Zrecenzowano: 1 grudnia 2018

Poniewaz byl to pobyt w okresie urodzin mojej zony nie przywiazywalem wagi do niektorych rzeczy chcialem aby zona milo spedzila czas .Bylismy milo zaskoczeni pokoj znakomity , codziennie sprzatany codzienna wymiana recznikow a nawet bez zyczenia wymiana poscieli .Widoki i polozenie hotelu sprawiaja ze czulismy sie fanatastycznie .blisko do plazy blisko na baseny .polecamy zdecydowanie ten hotel zarowno dla par jak i dla rodzin z dziecmi. Mila niespodzianka od hotelu w dzien urodzin list gratulacyjny i wino .

Wskazówka dotycząca pokoi: Nie polecamy pokoju nad basenami chyba ze lubicie imprezowac,
Termin pobytu: listopad 2018
Dziękujemy, jrimielin
Zrecenzowano: 29 listopada 2018

Pobyt 8 dniowy z córką był udany. Posiłki były smaczne, szczególnie owoce morza na kolacje. Wiele osób narzeka na monotonne śniadania. Fakt, są uboższe niż obiad czy kolacja, ale to nieprawdziwy obraz, gdyż jest w czym wybierać. Atuty tego hotelu to fantastyczna lokalizacja z dostępem do plaży, infrastruktura ze strefą baseonową dla dorosłych (bar, atrakcje, bliskośc recepcji) i dzieci (dwie zjeżdżalnie- czynna tylko jedna)
Pokój czysty, skuteczne służby sprzątające. Personel bardzo pomocny i kulturalny. Minusami tego hotelu jest fakt, że lada świetności ma za sobą. Pokoje i hall owszem, odremontowane, ale architektura, stan basenów wymaga odświeżenia. Jednakże, cztery gwiazdki są rzetelne. Spędziliśmy przyjemnie 8 dni a hotel nam w tym bardzo pomógł. Pogoda w grudniu na Fuerteventurze- wyśmienita, polecam! 22/26 stopni, cudne słońce.

Wskazówka dotycząca pokoi: Odradzam duże, rodzinne apartamenty, polecam pokoje hotelowe
Termin pobytu: grudzień 2017
Dziękujemy, easytospell
Zrecenzowano: 22 listopada 2018

Wróciłam z Fuertaventury w poniedziałek, krótki wypad, tzw tydzień miodowy miałam okazje spędzić w tym hotelu. Rewelacyjnie usytuowany obiekt, w bezpośrednim sąsiedztwie plaży - około 4 - 5 minut pieszo, duży basen do dyspozycji gości hotelowych, zaraz przy basenie pool bar, tak samo przy wyjściu na plażę Bar Africa, dodatkowo pod Recepcją duży Bar Terquesa i w drugiej części kompleksu przy "sadzawce" dla Maluchów Bar Salon i Tobogan - czyli dla Każdego coś się znajdzie. Napoje jak to napoje - alk. 25% i pijesz i pijesz.... śniadania, obiady, kolacje - może trochę monotonne, ale zawsze Każdy znajdzie coś dla siebie, paróweczki, jajecznica, omlety, jajko sadzone, jajko na twardo, wędliny, sery, warzywa, jogurty, musli, owsianka, pancake z czekoladą lub cukrem pudrem, owoce - skromnie, ale były, ciastka, desery, na obiad kura, świnka, baranina, pizza, tosty.... zgrzeszyłby kto jak by powiedział, że mało i nudno.... dodatkowo można było wybrać się do sąsiedniego hotelu TARO do restauracji śródziemnomorskiej (niestety nie załapaliśmy się), w Monica Beach natomiast była restauracja azjatycka - mega dobrze jedzenie, robione na bieżąco przez Chinczyka - palce lizać :)
W hotelu co wieczór były animacje dla dorosłych - mega dobrze przygotowane, szacun dla Animatorów - była nawet jedna polka, dodatkową atrakcją były występy lokalnych gwiazd - Elvis zmiażdzył system :):):)
Pokoje czyste, przestronne, można byłoby się doszukać piasku, kurzu, niedoskonałości, itp, itd, ale nikt chyba nie przyjeżdża pomieszkać sobie w pokoju, tylko korzystać z atrakcji. Serwis sprzątający zagląda codziennie, wymiana ręczników - tylko jak są na wannie - dobry pomysł. My nie potrzebowaliśmy codzienne wizyty pani pokojowej, więc dawaliśmy karteczkę specjalnie na to przygotowaną do zamka w drzwiach. Polecam pokoje z widokiem na Ocean - pięknie, szum fal, zapach oceanu.... mieliśmy okazję być w innym pokoju i wyposażenie oraz standard jest ten sam, chociaż my za pokój z widokiem na ocean zapłaciliśmy trochę więcej. Fenomenalne są łóżka na kółeczkach - sporty ekstremalne wieczorami odchodzą, że nikt nie wpadł na pomysł, żeby zamontować jakieś oporniki, żeby łóżka się nie rozjeżdżały.... Miałam okazję spotkać 3 karaluchy i kilka wiewiórek.... na szczęście nie w pokoju ;)
Obsługa bardzo miła, pomocna. Szkoda tylko, że mocno nastawiona na Niemców, Szwedów i Francuzów.... Polacy tam nie latają? nie można się podstaw nauczyć, chociaż " dzień dobry ", "dziękuję", z j.angielskim nie ma problemu, z Każdym prawie się dogadasz.....
Sejf - płatny 23,5euro za tydzień, w tym 10euro depozytu, WIFI płatne - dostęp można wykupić w Recepcji, istnieje możliwość wypożyczenia ręczników, 10euro kaucja, jednorazowa wymiana 1euro
Check in o 11, nikt nie sprawdza pokoju, ufają ludziom, należy tylko oddać karty do pokoju, my mieliśmy 2 :) wydaje mi się też, ze w pokoju 195 mają problem z elektrozamkiem, bo chyba z 5razy wymienialiśmy karty. Znajomi do sejfu schowali telefon, i rozmagnetyzował im się zamek, serwis był do 10minut....
Z Hotelu blisko jest do centrum handlowego, kilku restauracji, dyskoteki oraz parku, gdzie można z rana w cieniu palm pobiegać, a dla amatorów zakupów, dwa razy w tygodniu są tam targi.....
Podobało mi się, wypoczęłam, zobaczyłam kawał ciekawych miejsc, nacieszyliśmy się sobą.
Krótko: jedzenie ok, standard pokoi ok, picie ok, plaża/basen ok - nic tylko się pakować i lecieć na urlop do Monici <3<3<3 P O L E C A M

Wskazówka dotycząca pokoi: Na pewno z widokiem na ocean
Termin pobytu: listopad 2018
1  Dziękujemy, Wanilove86
Zrecenzowano: 15 listopada 2018

Witam chciałbym na wstępie poinformować iż nie jesteśmy super wymagającą rodziną aczkolwiek taką która cały rok odkłada aby przynajmniej raz wybrać się na fajne wczasy z dziećmi aby było co wspominać.
Hotel: 4gwiazdkowy hotel w którym myślę że każdy znajdzie coś dla siebie. Duży ładny teren hotelu chociaż najlepsze czasy obiekt ma już za sobą.
Pokój (apartament rodzinny 4 osobowy 2+2 pokój 715 2-gie piętro): TRAGEDIA i przestrzegamy wszystkich przed tymi pokojami które jak to twierdzą na recepcji są to tylko apartamenty dla rodzin z dziećmi i nawet prosząc o inny pokój za dopłata odmówiono nam tłumacząc się tym iż nie mogą bo z Itaką mają taką umowę. Są to pokoje głównie 500-573, 600-615 ,700-715.
Pokoje te są najbardziej oddalone od recepcji restauracji oraz głównych basenów nawet o ok 500-600m – jednak nie chodzi tu już o odległość jednak są położone przy głównej ulicy zasłonięte już 2 gim hotelem który stoi obok a przede wszystkim sa to pokoje w których najczęściej dochodzi do włamań, które zdarzają się nawet kilkukrotnie w miesiącu i najgorsze że hotel o tym wie a nic z tym nie robi.
W 2-gim dniu naszego pobytu zostaliśmy okradzeni w pokoju przez lokalnych złodziei którzy mają jakiś patent i otwierają te okna które mają takie specjalne hotelowe zabezpieczenia. Okradziono również inne pokoje i podobno nawet sejfy zostały pootwierane gdzie ludziom z innych krajów poginęła biżuteria kamery i duża ilość gotówki.
Hotel oczywiście wyparł się wszystkiego nawet nie wezwał do nas policji ze względu iż nie mieliśmy wykupionego sejfu (chyba ok 50E/tydzień lub 2tyg). Rezydentka biura Itaka Pani Jolanta R. olała również naszą sprawę gdyż nie miała czasu na pomoc załatwiając swoje sprawy a nawet jak się umówiła to i tak nie przyjechała gdyż wiecznie jej coś wypadało. Jedyną pomoc jaką mieliśmy to ze strony animatorów głównie francuskich jak polskich a przede wszystkim bardzo pomogła nam pani Ola – której to dziękujemy.
W związku z powyższym iż mieliśmy ubezpieczenie i musieliśmy mieć jakies dokumenty potwierdzające zdarzenie całą sprawę musieliśmy załatwiać sami w obcym kraju gdzie się okazało że nie wszystko wygląda tak super gdyż:
Zgłaszając coś na Policji trzeba mieć tłumacza języka ojczystego (jednak na Fuercie takiej osoby nie ma - jest jedynie tłumacz niemka Pani Sonia która niestety nie mogła tego tłumaczyć gdyż Policja przekazała nam iż nie jest to osoba z Polski). Policja w Hiszpanii nie musi znać jez ang więc wszystko co zgłaszamy ma być po hiszpańsku (dowiedzieliśmy się iż rezydentka skończyła szkołę jez hiszpańskiego i biegle nim włada, jednak nie miała czasu pofatygować się i podejść z nami na policję która była ok 400m od hotelu). W końcu trzeci z kolei policjant który cos tam kumał po angielsku przekazał nam informację iż mamy sprawę zgłosić do Madrytu i tam telefonicznie nam przyjmą zgłoszenie. Po wielu próbach połączenia się z Madrytem dowiedzieliśmy się iż nie przyjmą tego zgłoszenia – że najlepiej będzie jak przetłumaczy nam to tłumacz przysięgły w kraju oraz wydrukujemy taki tekst z którym to musimy się udać do jednostki wyższej instancji znajdującej się w Morro Hable oddalonej o ok 40 km i wtedy nam to zgłoszenie przyjmą.
W końcu po kilku dniach załatwiania tego wszystkiego udało się dotrzeć do Jednostki Policji w Morro Hable gdzie Pan policjant przyjął zgłoszenie na zasadzie potwierdzenia iż coś takiego wpłynęło oraz przekazał iż mają dużo takich zgłoszeń a i tak w ogóle nie będą nikogo szukać ani się tym zajmować.
Hotel również nawet nie chciał wydać zaświadczenia o zgłoszeniu włamania ani o zaistniałej sytuacji – czyli tak jakby w ogóle nic się nie stało – naprawdę jakaś masakra.
Ponadto poprosiłem o zmianę pokoju gdyż dzieci jak i żona bały się spać w tym pokoju oraz miały traumę w związku z zaistniałą sytuacją. Zmieniono nam pokój dopiero po 3 dniach.

Położenie: Obiekt usytuowany przy samej piaszczystej długiej plaży (jak dla Nas bardzo fajnej).
Baseny: 2 baseny główne przy której spędzali czas głównie dorośli, basen dla dzieci bez szału (nie działała 1 z dwóch zjeżdżalni. Brodzik dla dzieci malutki. W basenach dla dzieci zjeżdżalni i brodziku poodpadane kafelki (mozaika) dlatego rodzice musieli pilnować te malutkie dzieci aby się nie pokaleczyły. Brakowało jakiś zjeżdżalni i zajęć dla tych mniejszych szkrabów. Ratownicy zwracali uwagę jak ktoś brał też dmuchańce na basen (niestety nie można tych większych brać do wody). Jak na tak duży hotel trochę za mało atrakcji wodnych dla dzieci.
Wyżywienie: Ogólnie każdy znajdzie coś dla siebie – nam jak na Hiszpanię brakowało trochę różnorodności warzyw sałatek itp.
Animacje: Super wieczorne animacje zarówno dla dzieci jak i dorosłych
Cena: Zbyt wygórowana – prawie 17000 zł za 2 tygodnie w pokoju „apartamencie” który pamięta jeszcze czasy Gierka bez klimatyzacji nie wspominając już o atrakcjach na które nie byliśmy naszykowani. Stosunek jakości do ceny – mierny.
Atrakcje i wycieczki: Obok hotelu skałki z wiewiórkami, co niedziele lokalny a’la afrykański targ, Oasis Park (super dla wszystkich – polecamy pokaz lemurów), wycieczka na Lanzarotte (inny świat- jak na Marsie), wycieczka po Fuercie no i przede wszystkim wypożyczenie samochodu – np. plaża Cofette szpital żółwi w Morro Hable. Wycieczki fakultatywne zamawialiśmy w lokalnym polskim biurze które możemy bardzo polecić- są również tańsze.
Podsumowując po około 5-6 dniach załatwiania spraw związanych z włamaniem do pokoju zaczęliśmy mieć super wczasy dzięki wycieczkom fakultatywnym jak i zwiedzaniu Fuerty i Lanzarotte.
Wczasy udane jednak raczej już tam nie wrócimy a jak wrócimy to na pewno nie do tego hotelu i nie z tym biurem podróży.

Wskazówka dotycząca pokoi: Omijać z daleka pokoje 500-573, 600-615 ,700-715 - kradzieże i włamania.
Termin pobytu: sierpień 2018
5  Dziękujemy, mudikos
Zrecenzowano: 1 października 2018 z urządzeń przenośnych

Byliśmy w trójkę z czteroletnią córką. Sa dwa baseny. Jeden, główny tuż przy recepcji polecam bardziej dorosłym, drugi -mniejszy z widokiem na ocean- dla dzieci. Jest tam zjeżdżalnia, bar i dwa baseny. Jeden płytki dla maluszków i drugi większy.
My mieszkaliśmy w apartamentach. Minusem jest ich położenie. Daleko od głównej recepcji, restauracji i blisko głównej drogi:(
Mega plusem jest położenie hotelu bo przy samej plaży i przy szkole windsurfingowej. Jedzenie było naprawdę dobre. Codziennie ryby, owoce moża no i dużo mięs. Żadnych rewolucji żołądkowych. Dzieci uwielbiały animacjie i wieczorne mini disco. Dużym plusem jest sposób w jaki rozmieszczone są pokoje. Daje to wrażenie kameralności. Wakacje bardzo udane.

Termin pobytu: wrzesień 2018
Dziękujemy, Maps785798