Zrecenzowano: 5 sierpnia 2019

Wszystko zaczęło się od samego przyjazdu do hotelu. Po wejściu do pokoju (około godziny 22) okazało się, że nie działa klimatyzacja oraz lodówka. Telefon do recepcji niestety nie załatwił problemu. Należało przejść przez cały hotel, by zgłosić osobiście. Dowiedzieliśmy się, że nie mają dla nas żadnego innego pokoju i jedyną opcją jest wyjście z hotelu i czekanie około godziny, aż zostanie to załatwione. Przed 24:00 mogliśmy wrócić do naszego pokoju. Klimatyzacja co prawda już działała, lecz lodówka nawet nie została ruszona. Przez 2 kolejne dni zgłaszaliśmy problem ponownie.
Dwa razy po przyjściu do pokoju mieliśmy niespodziewanych gości. Ich zdjęcia dodam poniżej. Za każdym razem drzwi balkonowe były zamknięte, więc nie mam pojęcia którędy weszły do pokoju, lecz ich rozmiar na prawdę nas przeraził. Zgłosiliśmy oczywiście recepcjonistkę, lecz jedyną reakcją ze strony obsługi hotelu było przyniesienie środka owadobójczego, którego zdjęcie również zamieszczam poniżej. Mieliśmy również problem z otwarciem pokoju. Pani pracująca na recepcji zarzuciła nam, że rozmagnesowaliśmy karty, więc zaprogramowała je na nowo. Przeszliśmy przez cały hotel ( 6 pięter), by okazało się, że nie ma racji. Wracamy, wymieniła nam karty na nowe, sytuacja się powtarza. Dopiero za 3 podejście stwierdziła, że jednak musi wezwać technika. Cała sytuacja trwała ponad godzinę.

1  Dziękujemy, Mosiu44
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: R2Hoteles, Director de Relaciones Públicas, R2 Rio Calma Hotel & Spa & ConferenceOdpowiedź udzielona 7 sierpnia 2019

Dear Mosiu44,

We hope to welcome you back in future.

Best regards,
Belen
Community Manager

Zrecenzowano: 31 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Hotel fajny, ale już potrzebuje remontu. Baseny super, ale największy nieczynny. Jedzenie dobre, ale śniadania monotonne. Pobyt bardzo udany. Obsługa bardzo dobra. Trochę daleko od miasta. Świetny hotel dla rodziny z dziećmi.

Dziękujemy, agak2019
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: R2Hoteles, Director de Relaciones Públicas, R2 Rio Calma Hotel & Spa & ConferenceOdpowiedź udzielona 6 sierpnia 2019

Dear Guest,

Sorry for not being able to give a response in your language. We would like to let you know that we are grateful for your positive review. It motivates us even more when we here positive comments from our guests.

We hope to see you again with us!

Zrecenzowano: 20 lipca 2019

Polecam ten cudowny hotel, najpiękniejsze plaże, wspaniałe, pełne wyzwań spacery brzegiem oceanu, który zostaje odkryty przez odpływ.
Kuchnia serwowana w hotelu, przechodzi najśmielsze oczekiwania, niezliczony wybór przekąsek,dań..., których smaki przyprawiaja o zawrót głowy...
Jagnięcina, kozina, owoce morza, ryby, sery, owoce....
Raj dla duszy i podniebienia!!!

Termin pobytu: kwiecień 2019
Dziękujemy, Bywaj
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: R2Hoteles, Director de Relaciones Públicas, R2 Rio Calma Hotel & Spa & ConferenceOdpowiedź udzielona 29 lipca 2019

Dear Guest,

We would like to apologise for not giving a reply in your language, however, thank you so much for your perfect rating. We are happy to know that you enjoyed your holiday.

We hope that you will book again with us at R2 Río Calma!

Zrecenzowano: 19 lipca 2019

Pobyt 11 nocy, początek lipca, drugi pobyt w tym hotelu

+ Bardzo ładny hotel w stylu kolonialnym
+ Piękna i zaciszna lokalizacja
+ Dobre jedzenie: Jakość od przeciętnej do przyzwoitej (świeże potrawy z grilla), duży wybór dań na kolację.
+ Przyzwoita kawa z ekspresu do śniadania (lepsza niż przy poprzednim pobycie)
+ Zielone tereny do spacerowania i z możliwością odpoczynku na trawie pod palmami przy samych basenach (szczególnie gdy brakowało leżaków i prasolek)
+ Kilka basenów

0 sporo gości hotelowych, brakowało leżaków, dużo było leżaków połamanych (co w trakcie pobytu poprawiono)
0 Animacja dla dorosłych: trudno się zorientować co i kiedy (chyba, ze ktoś rano nauczy się agendy na pamięć i leży na leżaku pilnując zegarka). Wieczorne animacje - pokazy bywały całkiem niezłe (2 x cyrk, brazylijskie tańce, flamenco) i całkiem słabe (pozostałe)
0 Animacja dla dzieci: MiniDisco wieczorami przez 9 na 10 dni puszczony ten sam zestaw piosenek. Dzieci się bawiły / tańczyły z animatorami, ale nie jest to poziom animacji, jaki można spotkać w podobnych hotelach.

- sztuczna laguna u podnóża zbocza na którym leży hotel jest zamknięta. Nie należy ona do hotelu, ale dodawała uroku temu hotelowi przy poprzednim pobycie. Znajdujące się tam plaże nad sztucznym zalewiskiem rozładowywały natłok gości w hotelu i były celem spacerów.
- MiniClub: nie wiadomo co i kiedy się odbywa. Na drugi dzień pobytu usłyszeliśmy, że nie ma miniklubu, bo nie ma dzieci (chociaż dzieci były na basenach, a rodzice może nawet nie wiedzieli, że jest możliwość skorzystania z miniklubu). Usłyszeliśmy też od szefa animatorów, ze są wakacje i dzieci powinny być na basenach z rodzicami, a nie w miniklubie. (Nasza córka uwielbia uczęszczać do miniklubów by bawić się z innymi dziećmi i nie siedzieć przez cały dzień w basenie czy na leżaku przy pełnym słońcu). Po kilku dniach udało nam się zgrać z miniklubem i wszystko było dobrze dopóki byli tam odpowiedni animatorzy. Jednego dnia córka i jej koleżanka wróciły niezadowolone, bo opiekun zabronił im słodkich napojów i lodów do obiadu (które wcześniej dostawały i na które miały przyzwolenie w czasie wakacji). Trzech z czwórki animatorów jest naprawdę dobrych i lubianych przez moja córkę i inne dzieci z którymi się zetknęliśmy. Jeden animator niestety zbyt terroryzował dzieci (nie wolno tego, nie wolno tamtego: np. nie wolno było strzelać z łuku ze strzałą z przyssawką).
- dojście do Costa Calma przez nieatrakcyjny teren. Dysponując przez okres pobytu samochodem nie był to dla nas duży problem, ale może brakować możliwości spaceru w przyjemnym terenie.

Dziękujemy, dariuszs457

Dear Darius,

Sorry for not answering in your language, but we would like to thank you for your positive detailed review. We are glad that you enjoyed your vacation and made use of our facilities and were satisfied with our services. We would also like to let you know, that we are happy with your compliments about our staff, entertainment, food, services, cleanliness and food. We are satisfied when our guests leaves us with satisfaction.

We hope that you will book with us again!

Zrecenzowano: 15 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Początek lipca bardzo tłoczno. Trzeba o 7 rano biec rezerwować leżaki, przy czym rezerwuje 2 dla dorosłych a dziecko trzymam w basenie, bo mi głupio jak dziecko nie korzysta z leżaka a ktoś nie ma jak skorzystać.
Słabe animacje. Praktycznie nudne mini disco, te same piosenki 10 dni, przy czym animator sam sobie je puszcza i próbuje zabawić dzieci. Schemat nudny i nie porywa. Dla dorosłych jest jeszcze gorzej. Niby jest program, ale gdzie i kogo szukać? Strzelanie z łuku niby jest, ale gdzie i kiedy, jak mało co się trzyma programu wywieszonego w windzie... Tak samo klub dla dzieci, jest, ale nie ma, bo nie ma dzieci mówi leader animatorów. Problem w tym, że dzieci są, ale nikt nie dba o to by te dzieci zgarnąć do zabawy. Brak jest ducha prawdziwej animacji. Leader animatorów raczej zniechęca do klubu motywują to tym, że w wakacje dzieci powinny być na powietrzu... Przecież nikt nie wysiedzi 10 godzin na basenie w pełnym słońcu, dzieci lubią pobawić się w innym miejscu. Wielka szkoda, ale klubem dla dzieci jesteśmy rozczarowani. I też nie trzyma się planu. Wchodzi się o 10,klub zamknięty. Potem się okazuje, że klub jednak był tylko wyszli później na basen. Ciężko to ogarnąć i raczej chaos i brak zaangażowania powoduje niesmak. Naprawdę szkoda.
Jedzenie bardzo dobre.
Pokoje dobre, tylko nie ma gdzie suszyć ręczników basenowych, bo suszarka ledwo pomieści stroje kąpielowe. A co dopiero duże ręczniki.
Byl to nasz drugi pobyt w tym hotelu.

1  Dziękujemy, dominikas595
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: R2Hoteles, Director de Relaciones Públicas, R2 Rio Calma Hotel & Spa & ConferenceOdpowiedź udzielona 26 lipca 2019

Dear Dominika,

Thank you very much for sharing your experience. We are sorry that we haven´t met your expectations. We will inform the director of the hotel about your feedback. We are always driving to give our best and to guarantee memorable vacations to our guests. About the mini-club: it is always open from 10:00 h and normally is always somebody there at 09:30 h.

We hope to welcome you back in future.

Best regards,
Belen