Zrecenzowano: 9 lutego 2019

Byliśmy w hotelu Elba Sara z dwójką dzieci dwa tygodnie na przełomie stycznia i lutego 2019r. Hotel pozytywnie nas zaskoczył. Wyposażenie hotelu nie należy do najnowszych i widać na nim odcisk historii ale wszytko rekompensuje pracujący tam personel również z Polski. Miła atmosfera udziela się wszystkim. Hotel położony przy deptaku i plaży. W pobliżu centrum handlowe. Wieczorne animacje na dobrym poziomie. Jedzenie urozmaicone, każdy dla siebie coś dobrego dostanie w tym wyciskane soki. Do kolacji butelkowana woda.
Jedynym zaskoczeniem był basen z podgrzewaną wodą, która mogła by być bardziej podgrzana o tej porze roku i nieczynna sauna.

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
1  Dziękujemy, AMJJK
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: LManrique, Director General, Hotel Elba SaraOdpowiedź udzielona 12 lutego 2019

Szanowny AMJJK,
Bardzo dziękujemy za tę pozytywną opinię. Mamy nadzieję, że pobyt w naszym hotelu był dla Państwa jeszcze przyjemniejszy oraz że spełnił wszystkie Państwa wymagania. Tak to prawda hotel ma swoje lata i z pewnością są miejsca które wymagają renowacji.
Tak jak Pani wspomina blisko hotelu znajduje się mała galeria handlowa oraz promenada która prowadzi do miejscowości Caleta de Fuste. Codziennie w naszej restauracji mamy kolacje tematyczne. Woda w basenie jest podgrzewana. Przykro nam ze trafili Państwo,gdy sauna była nieczynna. Z powodu prac technicznych musieliśmy ją zamknąć.
Jeszcze raz dziękujemy za zostawienie komentarza oraz za Państwa pobyt w naszym hotelu. Każda opinia jest dla nas cenna i pomaga w poprawianiu jakości naszych usług.

Director General Luis Manrique de Lara

Zrecenzowano: 29 stycznia 2019

Własnie wrocilismy z hotelu. Bardzo fajne polozenie,Idealne miejsce wypadowe.Bardzo piekne otoczenie hotelu.Pokoje czyste sprzatane codziennie z pieknym widokiem na ocean.Duza czesc obslugi to Polacy wiec milo bylo porozmawiac sobie z nimi po polsku. Na powitanie lampka szampana. Hotel bardziej nastawiony na emerytow i rencistow niz na rodziny z dziecmi.Byc moze to taki sezon...NIemniej jednak animacje dla dzieci wyglądaja bardzo słabo aczklowiek animator Wiktor robi co moze by goscie czuli się tam znakomicie.Zawiedlismy się na jedzeniu.Przecietnie to wyglada i bardzo duzy minus za karalucha chodzacego w restauracji...Jezeli ktos szuka fajnego miejsca na wypoczynek w ciszy i spokoju to w Elba Sara na pewno go znajdzie.

Wskazówka dotycząca pokoi: Im wyzej tym piekniejszy widok na ocean
1  Dziękujemy, iwonal77
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: LManrique, Director General, Hotel Elba SaraOdpowiedź udzielona 2 lutego 2019

Szanowna iwonal77,
Bardzo dziękujemy za Pana komentarz. Przykro nam, iż menu naszej restauracji nie spełniło Pana oczekiwań. Chcielibyśmy zapewnić, iż podstawą naszych dań są zawsze świeże produkty, a potrawy są przygotowywane codziennie. Dziękujemy jednak za wskazanie naszych niedociągnięć – pozwoli to nam zwrócenie uwagi na te szczegóły i ich dopracowanie. W naszym hotelu gościmy także rodziny z dziećmi, może po prostu trafili Państwo na okres gdzie zameldowane były rόwnież osoby starsze.
Director General Luis Manrique de Lara

Zrecenzowano: 22 stycznia 2019

Hotel na dość przyzwoitym poziomie. Dostałem bardzo duży pokój na 3 piętrze (narożny), z pięknym widokiem na ocean. Bardzo dobra jakość jedzenia i jego różnorodność. All inclusive na dość wysokim poziomie, markowe alkohole (m.in. Jim Beam, Johnny Walker). Napoje fanta, sprite itp. o smaku jak z oryginalnej butelki. Hotel posiada 3 baseny (w tym 1 brodzik). Jeden basen podgrzewany. Minusem może być bezpośredni brak plaży piaskowej, ale znajduje się ona ok. 300 metrów na lewo od hotelu. Obok hotelu jest duża galeria handlowa (Atlantic), z butikami i marketem spożywczym. Na wycieczki sugeruję wypożyczenie auta. W hotelu znajduje się samoobsługowy "kiosk"z wypożyczalni LoveSharing. Najtańsze auto 37 euro /dobę (już z full ubezpieczeniem). Paliwo kosztuje ok. 1 euro/L. WiFi działa w całym hotelu, pokojach i przy basenach. Reasumując, hotel polecam w 100%. Szczególnie bardzo miłą obsługę i jego czystość. Wróciłem wypoczęty. W razie pytań służę - francuz69@op.pl
(sugeruję tylko TUI, żeby zmieniła chore i męczące nocne loty na Fuerte)

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
3  Dziękujemy, francuz1969
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: LManrique, Director General, Hotel Elba SaraOdpowiedź udzielona 27 stycznia 2019

Szanowny francuz1969,
Bardzo dziękujemy za tę pozytywną opinię. Mamy nadzieję, że ten pobyt w naszym hotelu był dla Państwa jeszcze przyjemniejszy oraz że spełnił wszystkie Państwa wymagania.
Będzie nam ogromnie miło gościć Państwa ponownie następnym razem.

Luis Manrique de Lara

Zrecenzowano: 12 grudnia 2018

Hotel ma świetną lokalizację biorąc pod uwagę odległość od lotniska (około 20 km) oraz odległość od wszystkich zakątków wyspy (północ - Corralejo około 45 km, południe - Faro de Punta Jandia około 100 km, zachód – Ajuy około 45 km). Hałas związany z przelotami samolotów nad hotelem nam osobiście nie przeszkadzał. Od hotelu do miasta prowadzi nadmorska promenada.
Hotel posiada darmowy parking z wieloma miejscami postojowymi, więc przy wynajmie samochodu nie ma problemu z pozostawieniem auta pod hotelem (przynajmniej w grudniu).
Po przyjeździe do hotelu uraczono nas powitalną lampką szampana i w dodatku w języku polskim, co może być atutem dla osób, które nie posługują się językiem angielskim.
W hotelu panowała już świąteczna atmosfera – choinki z bombkami i palmy oświetlone lampkami, coś pięknego 
Dostaliśmy pokój z widokiem na morze zgodnie z zamówieniem w biurze podróży. Wydaje mi się jednak, że wszystkie pokoje w tym hotelu oferują taki właśnie widok. Pokój przestronny z olbrzymim łóżkiem małżeńskim, czystość bez zarzutu. Jedynym minusem było to, że klimatyzacja działała tylko w dzień, gdy nie było nas w pokoju, a w nocy było nam trochę duszno.
Jeśli chodzi o dzienne animacje, hmm... może to kwestia sezonu, ale nie byliśmy zachwyceni. Plan zajęć na każdy dzień wywieszono w holu, ale i tak działo się kompletnie coś innego lub zupełnie nic. Wieczorne animacje całkiem w porządku, muzyka na żywo super!
Basen może i był podgrzewany, ale nadal było w nim chłodno.
Jedzenie było fenomenalne! To był pierwszy hotel z opcją all inclusive w Europie w jakim byliśmy. Do tej pory odwiedzaliśmy wyłącznie hotele w Tunezji, Turcji i Egipcie z tą formą wyżywienia. Dla przykładu, w Egipcie gdy raczono rybą była to wciąż ta sama ryba przez cały tydzień podawana w różnej formie, tutaj serwowano świeżo smażone steki z tuńczyka, marlina, tilapii i wiele wiele innych. Byliśmy zachwyceni różnorodnością posiłków i ich smakiem. Tylko jednego dnia byliśmy rozczarowani, ponieważ przyszliśmy do restauracji, a steki wołowe leżały już usmażone w misce, więc były zimne i, jak się potem okazało po przekrojeniu, także niedosmażone. Niestety w kuchni nie było nikogo, by można było poprosić o dosmażenie, bądź usmażenie swieżego kawałka zgodnie z naszymi wymaganiami. Zgłosiliśmy ten problem na recepcji i następnego dnia wszystko wróciło do normy. Rozumiemy, że takie sytuacje się zdarzają. Ciężko wymienić wszystkie dania, jakie oferowała kuchnia tego hotelu, ale z kulinarnych atrakcji można wymienić: świezo wyciskane soki z owoców do śniadania, fontanna czekoladowa, pełna gama owoców morza (kraby, małże, przegrzebki, ośmiornice, krewetki), regionalne przysmaki jak papas arrugadas, sos mojo w dwóch odsłonach, szynka serrano, czy kiełbasa chorizo. Świetna okazja, by popróbować lokalnych przysmaków. Kelnerzy dbali o gości donosząc napoje do stolika.
Obsługa hotelowa jest bardzo pomocna i serdeczna.
Hotelowy ogród jest zadbany i cieszy oko.
Jeśli chodzi o zapach środków czystości unoszący się w hotelu, był dość intensywny to fakt, ale należał raczej do przyjemnych.
Z czystym sumieniem możemy polecić ten hotel.

Termin pobytu: grudzień 2018
2  Dziękujemy, dobrucky
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: LManrique, Director General, Hotel Elba SaraOdpowiedź udzielona 14 grudnia 2018

Szanowny dobrucky,

Bardzo dziękujemy za Państwa komentarz. Państwa słowa są dla nas motywacją i nagrodą za ciężką pracę. Dziękujemy za docenienie zarówno naszego bufetu, jak i zespołu naszej animacji.
Będzie nam ogromnie miło gościć Państwa ponownie następnym razem.
Każda opinia jest dla nas cenna i pomaga w poprawianiu jakości naszych usług.

Luis Manrique
Director General

Zrecenzowano: 2 grudnia 2018 z urządzeń przenośnych

Jeśli ktoś się zastanawia nad wyborem tego hotelu, to śmiało mogę polecić - dobra jakość względem rozsądnej ceny. 4/5 gwiazdek. Dlaczego? Oto plusy i minusy:
Plusy:
- obsługa w języku polskim na recepcji i barze - bardzo pomocna i sprawna
- duża ilość leżakow na basenie
- bardzo ładny i zabrany ogród - dużo zieleni
- jest naprawde czysto wszędzie
- codziennie inna (tematyczna) kolacja
- dobrej jakości alkohole (w ramach all inclusive: Jonny Walker, Malibu, Campari czy Smiernoff). Dobre i wymyślne drinki - Mohito rewelacja
- pokoje z widokiem na ocean
- do plaży około 200 metrów
- promenada wzdłuż oceanu do centrum miejscowości (ok.15-20 minut spacerem)
- większość to Polacy i Brytyjczycy - brak Rosjan
- bliskość lotniska - transfer 15 minut
- bardzo wygodne łóżko w pokoju
- podgrzewana woda w brodziku dla dzieci (cieplutka)
- sklepik na miejscu (ze wszystkim: pamiątki, ciuchy, kosmetyki, zabawki)
- obok duże centrum handlowe - łącznie z EuroSpar - jak ktoś czegoś zapomni to wszystko można kupić na miejscu
- wieczory z muzyką na żywo, można nawet potańczyć
- po 23-24 cisza i spokój-można naprawdę odpocząć

Minusy:
- monotonne śniadania
- niedobra kawa
- mini disco oraz animacje mało atrakcyjne
- środki czystości do sprzątania pokoju bardzo ostre o nieprzyjemnym, chemicznym zapachu oraz brak wentylacji w łazience
- niezbyt ciepła woda w basenie głównym (miał być podgrzewany - listopad)
- blisko lotnisko - od czasu do czasu samolot nad głową nisko i hałas w związku z tym

Hotel nie jest nowy, ale zadbany. Jeśli ktoś się zastanawia czy jest wart tej kwoty, jaką żąda TUI, to tak, jest to dobra cena względem jakości. No i bardzo polecam Wyspy Kanaryjskie o tej porze roku - listopad. Nie ma co się zastanawiać, jest cieplutko i słonecznie (w słońcu z 30 stopni). Od rana można się opalać i kąpać w basenie popoludnie i wieczory w granicach 20 stopni-na długi rękaw. I w tej części wyspy za bardzo nie wieje. Jest przyjemnie. Nie rozumiem tych bardzo negatywnych opinii...
Generalnie polecam - solidne 4/5 gwiazdek.

Termin pobytu: listopad 2018
1  Dziękujemy, dzagowska
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: LManrique, Director General, Hotel Elba SaraOdpowiedź udzielona 6 grudnia 2018

Szanowna dzagowska,
Bardzo dziękujemy za Pani komentarz. Pani słowa są dla nas motywacją i nagrodą za ciężką pracę. Miło nam słyszeć, iż nasza ekipa animacji dobrze się spisała, umilając Państwu pobyt w hotelu. Będzie nam ogromnie miło gościć Państwa ponownie następnym razem. Miejscowość , w ktòrej znajduje się hotel jest położona blisko lotniska stąd hałas ten może zakłòcać cisze i spokòj naszych klientòw.

Director General
Luis Manrique