“Najwyższa jakość w każdym detalu”
Patataj — recenzja

Patataj
Nr 1 wśród 16 Restauracje (Nałęczów)
Opis: Patataj – restauracja położona na obrzeżach Nałęczowa, przy drodze do Lublina. Ukryta nieco wśród drzew, otoczona dużym ogrodem, z widokami na okoliczne pola, wzgórza i lasy tworzące w przeszłości tzw. dobra ziemskie Antopol. Patataj to przedsięwzięcie rodzinne, stworzone z przekonania właścicieli, że restauracja może być miejscem, które odwiedza się tak jak dom dobrych znajomych. Tej idei podporządkowana została kuchnia – bezpretensjonalne, ale szlachetne dania, prosta karta zmieniająca się wraz z porami roku, wino z zaprzyjaźnionego z nami Składu Win Mielżyński. To przekonanie znajduje także odzwierciedlenie we wnętrzu restauracji. Wystrój nawiązuje do tzw. domu szwajcarskiego typowego dla XIX-wiecznej zabudowy Nałęczowa oraz do drewnianych domów charakterystycznych dla okolic. Wnętrze bogate jest w ręcznie robione stoły i kredensy, gobeliny, wiklinowe fotele, litografie ilustracji Michała Elwiro Andriolliego do "Pana Tadeusza". A w ogrodzie cisy, hortensje, róże, bzy i jaśminy. Europejska prowincja...
Zrecenzowano 6 listopada 2018

Patataj to najlepsze miejsce na kulinarnej Lubelszczyzny. Niezwykły klimat starej willi położonej w ogrodzie wraz ze starannie dobranym menu i przemiłą obsługą czynią to miejsce wyjątkowym. Doskonałe i smaczne potrawy, menu sezonowe, dobre wino czynią to miejsce wyjątkowym, do którego wracamy bardzo chętnie!
Czujemy się tu zawsze mile widziani i zaopiekowani. Polecamy bardzo serdecznie.Trudno wybrać jedno danie, które zasługuje na pochwałę, dlatego za każdym razem wybieramy coś nowego z menu i nigdy się nie zawiedliśmy. Brawo dla szefowej kuchni (gdzieś przeczytaliśmy, że jest nią w tym miejscu kobieta).

Termin wizyty: kwiecień 2018
Dziękujemy, brojo2017

Zrecenzowano 5 listopada 2018

W Maju 2018r miałam wątpliwą przyjemność odwiedzić lokal Patataj.
Po opuszczeniu restauracji , zorientowałam się ,że został tam mój szal.
Sytuację natychmiast zgłosiłam z prośbą o zabezpieczenie szala i podaniem terminu niezwłocznego odbioru.
Kelnerka nawet nie zauważyła ,że na krześle został szal , jednak znalazła go i przygotowała do odbioru.
Przyjechawszy do lokalu , zostałam przegoniona przez Menagera ,który z uwagi na dużą rezerwację , nie miał czasu nawet wyjaśnić sytuacji , a zapytana wcześniej -o szal- kelnerka ,stwierdziła ,że go nie ma i nie pamięta by w ogóle był.
ZATEM SZAL BYŁ ALE ZNIKNĄŁ.
Pomimo pozostawionego nr. komórkowego i maila oraz zapewnień samego Menagera lokalu- o niezwłocznym załatwieniu sprawy i przesłaniu szala- nie dostałam żadnej odpowiedzi.

Sytuacja powyższa jest szokująca i wskazuje na niski poziom obsługi oraz brak profesjonalizmu Menagera Lokalu.
W tej restauracji , pozbawiono mnie drogiego szala .
Czy polecam , nie.

Termin wizyty: maj 2018
1  Dziękujemy, Kat a
Zrecenzowano 24 września 2018 z urządzeń przenośnych

Jedzenie na najwyższym poziomie wszystko świeże i bardzo dobre.
Jeden minus to obsługa bardzo arogancka pani manager nas obsługiwała powiem szczerze że mieliśmy ochotę odpuścić lokal.
Jednak zostaliśmy do końca czego rekompensatą było pyszne jedzenie.
Moja sugestia to zmienić panią menager w średnim wieku o blond włosach która pracuje tutaj za karę.

Termin wizyty: sierpień 2018
4  Dziękujemy, 149przemyslawk
Zrecenzowano 16 września 2018 z urządzeń przenośnych

Wybraliśmy się ze znajomymi do restauracji, o której słyszeliśmy wiele dobrego.
I właściwie wszystko się potwierdziło.
Restauracja mieści się w pięknym ogrodzie i jest bardzo przyjemnie urządzona. Jedzenie: chlebek z masłem czosnkowym podany jako czekadełko nie był może bardzo świeży, no ale to niedziela.
Tatar podobno bardzo smaczny. Zupa cukiniowa z serem pleśniowym bardzo smaczna, choć może mogłaby być bardziej wyrazista. Dyniowa pyszna. Befsztyk z grilla idealnie wysmażony medium rare- wprawdzie kelnerka nie zapytała o stopień preferencje , ale był trafiony w punkt. Sałatka z paskami polędwicy na ciepło pyszna z jednym zastrzeżeniem- wolałabym lepszej jakości sałatę. Lodowa z dużą ilością grubych łodyg została ma talerzu mimo, ze miałam ochotę na zieleninę. Placki ziemniaczane wysmażone na chrupko i bardzo smaczne.
Podsumowując można i polecić, i wrócić do Patataja kolejnym razem.

Termin wizyty: wrzesień 2018
Dziękujemy, Iwona K
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Dariusz15, Właściciel, PatatajOdpowiedź udzielona 21 września 2018

Szanowna Pani,
bardzo dziekujemy za opinie. Za miłe słowa, za wyrozumiałość, za sugestie. Wracajcie Państwo. Do zobaczenia! Zespół Patataj.

Zrecenzowano 16 września 2018

Po mojej entuzjastycznej recenzji ze stycznia uleciał nieco czar. I chyba zaczyna brakować tego poweru, o którym napisaliście Państwo w odpowiedzi na nią. Jedzenie nadal na wysokim poziomie - znakomite polędwiczki w sosie kurkowym (miękkie, pełne smaku i aromatu, fantastyczny sos), podobnie w sosie z zielonego pieprzu. Cudownie aksamitna zupa dyniowa i rosół, jak u mamy. I nasz ulubiony deser, którego smak niezmiernie i niezmienne nas urzeka - nugat lodowy z sosem malinowym, który mój syn chętnie zabrałby do Krakowa. Skąd zatem zniżka oceny?
No cóż, wybaczcie Państwo, ale w obsłudze obniżyliście Państwo loty. Jest niesympatycznie, nieco obcesowo, jak w stołówce przyzakładowej. Rozumiem, że dzięki renomie restauracja cieszy się dużym powodzeniem, ale tym bardziej powinno to zobowiązywać. Tymczasem, na przyjście kelnera po zamówienie oczekuje się bardzo długo, co jest tym bardziej irytujące, gdy cały personel tłoczy się w barze, w zasadzie tylko ze sobą rozmawiając. Potem równie długo oczekuje się na podanie samego posiłku. Dzisiaj pobiłem swój rekord - 40 minut pomiędzy zupą a drugim daniem. No, jak na polecany i rekomendowany lokal to jednak trochę długo. I rozumiem, że jest dużo gości, ale w takiej sytuacji wystarczyłoby uprzedzić o takiej sytuacji. Wytłumaczyć albo coś zaproponować. Pozostawiam bez komentarza to, że na zwrócenie uwagi kelner nawet nie wymówił przeprosin. Pozostaje rozczarowanie, pomimo świetnego jedzenia.

Termin wizyty: wrzesień 2018
3  Dziękujemy, SlawekKoz

Szanowny Panie,
przykro nam, że tym razem nie usatysfakcjonowaliśmy Państwa w pełni. Obiecujemy prześledzić proces osbługi i popracować nad poprawą jego jakości. Dziekujemy za zrozumienie trudnych sytuacji w życiu każdej restauracji - wydłużonego czasu oczekiwania w porze obiadu. I proszę dać nam jeszcze jedną szansę. Mam nadzieję - do zobaczenia. Z poważaniem, Dariusz Mirosław

Patataj — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Nałęczów, Województwo Lubelskie

Byłeś(-aś) w Patataj? Podziel się wrażeniami!