“Lekko przereklamowane miejsxe”
Patataj — recenzja

Patataj
Nr 1 wśród 16 Restauracje (Nałęczów)
Opis: Patataj – restauracja położona na obrzeżach Nałęczowa, przy drodze do Lublina. Ukryta nieco wśród drzew, otoczona dużym ogrodem, z widokami na okoliczne pola, wzgórza i lasy tworzące w przeszłości tzw. dobra ziemskie Antopol. Patataj to przedsięwzięcie rodzinne, stworzone z przekonania właścicieli, że restauracja może być miejscem, które odwiedza się tak jak dom dobrych znajomych. Tej idei podporządkowana została kuchnia – bezpretensjonalne, ale szlachetne dania, prosta karta zmieniająca się wraz z porami roku, wino z zaprzyjaźnionego z nami Składu Win Mielżyński. To przekonanie znajduje także odzwierciedlenie we wnętrzu restauracji. Wystrój nawiązuje do tzw. domu szwajcarskiego typowego dla XIX-wiecznej zabudowy Nałęczowa oraz do drewnianych domów charakterystycznych dla okolic. Wnętrze bogate jest w ręcznie robione stoły i kredensy, gobeliny, wiklinowe fotele, litografie ilustracji Michała Elwiro Andriolliego do "Pana Tadeusza". A w ogrodzie cisy, hortensje, róże, bzy i jaśminy. Europejska prowincja...
Zrecenzowano 10 grudnia 2018 z urządzeń przenośnych

Po drodze do Lublina, skuszeni ocenami i recenzjami postanowiliśmy zajechać na obiad do Patataj. Zaczęliśmy od kremu z cukinii, który był naprawdę doskonały, ale jednocześnie był szczytem naszej wizyty. Potem było już tylko gorzej - schabowy przeciętny do bólu, na sucho podany z frytkami z wora. Mały wybór surówek i warzyw. Na koniec pomyłka (chcę w to wierzyć) na 30 zł w wystawionym rachunku. Ogólnie nie polecam.

Termin wizyty: grudzień 2018
Dziękujemy, marioinauer

Zrecenzowano 9 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Nr 1 wg trip advisor w Nałęczowie, mimo różnych opinii postanowiliśmy zjeść w Patataj
lunch w piątkowe popołudnie. Restauracja jest czynna od piątku do niedzieli od października do
marca (nie wiem co tam sie dzieje w sezonie wiosenno-letnim ale taka informacja jest w karcie)
Jeżeli chodzi o czystość to nie jest źle ale tak na 4- jest miejsce do poprawy, atmosfera ogólnie miła, domowa, sielską, przyjemna muzyczka w tle
W piątek Ok 13 tej zajęte 4 stoliki i obsługująca nas jedna pani kelnerka
Dostaliśmy szybko karty i zlozylismy zamówienie po którym przyniesiono nam czekadełko w postaci chleba i masła
Chleb niestety niepierwszej świeżości, masło twarde jak kamień - nie da sie rozsmarować na chlebie
Herbata bardzo słabej jakości, z torebki, a lampka czerwonego wina ktorą zamówiłam do dania głównego z pierwszej łapanki - kelnerka nie powiedziała jakie wino jest dostępne na kieliszki - to które mi podała mocno średnie, zwietrzałe
Pierwsze danie - zupa krem z dyni - zupa niedoprawiona jakby kucharz bał sie używać przypraw i, o zgrozo! Zimna !!!
K zamówił na główne danie pierogi ze szpinakiem w sosie z maślaków - zjadł wszystkie i powiedział że dobre wiec mu wierzę, widziałam wiele rodzajów pierogów w karcie wiec amatorzy tego dania pewnie bedą w Pataju zadowoleni
Ja nie przepadam za pierogami wiec zamówiłam, wydawałoby się bezpieczne danie - polędwicę wołową w sosie kaparowym
Ponieważ pani kelnerka nie zapytała mnie o stopień wysmażenia to powiedziałam, że proszę o medium rare, pani przytaknęła i przyniosła mi danie które wyglądało następująco - mięso pokrojone w paski i polane gigantyczna ilością bialego sosu, który w dodatku sie zważył wiec wyglądał mocno nieapetycznie, po odszukaniu mięsa pod sterą sosu było widać że jest ono wysmażone na wiór! Jak można tak szlachetne mięso jak polędwica wołowa taK zabić i zniszczyć ???
Danie zwróciłam, wyszłam głodna i rozczarowana Patatejem.
Zimna zupa bez smaku, zmasakrowana polędwica wołowa, słabe wino, zmrożone masło, kiepska herbata to nie przypadek, wypadek przy pracy, gorszy dzień - to całkowity brak szacunku dla jedzenia i dla gości oraz brak miłości do gotowania i elementarnej wiedzy kucharza, stąd przykro mi bardzo ale tytuł mojej recenzji jak wyżej, nic dodać nic ująć

Termin wizyty: listopad 2018
1  Dziękujemy, Karolina S
Zrecenzowano 6 listopada 2018

Patataj to najlepsze miejsce na kulinarnej Lubelszczyzny. Niezwykły klimat starej willi położonej w ogrodzie wraz ze starannie dobranym menu i przemiłą obsługą czynią to miejsce wyjątkowym. Doskonałe i smaczne potrawy, menu sezonowe, dobre wino czynią to miejsce wyjątkowym, do którego wracamy bardzo chętnie!
Czujemy się tu zawsze mile widziani i zaopiekowani. Polecamy bardzo serdecznie.Trudno wybrać jedno danie, które zasługuje na pochwałę, dlatego za każdym razem wybieramy coś nowego z menu i nigdy się nie zawiedliśmy. Brawo dla szefowej kuchni (gdzieś przeczytaliśmy, że jest nią w tym miejscu kobieta).

Termin wizyty: kwiecień 2018
Dziękujemy, brojo2017
Zrecenzowano 5 listopada 2018

W Maju 2018r miałam wątpliwą przyjemność odwiedzić lokal Patataj.
Po opuszczeniu restauracji , zorientowałam się ,że został tam mój szal.
Sytuację natychmiast zgłosiłam z prośbą o zabezpieczenie szala i podaniem terminu niezwłocznego odbioru.
Kelnerka nawet nie zauważyła ,że na krześle został szal , jednak znalazła go i przygotowała do odbioru.
Przyjechawszy do lokalu , zostałam przegoniona przez Menagera ,który z uwagi na dużą rezerwację , nie miał czasu nawet wyjaśnić sytuacji , a zapytana wcześniej -o szal- kelnerka ,stwierdziła ,że go nie ma i nie pamięta by w ogóle był.
ZATEM SZAL BYŁ ALE ZNIKNĄŁ.
Pomimo pozostawionego nr. komórkowego i maila oraz zapewnień samego Menagera lokalu- o niezwłocznym załatwieniu sprawy i przesłaniu szala- nie dostałam żadnej odpowiedzi.

Sytuacja powyższa jest szokująca i wskazuje na niski poziom obsługi oraz brak profesjonalizmu Menagera Lokalu.
W tej restauracji , pozbawiono mnie drogiego szala .
Czy polecam , nie.

Termin wizyty: maj 2018
1  Dziękujemy, Kat a
Zrecenzowano 24 września 2018 z urządzeń przenośnych

Jedzenie na najwyższym poziomie wszystko świeże i bardzo dobre.
Jeden minus to obsługa bardzo arogancka pani manager nas obsługiwała powiem szczerze że mieliśmy ochotę odpuścić lokal.
Jednak zostaliśmy do końca czego rekompensatą było pyszne jedzenie.
Moja sugestia to zmienić panią menager w średnim wieku o blond włosach która pracuje tutaj za karę.

Termin wizyty: sierpień 2018
4  Dziękujemy, 149przemyslawk

Patataj — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Nałęczów, Województwo Lubelskie

Byłeś(-aś) w Patataj? Podziel się wrażeniami!