Kamari
Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019

Gościliśmy w hotelu Alia przez osiem dni sierpnia. Hotelik mały i dość stary, lobby bez klimatyzacji, recepcja (a raczej wydawalnia kluczy, bo tylko do tego skupia się pan tam siedzący) malutka. Pokoje małe, łóżka pojedyncze drewniane, ale można je połączyć, choć spanie wtedy jest dość niewygodne. W pokoju telewizor, lodówka, zepsuty regał kuchenny z brudnym czajnikiem i garnkiem. Łazienka mikroskopijna. Prysznic maciupki z zasłonką, bardzo niewygodny. Baterie stare, zepsuta słuchawka strzelała wodą na wszystkie strony. Zasłona w prysznicu pomarańczowa od wody. Nie ma miejsca żeby postawić jakiekolwiek kosmetyki. Nie wiem jak wyglądały inne pokoje, ale mam nadzieję, że Polacy nie dostawali tych najgorszych. Dobrze, że klima w pokoju działała bez zarzutu. Wi-fi tylko w folderze. Tak naprawdę nigdzie nie było zasięgu, ani w pokoju, ani w lobby, czasami przy basenie. Hotel nie ma restauracji choć serwuje śniadania i obiadokolacje. Je się na dworze przy basenie. Tam też wystawiane na stolikach jest jedzenie. Śniadania słabe i co dzień to samo, mielonka, pomidor i ser żółty, jakiś jogurt i ścięta jajecznica, którą można kroić nożem. Odpychająca. Obiadokolacje ciut lepsze, ale bez fajerwerków. Przez osiem dni ciemne zawiesiste i ciężkie sosy, ziemniaki na kwaśno i ryż. Dodatkowo makaron i czasami placki . Sałatki dwie i te same przez cały pobyt. Żadnych owoców morza, czy jakiś greckich potraw. Picie dodatkowo płatne a bar całkiem dobrze wyposażony. Basen całkiem przyjemny, głęboki na 2,60 z jednej strony. Jednak woda często mętna. Nie zwraca się uwagi gościom, którzy wchodzą do basenu w ciuchach. Pomimo że są dwa prysznice, nikt prawie z nich nie korzysta. Stąd taka jakość wody zapewne i zawsze wolne leżaki przy basenie. Jedyny plus to obsługa kelnerska. Mili panowie służący pomocą. Panie sprzątające również dawały radę. Najgorsze wydarzyło się niestety w ostanim dniu pobytu. Wykwaterowanie z pokoju o godz. 12:00, natomiast wyjazd z hotelu na lotnisko po 0:00 w nocy. Czyli ponad 12 godzinna tułaczka z bagażami. Przed wylotem zostaliśmy o tym fakcie poinformowani, jak i o tym ,że można będzie zapłacić za pół doby i spokojnie poczekać w swoim pokoju, wykąpać się i odpocząć przed nocnym lotem. Na miejscu nikt nie chciał w tej sprawie rozmawiać. Pokoje były potrzebne o 12:00 wszystkie, co do jednego, pomimo, że goście do nich przylecieć mieli samolotem, który miał potem zabrać nas. Czyli po 1:00 w nocy. Ponad 12 godzin potrzebował hotel na przygotowanie kilku pokoi na nowych gości. Nie do uwierzenia. Nigdy się to nam nie przytrafiło nawet w Grecji, gdzie zwiedziliśmy już parę innych wysp. Co do Santorini, to piękne dwa miasta Oia i Thira. Reszta brzydsza od innych wysp greckich. Wszędzie drogo. Dla przykładu wynajęcie auta na Santorini to od 70 euro za auto 5 osobowe, poobijane i brudne w środku, zmieniali nam na inne równie kiepskie. Za tą cenę jeździliśmy kabrioletem po Korfu, a na Kefalonii nowym małym autkiem ale aż trzy dni za cenę 60 euro. Pewnie podpadłam wielu entuzjastom Santorińskim, ale takie są moje odczucia. Wiele do poprawienia.

Wskazówka dotycząca pokoi: Raczej na górze, by móc oglądać coś innego niż mur i koty z niskiego parteru
Dziękujemy, BeataKruz
Zrecenzowano: 5 sierpnia 2019

Polecam hotel , w stosunku do ceny obowiązujących na Santorini świadczy usługi na wysokim poziomie. Dobre śniadania z owocami. Obiadokolacje przepyszne , miła obsługa , czyste pokoje- codziennie sprzątane.Małym minusem- mało funkcjonalne natryski (brak kabin).

Dziękujemy, Andrzej K
Zrecenzowano: 22 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

wrocilismy wlasnie z Santorini gdzie spedzilismy tydzien w hotelu Alia w Kamari.hotel troche na uboczu ale w nie wielkiej odlegosci od plazy 10-15 min spacerkiem.hotel czysty zadbany .obsluga mila uczynna pomocna.sniadania monotonne ale smaczne.nie mam zadnych zastrzezen do hotelu i szczerze polecam.ale dla niezbyt wymagajacych gosci

Termin pobytu: kwiecień 2019
Dziękujemy, annaJ635PQ
Zrecenzowano: 7 sierpnia 2018

Mały hotel, troszeczkę oddalony od promenady, ale nie była to odległość, która by komuś doskwierała. Obsługa bardzo miła i pomocna. Wyposażenie nie jest najnowsze i najwyższej klasy, ale czystość była wzorowa. Codziennie sprzątany pokój, świeże ręczniki. Lodówka i klimatyzacja działały bez zarzutu. Troszeczkę dokuczliwy brak kabiny prysznicowej, ale można sobie z tym poradzić. Woda nie zawsze była ciepła.
Basen w dobrym stanie, dość głęboki.
Śniadania nie porywające, ale nigdy niczego nie brakuje. Codziennie to samo: fasolka, małe paróweczki, ścięta jajecznica, jeden rodzaj sera i szynki, jeden rodzaj płatków, jogurt, owoce. Kawa na życzenie z ekspresu.

Termin pobytu: lipiec 2018
1  Dziękujemy, rafalguzek
Zrecenzowano: 2 czerwca 2018

Pokój mały ale czysty,sprzątany codziennie z lodówką i małą kuchnią.Z balkonu ładne widoki szczególnie wieczorami.Łazienka ok ale prysznic tragedia.Malutki, zasłona lepiła się do ciała więc trzeba było z niej zrezygnować i wycierać podłogę.Obsługa w recepcji miła,sympatyczna i pomocna.Basen nie wielki ale z małym jacuzzi.Jedzenie wspaniałe i przepyszne .Największy plus tego hotelu i szef kuchni który siedział zadowolony i uśmiechnięty bo miał powody do dumy;) Doglądał czy czegoś nie zabrakło.Do plaży trochę daleko ok 750,do ładnej wieczorami i długiej promenady 720 m ,do sklepu ok400 ,przystanek 500m,autobusy jeżdżą co 20 minut zewsząd do stolicy , dalej na kierunki. Bilety 1,8 euro .

Termin pobytu: lipiec 2017
2  Dziękujemy, piotrmachnik87