

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, Ela G
Zrecenzowano: 30 lipca 2018

Każdy kto miał okazję być w podobnych obiektach, np. w Sierpcu, Węgorzewie zauważy niesamowitą różnicę w sposobie prowadzenia tego obiektu. Obiekt usadowiony jest na skarpie nadnarwieńskiej zatem jest rozrzucony na różnych poziomach. starsze osoby lub ograniczone ruchowo mogą mieć problem z przemieszczaniem się. Zastanawiający się sposób prezentacji. Można chodzić samodzielnie kupując bilet bez wchodzenia do wnętrz budynków. Ale można kupić bilet z możliwością wejścia do środka. I tu zaczyna się coś nieprawdopodobnego w ówczesnych czasach.... mi się trafiła Pani (nie wiem czy to przewodniczka czy tylko woźna muzealna). Pani oprowadzanie ograniczało się do nerwowego biegania od budynku do budynku z kluczami. Otwierania, wprowadzania gości do budynku, wyprowadzania, zamykania i biegiem do następnego. Żadnej inwencji, żadnej próby zainteresowania poszczególnymi obiektami, żadnego zarysu historycznego..... totalna porażka. Żadnej pasji muzealnej, etnograficznej. Nic !
Tak więc przebiegliśmy się po obiekcie w pół godziny i bez zachwytu, rozczarowani opuściliśmy obiekt.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, Mariusz B