“Kto stoi w miejscu, ten się cofa.”
Patataj — recenzja

Patataj
Nr 1 wśród 16 Restauracje (Nałęczów)
Opis: Patataj – restauracja położona na obrzeżach Nałęczowa, przy drodze do Lublina. Ukryta nieco wśród drzew, otoczona dużym ogrodem, z widokami na okoliczne pola, wzgórza i lasy tworzące w przeszłości tzw. dobra ziemskie Antopol. Patataj to przedsięwzięcie rodzinne, stworzone z przekonania właścicieli, że restauracja może być miejscem, które odwiedza się tak jak dom dobrych znajomych. Tej idei podporządkowana została kuchnia – bezpretensjonalne, ale szlachetne dania, prosta karta zmieniająca się wraz z porami roku, wino z zaprzyjaźnionego z nami Składu Win Mielżyński. To przekonanie znajduje także odzwierciedlenie we wnętrzu restauracji. Wystrój nawiązuje do tzw. domu szwajcarskiego typowego dla XIX-wiecznej zabudowy Nałęczowa oraz do drewnianych domów charakterystycznych dla okolic. Wnętrze bogate jest w ręcznie robione stoły i kredensy, gobeliny, wiklinowe fotele, litografie ilustracji Michała Elwiro Andriolliego do "Pana Tadeusza". A w ogrodzie cisy, hortensje, róże, bzy i jaśminy. Europejska prowincja...
Zrecenzowano 9 września 2019

Bywamy tam co najmniej 2-3 razy w roku od otwarcia. Lokal już nie zachwyca jak na początku. Na stole miałem w pewnym momencie dwa talerze - jeden z niedokończonym tatarem ze względu na małą ilość chleba, drugi już z daniem głównym. Kelnerka powiedziała, żebym się nie przejmował. Piwa beczkowego brak, lemoniady brak - jedno i drugie skończyło się. Obsługa nie wyrabia się na zakrętach i jest niezbyt miła. Tatar i pstrąg dobre. Generalnie dobra strona to posiłki, niewygórowane ceny i fajne otoczenie, ale bardzo słaba obsługa i niewygodne krzesła na tarasie. Restauracja niestety już na dość przeciętnym poziomie, niezbyt przystosowana dla rodzin dziećmi. Oczywiście noży do ryb brak ale w sumie jak człowiek głodny to zje i sztućcami "do wszystkiego". Brak konkurencji w pobliżu i skąpstwo widoczne aż nadto.

Dziękujemy, Grzegorz K

Zrecenzowano 22 sierpnia 2019

Często wracamy do Patataja, bo jedzenie jest tu wspaniałe a wystrój przepiękny. W okresie letnim polecam pierogi z owocami. Właściwie wszystkie dania z karty są godne polecenia. Tak trzymać!
P.S. W mirę możliwości warto przyjechać poza weekendem, kiedy ze zrozumiałych wzgdlędów ruch jest wzmożony i trudno poczuć niezapomniany klimat tego miejsca.

Dziękujemy, marta_deni
Zrecenzowano 20 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jak pierwszy raz bylam w Patataj, przywiózł mnie tam świeżo upieczony narzeczony, wtedy jeszcze z wystrojem zdecydowanie końskim, co nas osobiscie oczarowało, bo oboje jezdzimy konno, ale wystrój, wystrojem. Jedzenie było genialne, obsluga byla idealna, wino pyszne. Nie była to nasza ostatnia wizyta w tym miejscu i pomimo delikatnej zmiany wizerunku dalej oboje kochamy ta knajpe ❤️ a jedzenie za kazdym razem zachwyca tak samo mocno lub nawet bardziej

Dziękujemy, Agata D
Zrecenzowano 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Restauracje Patataj odwiedziłam w ubiegłą sobotę wracając z rodziną ze spaceru po Nałęczowie. Pięknie i magiczne miejsce. Przepiękne i zadbane ogrody. Obsługa pełen profesjonalizm. A jedzenie? Przepyszne. Polecam każdemu pierożki z cielęcina z masłem szałwiowym oraz pierożki ze szpinakiem. Na przystawkę mąż zamówił tatara z którego był bardzo zadowolony. Ogólnie restauracja godna polecenia.

Dziękujemy, 835adriannag
Zrecenzowano 31 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Jedzenie bajka, jestem zachwycona, obsługa na najwyższym poziomie. Polecam Najlepsza restauracja w całej okolicy. Krem z cukinii, sałatka z boczniaków, pierożki z cielęciny z masłem szałwiowym wyśmienite!!

Dziękujemy, gfrankosia

Patataj — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Nałęczów, Województwo Lubelskie

Byłeś(-aś) w Patataj? Podziel się wrażeniami!