Zrecenzowano: 19 września 2018

Do hotelu Zante Park trafiliśmy w sumie z przypadku, bo podczas wyszukiwania ofert jakoś umknął mi ten hotel, a dostałem go w ofercie od zaprzyjaźnionego biura podróży.
Nie wiem od czego zacząć, bo każdy ma swoje oczekiwania i wizje co do hotelu, do którego się wybiera.
Jest przedstawiany jako hotel 5* i pewnie standarty miejscowe na te 5 gwiazdek spełnia.
Hotel należy raczej do kameralnych obiektów, składa się z kilku budynków (jeden jest po drugiej stornie ulicy), restauracja wraz z salą konferencyjną jest w osobnym budynku.
Zacznę od meldunku. W recepcji zaskoczenie, jest Pani (Amalia) która mówi płynnie po polsku co ułatwiło szczególnie starszym osobom meldunek. Pozostałe panie z recepcji mówia płynnie po angielsku i niemiecku. I informują o 50 euro kaucji za ewentualne zniszczenia (ta informacja również jest na stronie ITAKI). Bagażowy sam wnosił bagaże po schodach lub pakował je do windy.
W hotelu głównie Polacy, paru Brytyjczyków, potem pojawiło się trochę osób „ciemniejszej” nacji
Ponieważ przylot był o 6 rano był problem z pokojem, bo dostaliśmy go dopiero ok 12-13. (nr 115)
Pokoje zamykane na karty magnetyczne. Sam pokoj to zaskoczenie dla nas. Dostalismy pokoj na samym dole (wszystkie pokoje na dole maja swój mały basen i tarasik).
Pokój w rozmiarze 5x3 m plus mały przedpokoj i łazienka. Klimatyzacja daje rade spokojnie, dodatkowo nie włącza się jeśli są otwarte drzwi na balkon (ma to sens). Na wyposażeniu u nas było łóżko małżeńskie i dwie dostawki, dwa stoliki, lodówka z wyposażeniem (płatnym i sprawdzanym) telewizor z dobrze ustawioną anteną. Łazienka trochę ciemna i niska, na przyjazd kosmetyki do kąpieli, szczoteczki pasty (Kuźniar miałby co zabrać) ręczniki wymieniane codziennie.
Co do sprzątania pokoju to było ono codziennie (ale nie pod łóżkiem) reszta bez zarzutu. Nigdy nic nie zginęło.
Na tym samym korytarzu co nasz pokój jest siłownia, sauna i SPA (płatne), po innych kondygnacjach nie chodziłem. Sam teren hotelu to trzy baseny (jeden duży z głęboką wodą 2,7 m, jeden mniejszy i mały brodzik z bąbelkami) w średnim basenie bar z siedziskami w wodzie (dobra sprawa)
Kelnerka Eva mistrzostwo swiata, miła uprzejma i pomocna. Przez jeden dzień był też polak ale potem go gdzieś wcięło. Leżaki bezpłatne z parasolem (reczniki w pokoju) obok basenu jest restauracja gdzie na zewnątrz były napoje, lody kanapki (tych nie polecam) ciasta, popołudniu nuggetsy frytki.
Sam teren hotelu czysty i zadbany, nie ma placu zabaw dla dzieci. My byliśmy przed sezonem więc nie wiem jak z animacjami. Natomiast raz trafiliśmy na pokaz tańca greckiego, raz był miejscowy zespół grający utwory rockowe (napiwki mile widziane) i raz wieczór kuchni greckiej .
Restauracja i posiłki. Jest w czym wybrać szczególnie na obiad i kolację, Śniadania tak jak wszędzie monotonne ale wybór jest. Zawsze owoce i ciasto.
Na obiad i kolacje zawsze były dwa dania mięsne do wyboru i dwa wegetariańskie. Oprocz tego sałaty, makarony ryze frytki ziemniaki sosy, co jakiś czas pity.
Do picia wszelakie soki, herbaty, kawy piwo wino (z dystrybutora). Co drugi dzień z boku zawsze było jakieś mięsko ekstra, krojone przez kucharza.
Na pewno nikt nie chodził głodny. Zdarzało się że do restauracji nie wpuszczono osób ze względu na ich stroj (pozdrawiam panią która przyszła z mokrymi 4 lietrami i chciała wejść do restauracji i jak jej nie wpuszczono to robiła aferę i straszyła opinią) Raczej nie wpuszczano w strojach kąpielowych, bez koszulek co zresztą jest napisane przed wejściem
Do plaży jakieś 300 metrów uliczką ze sklepami, wynajmem samochodów, wycieczek itp. Gdzie kązdy chce cię wciągnąć na zakupy. Idąc w prawo jakieś 500 metrów jest siostrzany hotel Galaxy gdzie można korzystać z ALL ale bez kolacji (nie pamiętam teraz czy trzeba wykupić wcześniej lezaki czy nie jest to konieczne) Koszt lezaka to 6 euro.
Sama plaża nie jest zbyt ekscytująca dla dzieci jeśli chodzi o zabawę. Piasek ciemny i mokry. Woda w zatoce jest dość długo płytka co znowu dla dzieci jest dobre. Można wynająć rowerek, łodzie itp.

Generalnie z wyjazdu jest zadowolony i hotel mogę polecić z czystym sumieniem szczególnie dla osob które nie szukają rozrywki w samym hotelu.
Teraz o samym organizatorze czyli Itace, tu trochę gorzej. Co prawda godziny wylotu i przylotu fajne ( bo 6 rano przylot i wylot 22, czyli cały dzień zyskujemy) ale organizacja tego już mniej.
Przede wszystkim rezydent bardziej zaintresowany sprzedażą wycieczek niż sytacją gości. I druga sprawa skoro wylot jest zaplanowany poznym wieczorem a z pokoju trzeba się wymeldować do 10 rano i niestety zabierają opaski all i koczuje się w zasadzie w hotelu (można korzystać z basenu) to ITAKA powinna zapewnić posiłki do wylotu. Rezydent przedstawil zasade ze jeśli zaczynasz sniadaniem to kończysz sniadaniem, wiec do godziny 19 trzeba radzic sobie samemu. W lepszej sytuacji były osoby której przyleciały później i wylatywaly wcześniej. Z tego co pamiętam płaciły chyba trochę mniej. Ponowne założenie opasek all to 15 euro od osoby dorosłej.

Wskazówka dotycząca pokoi: Polecam pokoje na parterze ze względu na prywatrny basenik z tarasem
Termin pobytu: czerwiec 2018
4  Dziękujemy, Dawid P
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ZantePark R, Operations Manager, Zante Park Resort & Spa, BW Premier CollectionOdpowiedź udzielona 2 października 2018

Dear Dawid P

Thank you for taking the time for posting such an extensive review.
We greatly appreciate the fact that you enjoyed most aspects of your vacation experience.
We hope that we will have the chance to see you again in the Zante Park Resort & Spa soon.

Best wishes,

Zrecenzowano: 16 sierpnia 2018

byłem we wrześniu 2017r.

Początkowe wrażenie przeciętne- obsługa naburmuszona i czas oczekiwania 8h na zakwaterowanie- jak wiadomo doba hotelowa zaczyna się o 14, a na miejscu byliśmy ok. 6:00 rano, no ale jednak po nie przespanej nocy nie było to fajne. Dobrze, że udostępnili opaski i można było korzystać z all inclusive - a w sumie nie musieli.

Zakwaterowanie - ulokowano nas w budynku obok po drugie stronie ulicy (biuro ITAKA), jakoś specjalnie mi to nie przeszkadzało, pokoje czyste i dobrze wyposażone.

Jedzenie jak dla mnie super, baseny czyste, leżaków pod dostatkiem.

Nie radzę korzystać z ofert wycieczkowych w hotelu- ceny mocno przesadzone, 100m od hotelu znajduje się lokalne biuro które oferuje wycieczki w dobrych cenach na plażę wraku, niebieskie jaskinie, itp.

Dla w miarę ogarniętych polecam wynająć prywatną motorówkę w celu zwiedzania wyspy żółwi i nie tylko (nie wymagają uprawnień) ale radzę wybrać się do przystani obok wyspy ślubów - płaciłem 70e / 2h a w samym Laganas chcieli 120e więc warto przejść te 2-3km spacerkiem oczywiście plażą... ;)

Termin pobytu: wrzesień 2017
Dziękujemy, MarcinB4236
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ZantePark R, Operations Manager, Zante Park Resort & Spa, BW Premier CollectionOdpowiedź udzielona 18 sierpnia 2018

Dear Marcin,

Thank you for your valuable review.

We are very glad that your overall experience at the Zante Park Resort & Spa was enjoyable for you.

Unfortunately, due to the large turnover of our guests on specific days based on early flights which sometimes exceed 60 rooms in a day,
we are not able to accommodate guests prior to check in time.

We would like to thank you once again and we hope to have the pleasure of servicing you soon.

Warm wishes,

Zrecenzowano: 6 sierpnia 2018

Po tygodniu spędzonym w tym hotelu pozostaje coś na skutek „niesmaku” lub „niedosytu”. Nie znam standardów greckich hoteli, ale jeżeli ktoś korzystał z hoteli 5* w Europie czy innych miejscach na świecie będzie raczej zawiedziony.
Pokój - byliśmy zakwaterowani w odnowionej części „Executive Section” pokój typu superior duży jak na wakacyjne destynacje rzeczywiście widać że odnowiony nie mniej jednak meble z poprzedniej epoki ( w pokojach w części głównej dużo lepsze, pokoje mniejsze ale dzięki meblom ładniejsze ). Wyposażenie dobre jak w 5* hotelach ( były nawet szczoteczki do zębów ) ręczniki wymieniane nawet dwa razy dziennie, ze sprzątaniem już średnio. Barek płatny, ale dobrze wyposażony - podegustowałem praktycznie wszystkiego, hitem dla mnie było jak człowiek uzupełniający go sprawdzał przy mnie numery na puszkach :) nie wiem czy chodziło o sprawdzenie czy nie podmieniłem ... Jeszcze uwaga dla Pań, suszarka do włosów słabiutka. Klimatyzator jak na sprzęt typu AGD mocno wiekowy.
Hotel - jak na Laganas duży, dobrze rozplanowany i funkcjonalny poza restauracją główną, w której było tylko kilkanaście stolików na cztery osoby. Reszta gości stołowała się na tarasie co przy wysokiej temperaturze przy np. kolacji było trochę słabe. Wychodząc na pierwszą kolację ubrany jak do 5* hotelu okazało się że wyskoczyłem jak Filip z konopi, panował totalny luz Panowie sportowe szorty i koszulki bez rękawków. Goście w 80% Polacy.
Wyżywienie - formuła All słabiutka, oj słabiutka ... ale jedzenie mimo tego że skromne i w małym wyborze jak na 5* bardzo smaczne. A niektóre dania wyglądające „na szpitalne” były wręcz pyszne, oczywiście były również takie których nie będę komentował ale to pewnie kwestia gustu.
Atrakcje - tylko wieczorem muzyka na żywo z tego co zdążyłem usłyszeć w drodze na miasto nawet w porządku, ale tak aby posiedzieć i posłuchać aranżacji różnych hitów a nie np. Potańczyć.
Obsługa - podsumowywujac po grecku „siga siga”. W restauracji mało zaangażowana ( byliśmy na dwie trzy osobowe rodziny więc zsuwalismy stoliki a panowie nam kibicowali nigdy mi sie coś takiego nie zdarzyło ) o tym ze samemu często trzeba było „organizować” na swój stolik sztućce nie wspomnę. Reszta obsługi tj. bary, recepcja bardzo miła i w granicach do zaakceptowania.
Plusy - jedna z Pań barmanek i jedna Pani na recepcji mówią w języku polskim, możliwość dzień wcześniej odpłatnej (6€) rezerwacji leżaków na plaży w hotelu Galaxy i w ramach tego wypożyczenia możliwość korzystania z All w tym hotelu ( wg mnie dużo lepszy hotel z perspektywy osoby która spędziła tam pół wyjazdu i wracała na nocleg do swojego hotelu). Super sprawa śpisz tak długo jak chcesz a leżaki w pierwszej linii nad morzem czekają...
Minusy - słabe All, oraz brak ratownika na basenie który ma ponad dwa metry głębokości, ciekawe czy wydarzyła sie już jakaś tragedia :(
Reasumując pobyt w hotelu kolokwialnie mówiąc „bez szału” i jak pisałem na wstępie czuje się niedosyt , co prawda rekompensuje to piękno wyspy, polecam zwiedzić jak najwiecej zarówno z lądu jak i morza.

Termin pobytu: lipiec 2018
1  Dziękujemy, marekp663
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ZantePark R, Operations Manager, Zante Park Resort & Spa, BW Premier CollectionOdpowiedź udzielona 8 sierpnia 2018

Dear Marek P,

Thank you for your valued feedback.
We also thank you for selecting the Zante Park Resort & Spa for your visit to Zakynthos
It is unfortunate to read that you were not entirely satisfied with all aspects of your stay with us.
We would like you to know that every comment of yours will be seriously taken into consideration as our guest’s opinion is very important to us.
Once again we would like to thank you for posting your review and for choosing our hotel for your holidays .

Best regards

Zrecenzowano: 22 lipca 2018

Wykupiliśmy z rodziną tygodniowy pobyt w biurze podróży. Początkowo byłem sceptyczny bo tanio nie było. Jednak hotel zrekompensował niemałe wydatki. Mieszkaliśmy w nowej części tzn 20 metrów po drugiej stronie ulicy. Oznaczało to dla nas ciszę i spokój od gwaru, który mógł doskwierać w głównej części hotelowej. Obsługa bardzo uprzejma, kompetentna, częściowo polskojęzyczna. Bardzo miła atmosfera. Smaczne, zróżnicowane posiłki. Duży wybór lokalnych alkoholi, piwa czy wina oraz wszelkich napojów. Wg nas nie można narzekać. Trzy baseny o różnej powierzchni i głębokości. Dla nas był to wspaniały pobyt. W hotelu było tak przyjemnie, że w zasadzie nie korzystaliśmy z plaży.

Termin pobytu: lipiec 2018
Dziękujemy, SebastianD1187
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ZantePark R, Operations Manager, Zante Park Resort & Spa, BW Premier CollectionOdpowiedź udzielona 24 lipca 2018

Dear Sebastian D,

Thank you for taking the time to post your review.
We are delighted that you enjoyed your stay at the Zante Park Hotel and that our facilities and services of the smaller building exceeded your expectations. It makes us very happy to know that our guests appreciate the atmosphere of the Hotel.
We hope to have the chance of welcoming you again soon.

All the best

Zrecenzowano: 27 czerwca 2018

Ile osób tyle opinii, hotel BW zante Park to na pewno jeden z lepiej prezentujących się obiektów na Zakynthos - w średnim przedziale cenowym i kat. 5*. Pokoje dość ciemne i nieco ciasne, ale standard ich na +. Ręczniki kąpielowe/basenowe wymieniane na bieżąco. Widok bez dopłat na ogród/basen. Czysto, bardzo fajne baseny. Jedzenie bardzo dobre, co dzień lunch/kolacja w innym temacie, nie było Wielkiego bufetu, ale przecież pokoi/gości też nie jest aż tak dużo. Bar, drinki ok, oprócz standardowych kilka do wyboru w opcji All In. 90% polacy. Dobra lokalizacja, zaraz obok sklep, wypożyczalnia aut. Blisko plaża, centrum ok 800m. Polecam rejs na Zatoke Wraku, ale szybszą motorówką w 4h a nie 8h! i nie z biura podróży. Pogoda najbardziej płatała figle, 2-3 dni w kratkę. Ogólnie polecam.

Termin pobytu: czerwiec 2018
Dziękujemy, monikapp15
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ZantePark R, Operations Manager, Zante Park Resort & Spa, BW Premier CollectionOdpowiedź udzielona 11 lipca 2018

Dear Guest,

Thank you for taking the time to post your review. We definately appreciate your impression of the facilities and services of the hotel.
We hope to have a chance of having you again.

Best wishes