“Oj, coś tu nie działa”
Patataj — recenzja

Patataj
Nr 1 wśród 16 Restauracje (Nałęczów)
Opis: Patataj – restauracja położona na obrzeżach Nałęczowa, przy drodze do Lublina. Ukryta nieco wśród drzew, otoczona dużym ogrodem, z widokami na okoliczne pola, wzgórza i lasy tworzące w przeszłości tzw. dobra ziemskie Antopol. Patataj to przedsięwzięcie rodzinne, stworzone z przekonania właścicieli, że restauracja może być miejscem, które odwiedza się tak jak dom dobrych znajomych. Tej idei podporządkowana została kuchnia – bezpretensjonalne, ale szlachetne dania, prosta karta zmieniająca się wraz z porami roku, wino z zaprzyjaźnionego z nami Składu Win Mielżyński. To przekonanie znajduje także odzwierciedlenie we wnętrzu restauracji. Wystrój nawiązuje do tzw. domu szwajcarskiego typowego dla XIX-wiecznej zabudowy Nałęczowa oraz do drewnianych domów charakterystycznych dla okolic. Wnętrze bogate jest w ręcznie robione stoły i kredensy, gobeliny, wiklinowe fotele, litografie ilustracji Michała Elwiro Andriolliego do "Pana Tadeusza". A w ogrodzie cisy, hortensje, róże, bzy i jaśminy. Europejska prowincja...
Zrecenzowano 16 września 2018

Po mojej entuzjastycznej recenzji ze stycznia uleciał nieco czar. I chyba zaczyna brakować tego poweru, o którym napisaliście Państwo w odpowiedzi na nią. Jedzenie nadal na wysokim poziomie - znakomite polędwiczki w sosie kurkowym (miękkie, pełne smaku i aromatu, fantastyczny sos), podobnie w sosie z zielonego pieprzu. Cudownie aksamitna zupa dyniowa i rosół, jak u mamy. I nasz ulubiony deser, którego smak niezmiernie i niezmienne nas urzeka - nugat lodowy z sosem malinowym, który mój syn chętnie zabrałby do Krakowa. Skąd zatem zniżka oceny?
No cóż, wybaczcie Państwo, ale w obsłudze obniżyliście Państwo loty. Jest niesympatycznie, nieco obcesowo, jak w stołówce przyzakładowej. Rozumiem, że dzięki renomie restauracja cieszy się dużym powodzeniem, ale tym bardziej powinno to zobowiązywać. Tymczasem, na przyjście kelnera po zamówienie oczekuje się bardzo długo, co jest tym bardziej irytujące, gdy cały personel tłoczy się w barze, w zasadzie tylko ze sobą rozmawiając. Potem równie długo oczekuje się na podanie samego posiłku. Dzisiaj pobiłem swój rekord - 40 minut pomiędzy zupą a drugim daniem. No, jak na polecany i rekomendowany lokal to jednak trochę długo. I rozumiem, że jest dużo gości, ale w takiej sytuacji wystarczyłoby uprzedzić o takiej sytuacji. Wytłumaczyć albo coś zaproponować. Pozostawiam bez komentarza to, że na zwrócenie uwagi kelner nawet nie wymówił przeprosin. Pozostaje rozczarowanie, pomimo świetnego jedzenia.

3  Dziękujemy, SlawekKoz
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Dariusz15, Właściciel, PatatajOdpowiedź udzielona 21 września 2018

Szanowny Panie,
przykro nam, że tym razem nie usatysfakcjonowaliśmy Państwa w pełni. Obiecujemy prześledzić proces osbługi i popracować nad poprawą jego jakości. Dziekujemy za zrozumienie trudnych sytuacji w życiu każdej restauracji - wydłużonego czasu oczekiwania w porze obiadu. I proszę dać nam jeszcze jedną szansę. Mam nadzieję - do zobaczenia. Z poważaniem, Dariusz Mirosław

Zrecenzowano 9 września 2018 z urządzeń przenośnych

Bardzo niesympatyxzna obsługa. Z wielką laską zaproponowanie stolika na odczepne bo nie mam rezerwacji. A bywalismy regularnie kilkanaście razy. Pani niegrzeczna jakbyśmy byli intruzami. Od pewnego czasu porcje coraz mniejsze. Nie polecamy jest wiele innych miejsc gdzie klient jest ważny.

Dziękujemy, maria m

Szanowna Pani,
dziękujemy za uwagi. Będziemy pracować nad poprawą. Z poważaniem, Dariusz Mirosław

Zrecenzowano 6 września 2018 z urządzeń przenośnych

W sezonie ciągły brak miejsca ale we wrześniu spokojnie i cicho. Miła atmosfera , spokojnie, można delektować się smakiem potraw. kuchnia tradycyjna w najlepszym wydaniu,super jakość składników, świetnie przyrządzonych.polecamy.

Dziękujemy, Grzegorz H

Panie Grzegorzu,
takie opinie jak Pana motywują nas bardzo. Dziekujemy, zapraszamy ponownie. Z poważaniem, Dariusz Mirosław

Zrecenzowano 27 sierpnia 2018

Bardzo dobra kuchnia wyrafinowane przystawki .Bardzo dobra ryba .wystroj z elementam akcesorii "stajni"i starych fotografii.troche daleko od Naleczowa -trzeba jechac taksowka ale warto

Termin wizyty: sierpień 2018
Dziękujemy, Anna L

Szanowna Anno L,
Goście, ich oczekiwania i oceny bardzo nas określają. Pani opinia jest jedną z tych, które motywują nas do dalszych starań. Dziękujemy i liczmy na ponowną wizytę. Z poważaniem, Zespół Patataj.

Zrecenzowano 17 sierpnia 2018

Miejsce eleganckie, ale nie nachalnie "luksusowe", dopracowane wszystkie szczegóły, a jedzenie po prostu boskie.
Wybraliśmy się tam z dziećmi wcześniej szukając w internecie lokalu, w którym "bez kompleksów" można się wybrać z nielatami. Po przekroczeniu progu trochę zwątpiliśmy, ale już za chwilkę poczuliśmy się tam bardzo dobrze. Stoliki na tarasie w odpowiednich odległościach, odpowiednio dużo miejsca nawet dla nieco wiercących się dzieciaków i obsługa traktująca naszego syna jak pełnoprawnego gościa, który ma swoje uwagi i zamówienia. A do tego pięknie i smacznie.

Termin wizyty: sierpień 2018
Dziękujemy, MatkaBorsow

Szanowna MatkaBorsow,
doceniamy tak obszerną opinie. Kolejna, która nas tak bardzo motywuje. Bądźcie Pastwo z nami! Dariusz Mirosław

Patataj — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Nałęczów, Województwo Lubelskie

Byłeś(-aś) w Patataj? Podziel się wrażeniami!