“Wspaniałe miejsce”
Chata Kaka — recenzja

Chata Kaka
Nr 1 wśród 2 Restauracje (Bieliny)
Opis: Chata Kaka zaprasza na chwilę wytchnienia podczas zwiedzania Gór Świętokrzyskich. Znajdujemy się we wsi Kakonin w połowie szlaku pomiędzy miejscowościami Św. Katarzyna i Św. Krzyż. Można zatrzymać się u nas na odpoczynek i odzyskać siły w trakcie wędrówki lub zorganizować niewielką rodzinną uroczystość. To wszystko na samiutkim progu Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Serdecznie zapraszamy !
Zrecenzowano 25 sierpnia 2019

Cudowne smaki, pierogi jakich jeszcze nigdy nie jedliśmy, gryczane cudo, mięsne również pyszne, a zbojnicka zasmaska wspaniała. Przemili gospodarze, piękne miejsce na odpoczynek. Polecamy z całego serca!

Dziękujemy, EmiliaK869

Zrecenzowano 15 sierpnia 2019

Miałam zaszyt wczoraj dostać od Was pierogi przekazane od mojej mamy muszę przyznać że nigdy nie jadłam tak pysznie zrobionych pierogów. Jestem pełna podziwu i dziękuję. Napewno chętnie odwiedzę to miejsce

Dziękujemy, Maja D
Zrecenzowano 14 sierpnia 2019

Miejsce wyjątkowe, pyszne, różnorodne pierogi, gospodyni oddana swojej pasji. Można z ciekawości zajrzeć też do wiejskiej chaty tuż obok. Naprawdę polecam.

1  Dziękujemy, GlobtroterkaAga
Zrecenzowano 12 sierpnia 2019

Do Chaty Kaka trafiliśmy przypadkiem, musieliśmy się tam zatrzymać ponieważ dopadła nas burza. Przywitała nas przemiła gospodyni, bardzo serdeczna kobieta. Stwierdziłem z żoną, że skoro już tu jesteśmy to może coś zjemy. Spodziewaliśmy się tego co zawsze, czyli frytek, schabowego i tym podobnych potraw do znudzenia serwowanych w miejscach, które aż wołają o dania regionalne. Pierogi, które zamówiliśmy były bardzo duże, świetnie dosmaczone i w rozsądnej cenie, zaskoczyły nas te z kaszą gryczaną (mój osobisty faworyt), poprzez dodanie do ciasta odrobiny soku z buraków zmieniły kolor na czerwony. W ofercie są też ruskie, które bardzo przypadły do gustu żonie, stwierdziła, że farsz rozpływa się w ustach, a ciasto z dodatkiem szpinaku jest bardzo delikatne. Coś dla siebie znajdą też mięsożercy, nikt nie powinien czuć się pokrzywdzony ;)To bardzo gościnne miejsce, każdy może liczyć na miłą rozmowę, goście są traktowani w sposób szczególny, a w powietrzu czuć staropolski klimat. Właścicielka jest bardzo ciekawą osobą, należy do koła gospodyń wiejskich, występuje w zespole ludowym, ma duży wkład w rozwój kultury tego regionu, z chęcią opowiada gościom o świętokrzyskich legendach. Dla takiego miejsca i cudownych widoków warto nie kończyć czerwonego szlaku tylko na zdobyciu Łysicy. My z całą pewnością jeszcze zawitamy do Kakonina. :)

3  Dziękujemy, Arkadiusz S

Byłeś(-aś) w Chata Kaka? Podziel się wrażeniami!