Kardamena
Zrecenzowano: 16 września 2019

Nie zrażajcie się podczas podróży autokarem z lotniska do hotelu. Miniecie pola i niezłe zadupia, poczym Waszym oczom pokaże się morze piękne góry. Hotel położony jest blisko morza. Plaża z leżakami nalężącymi do hotelu jest mała i strasznie brzydka ale 5 m dalej jest normalna piękna dzika duża plaża, na której wystarczy kawałek ręcznika i można wypoczywać. No chyba, że ktoś chce przebywać na basenie ale dla mnie to śmieszne, że mając tak blisko morze z przepięknym widokiem na góry i sąsiednie wyspy ktoś spędza cały czas nad basenem. Teraz pokoje, czyste ale 5 gwiazdek to to nie jest. Gdzieś znajdzie się obdrapane łóżka, gdzieś troszkę kurzu, pleśni na kafelkach itp. itd. Naprawdę nie przeszkadza mi to, są to niuanse jednak od 5 gwiazdkowego hotelu wymaga się jednak ciut więcej. Piękny widok z balkonu na morze i góry. Teraz jedzenie. Restauracja oferuje tyle różnych rzeczy, codziennie zmienia menu (poza powtarzającymi się frytkami czy pizza, które są chyba zawsze) czasem jest to meksykańska kuchnia, czasem tajska a innym razem tradycyjna grecka. Spróbowaliśmy krewetek, kalmarów, mousaki, suflaków, kebabów, olwiek, fety, kurczaka, jagnięciny, chałwy, baklawy, torrilli itd. Naprawde kuchania jest bardzo dobra. Może ciut za mało doprawiona ale ogólnie przepyszna. Teraz bar i drinki. Ile ja się nasłuchałem, że drinki w all inclusive są oszukane, rozwodnione itp. tutaj były, aż za mocne. w cenie all inclusive są wszystkie różne drinki od klasyki typu whiskey z colą po sex on the beach. Barman zawsze uśmiechnięty. Przed plażą znajduje się też mini knajpka gdzie w cenie all inclusive są kebaby, hot dogi i inne bzdety. Największy minus to brak wifi , na tydzień trzeba sobie je dokupić za 35 euro. :P na dodatek z wifi połączony może być tylko 1 człowiek na pokój. Jeśli wyjeżdżacie późną nocą warto wykupić sobie dodatkowe godziny w hotelu za cenę 5 euro za godzinę. Niedaleko hotelu jest małe miasteczko Kardamena a tam można wynająć samochód np. za 30/40 euro za dzień i objechać dosłownie całą wyspę, szczególnie polecam las, w którym żyje pełno pawi. Z hotelu to może 20 min drogi. Ogólnie hotel, jedzenie, picie wszystko na plus. Nie jest to 5 gwiazdek ale warto. Polecam

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, ssivy s
Zrecenzowano: 16 września 2019

Przylecieliśmy z rodziną po północy z Warszawy. Czekał na nas posiłek z napojami i uśmiechnięty oraz pomocny Kelner. Pokoje dla 4 osób wystarczające z widokiem na morze i basen. Jedzenie... Naprawdę fantastyczne... Codziennie kolacje tematyczne, urozmaicone. Tylko osoba, która z założenia narzeka będzie nie zadowolona.
Codzienne animacje.
Spędziliśmy tam fajny urlop.

Dziękujemy, mariuszstaszak
Zrecenzowano: 15 września 2019

To był nasz pierwszy wyjazd do Grecji z biurem podróży Tui. Hotel położony przy prywatnej plaży. Bardzo nam się podobało. Jedzenie bardzo zróżnicowane. Wieczory tematyczne i cudowne ciasta. W hotelu czysto i ładnie. Wieczorem występy w amfiteatrze a w dzień zabawy z animatorami z różnych krajów. Obsługa kelnerów 1 klasa. Do Kardameny z hotelu za darmo 2 razy dziennie bus. Rano i wieczorem. Można też przejść się spacerkiem ok 15~20 min. lub wypożyczyć rowery przy plaży. Na plaży i przy basenie dużo leżaków zawsze są jakieś wolne.

Dziękujemy, Kama_Sko
Zrecenzowano: 14 września 2019

Fajny hotel, smaczne drinki. Super restauracja. Fajne animacje dla dzieci i dorosłych. Pyszne jedzenie, zarówno potrawy regionalne jak i kuchnia śródziemnomorska. Pyszna pizza którą robią na miejscu. Aida, Pepi, Vaso i Meitre Tania są najwspanialsze na świecie! Zawsze uśmiechnięte i miłe.

Dziękujemy, Adkaaaa3
Zrecenzowano: 10 września 2019

Piękna wyspa Kos,hotel położony w bardzo cichej okolicy ale wystarczy 15-to minutowy spacer do Kardameny gdzie jest mnóstwo sklepików i restauracji,dla wygodnych z hotelu jezdzi bezpłatny bus.
Bardzo ładna miejscówka ze wspaniałymi widokami,obsługa hotelu ciągle uśmiechnięta i pomocna,pokoje sprzątane codziennie.Oczywiście można czepić się szczegółów ale kto był w Grecji wie,że trzeba przymknąć na niektóre rzeczy oko :)
Pokoje przestronne,dobrze wyposażone,na prośbę w recepcji serwis kawowy czyli czajnik,filiżanki,różne herbatki,kawa i mleczko.
Jedzenie w tym hotelu to poezja!Ciężko to wszystko ogarnąć-taki wybór.Codziennie oprócz urozmaiconej kolacji jest wieczór tematyczny np. kuchnia grecka,włoska itp.Bardzo mocną stroną kuchni jest cukiernia-ciasta,ciasteczka,desery,torty itp.-wszystko w greckim stylu czyli bardzo słodko.Codziennie typowo greckie dodatki lokalne jak chałwa,oliwki itp.Obsługa w restauracji mega uprzejma i bardzo szybka.
Świetnie spożywa się posiłki na tarasie z takimi widoczkami.Oprócz głównej restauracji bar przy basenie i przy zejściu na plażę gdzie zawsze można coś przekąsić-polecam pyszne pity.W każdym barze lody,które samemu się nakłada.Podczas wieczornych występów dodatkowy bar przy amfiteatrze gdzie są codzienne występy od kabaretu,pokazów fakira itp.Nie można się nudzić,bo również w ciągu dnia animatorzy ciągle coś wymyślają.Basen bardzo zadbany z czyściutką i cieplutką wodą,nigdy nie brakło mi lażaka ale jak widziałem pseudo polskich wczasowiczów,którzy o 7-ej rano zajmowali sobie leżaki na potem to mi się słabo robiło.Plaża wąska żwirkowo-kamienista bez szału ale za to czystość wody w morzu to wynagradza.Wystarczy przejść 200 metrów w lewo lub prawo i jest więcej piasku jak i szerzej.Greccy bywalcy wiedzą,że w tym kraju jest mało szerokich i piaszczystych plaż,więc jak dla mnie było ok...niedosyt rekompensuje nurkowanie w tej przejrzystej wodzie-piękne doznania.Polecam zwiedzić wyspę na własną rękę-jest mnóstwo wspaniałych miejsc.Najlepiej wypożyczyć samochód (od 40 do 100 euro za dobę).Obowiązkowo jakieś wycieczki na pobliskie wyspy,których jest mnóstwo-jedna piękniejsza od drugiej.Dla mnie tydzień to za mało i w przyszłym roku wracam na Kos,żeby zaliczyć wszystko co chciałem i prawdopodobnie będzie to również ten hotel ponieważ wszystko mi tam pasowało,więc po co szukać czegoś innego.Podczas mojego pobytu było mieszane towarzystwo-najwięcej polaków ale również czesi,holendrzy,włosi,niemcy,anglicy,kolumbijczycy i ktoś tam jeszcze-było spokojnie i bez ekscesów.Teren hotelu bardzo duży,nie trzeba wychodzić poza obiekt żeby pospacerować,pograć w piłkę czy tenisa.Bardzo zadbana zielona trawka i mnóstwo zieleni,piękne palmy na terenie hotelu i nawet bananowiec z mini owocami.
Zapomniałem o alkoholach w opcji 'all'-musiałem stopować barmanów z laniem alkoholu do drinków,bo nie mieli umiaru-mój pierwszy drink to trzy czwarte ginu w szklance i jedna czwarta toniku...miał moc.Oprócz standardowych wódka z colą,gin z tonikiem,rum z czymś tam,uzo itp. jest w ofercie jeszcze 11-ście gotowych drinków,oprócz tego piwo do oporu,białe i czerwone winko.Zdecydowanie polecam ten hotel i dziwię się niektórym opiniom-ciekawe czy ci ludzie tez tak marudzą na wszystko kiedy jadą nad nasz piękny,drogi,przeludniony i zaparawanowany bałtyk?

Wskazówka dotycząca pokoi: polecam pokoje od strony basenu-piękne widoki na góry i morze
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, hornet-rob
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: efkos19, Ιδιοκτήτης, Sovereign Beach HotelOdpowiedź udzielona 11 września 2019

Dear Mr Rob,

We would like to thank you for enjoying your holidays with us.
Our trials to satisfy our guests works!
We hope to host you again in the future.

Kind regards,
Sovereign Team