1. Jedzenie
Każdy znajdzie coś dla siebie. Wiadomo do wszystkiego można się doczepić, ale umówmy się po co szukać dziury w całym ? Codziennie na kolacje było coś nowego. Podczas naszego pobytu trafiliśmy na kolacje min. Meksykańska, owoce morza, sushi oraz fontanna z czekolada ( bardziej taki deser). Za każdym razem wychodziliśmy najedzeni.
2. Pokoje
Jeżeli chodzi o ten temat po raz kolejny nie mamy się do czego doczepić. Codziennie sprzątany pokój, świeże ręczniki. Duże wygodne łóżka, zgodnie z opisem. Jest również jeden program tv po polsku (TVP Polonia :) )
3. Obsługa
Miłym akcentem jest usłyszeć od obsługi pare słów w polskim języku. Po za tym są zawsze uśmiechnięci, mili, pomocni.
4. Okolica
W okolicy szału nie ma, lecz ok 15 min spaceru znajdziemy centrum miasteczka gdzie coś można zakupić. W bliskiej okolicy hotelu znajdziemy galerie ( raczej z tych mniejszych ) oraz mcdonald. Jeżeli chodzi o plaże, to jest ona tuż przy hotelu. Piasek miły, żółty. Na płazy znajdziemy ratownika oraz leżaki i parasole ( płatne 12€ za kpl 2 leżaki i parasol) na fuertaventurze nie ma prywatnych plaż :) . Nad basenem leżaki i parasole bezpłatnie ( ale już od 6 rano są zajmowane ręcznikami). Jednak że jest ich dość sporo wiec każdy znajdzie miejsce dla siebie. 2 duże baseny ( głębokość ok 1.3 m, wydzielone jacuzzi oraz osobny basen dla dzieci wiec również każdy się zmieści :)
Okolica basenu przepiękna. Piękny ogród, palmy kostka.
5. Czas wolny
W hotelu nie można narzekać na nudę. Najbardziej zaskoczyło nas to ze codziennie o 21:30 były rożnego rodzaju pokazy w które byli angażowani goście. Zawsze byli miło zabawnie przyjemnie. W ciągu dnia również animatorzy dbali o to żeby się nie nudzić. Aerobik w basenie, strzelnica ( łuk, broń krótka i długa ) siatkówka plażowa, rzutki, petanka, piłka nożna. Dużo pozytywnej energii ze strony animatorów, a wśród nich znajdziemy 2 sympatyczne Polki ;)

1  Dziękujemy, Tomasz T
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ELBACARLOTA, Director General, Elba Carlota Beach and Convention ResortOdpowiedź udzielona 3 tygodnie(-i) temu

drogi Tomasz T.

Dziękujemy bardzo za napisanie opinii na temat ostatnich wakacji tutaj z nami w hotelu Elba Carlota.
Twoja szczegółowa recenzja jest doskonałym źródłem motywacji i informacji dla przyszłych gości i bardzo doceniona.

Naszym głównym celem jest zaspokojenie potrzeb wakacyjnych naszych gości,
więc bardzo miło mi przeczytać Twoje miłe i pozytywne słowa na temat naszego hotelu, usług
a przede wszystkim nasz personel.

Z przyjemnością powitamy Cię ponownie w przyszłości.

Z poważaniem

Miguel Angel Sánchez.
Kierownik hotelu.

Nie jesteśmy osobami narzekającymi na wakacjach, a od hotelu 4* za tę cenę nie oczekiwaliśmy cudów. Dość często wyjeżdżamy, odwiedziliśmy wiele hoteli na Wyspach Kanaryjskich i w Hiszpanii (półwysep) dlatego mamy porównanie. Elba Carlota to hotel poniżej naszych oczekiwań. Widzimy, że ostatnio pojawiło się więcej negatywnych komentarzy, więc najwyraźniej obniżyli loty. Hotel pełen Polaków, może uznali, że Polak zadowoli się byle czym?

Plusy:
- w większości uprzejmy, dowcipny i uśmiechnięty personel - to w Hiszpanii lubimy
- możliwość zjedzenia każdego posiłku na zewnętrznym tarasie restauracji (bufetu)
- dobra baza wypadowa do zwiedzania wyspy (polecamy wynajęcie auta); dla osób nie wynajmujących auta blisko przystanek autobusowy i np. darmowy transfer do Oasis Park (zoo)
- położenie blisko lotniska - transfer z lotniska ok. 15 minut
- położenie bezpośrednio przy mniejszej oraz 10 min. spacerem od szerokiej piaszczystej plaży
- przy samym hotelu plaża z falochronem i ratownikiem, więc bezpieczna dla dzieci
- na plaży leżaki (13,5 euro dwa leżaki z parasolem, na dalszej plaży cena wynosi 10,50 euro); na plaży przy hotelu nie ma toalety, ani prysznica, ale znajduje się ona przy samym obiekcie, więc powrót do pokoju to nie problem
- długa promenada wzdłuż morza - idealna na spacery, rolki, rower, jogging
- zadbany ogród przy hotelu
- recepcja stara się rozwiązywać bieżące problemy gości
- animatorzy - plus za zaangażowanie, wkładają sporo pracy w przygotowanie spektakli (nam nie podobała się taka forma rozrywki, ale doceniamy pracę)
- widok z pokoju zgodny z ofertą - polecamy pokoje na 4 i 5 piętrze, z co najmniej bocznym widokiem na morze
- podczas dwutygodniowego pobytu przysługuje dwukrotna bezpłatna wymiana ręczników plażowych
- obok hotelu znajduje się centrum handlowe, w nim m.in. Spar - kupicie wszystko, co trzeba, jest też kino i kilka knajpek (polecamy Shivam)
- w hotelu jest baaaardzo dużo Polaków - różne informacje znajdziecie w języku polskim, jeśli ktoś nie zna języka na pewno uzna to za zaletę (personel potrafi się przywitać po polsku etc. - to miłe)
- dwie z animatorek są Polkami, więc dogadają się także z młodszymi dzieciakami
- naturalne soki do śniadania (nam nie smakowały, bo są z czymś niepotrzebnie mieszane, ale gusta są różne, więc
zapisuję jako atut)
- lodówka oraz czajnik w pokoju
- raz w lobby można było, poza kawą, poczęstować się ciastem, fajna opcja, szkoda, że był to jedynie incydent
- ładna strefa basenowa (2 baseny), rozsądnie wydzielona strefa dla dzieci (osobny basen)
- fontanna czekolady (fajna zabawa dla dzieciaków, szkoda, że nikt nie pomyślał, żeby położyć obok talerz na zużyte patyczki, po kwadransie wszystko jest ubabrane czekoladą i porozrzucanymi owocami i patykami, nikt tego nie sprząta)
- 2 albo 3 razy w tygodniu na kolację świeże owoce morza, czasem coś lokalnego, więc można degustować (choć prawdziwych hiszpańskich smaków lepiej szukać w lokalnych knajpkach) - niektórzy są zachwyceni, że raz na parę dni są owoce morza, ale prawda jest taka, że w Hiszpanii w hotelach 4* i 5* to standard, poza tym w innych hotelach strefy z lokalnym jedzeniem i owoce morza były dostępne codziennie
- miejsce bardzo spokojne, w tej części wybrzeża są 3 hotele i centrum handlowe, stacja benzynowa i McDonald’s- dla nas to była zaleta; w 15-20 min. promenadą można dojść do Caleta de Fuste, ale tam też niewiele ciekawostek - głównie hotele, parę knajp, sklepów, mikro marina, wiele pustych lokali, miejscami miejscowość wygląda na opuszczoną, nie szukajcie w niej klimatu
- w formule all inclusive dostajecie oryginalne alkohole, a nie lokalne zamienniki (choć nie wszystko, co znajdziecie w karcie wlicza się w all)

Niektórzy krytykują kaucję za ręczniki i płatne leżaki na plaży, ale to jest raczej standard. Darmowe leżaki znajdują się przy basenie i można z nich korzystać do woli.

Minusy - niedociągnięcia, które może występując pojedynczo nie wywołują niezadowolenia, ale skumulowane potrafią wkurzać
- najsłabszym elementem jest kuchnia, posiłki i cała organizacja bufetu
- jakość posiłków (trochę broniły się kolacje, ale obiady zdecydowanie woleliśmy jadać poza hotelem lub kupić sobie lokalne przekąski w Spar, bo w bufecie często nie było z czego wybrać)
- w bufecie gość powinien móc zawsze wybrać rybę, czerwone mięso, danie wegetariańskie lub drób - z drobiem w hotelu jest problem, zwłaszcza podczas obiadów, dzieciaki lubią kurczaka, nie chcą na obiad wieprzowiny (która króluje) ani kolejny raz ryby, więc czasem naprawdę nie mają co zjeść
- straszny bałagan w bufecie - kelnerzy zajmują się stołami (choć często nie ma gdzie usiąść), kuchnia donosi jedzenie, ale o estetykę i porządek w bufecie nie dba nikt, bałagan, nie ma czym nałożyć potraw (jedne szczypce lub łyżka na 3 potrawy lub 4 różne warzywa), dania są porozlewane i pomieszane ze sobą (to jest niebezpieczne dla alergika!) - nigdy nie widziałam w hotelu 4* tak nieapetycznego i brudnego bufetu, w którym stale czegoś brakuje
- do solniczki wystarczy dosypać kilka ziarenek ryżu i nie będzie się sklejała, a goście nie będą musieli uderzać solniczką o stół ani jej rozkręcać
- w hotelu są głównie zagraniczni turyści, więc dania są przygotowane pod ich „oczekiwania”, jakby zagraniczny turysta mógł zjeść cokolwiek... To jest złe podejście. Np. carbonara to makaron zalany rzadką śmietaną, bolognese to kwaśny sos pomidorowy z dwoma kawałkami niedoprawionego mięsa, burrito udaje fajitas, sushi zawinięte w mielonkę, mięso najczęściej twarde i wysuszone, bez smaku
- w bufecie przez dłuższy czas brakuje niektórych potraw, nawet gdy sala nie jest pełna gości, a to akurat jest niedopuszczalne (np. brak sera na śniadaniu przed pół godziny, brak krojonych owoców 40 min. przed końcem śniadania)
- wędliny kiepskiej jakości, desery sztuczne, cała cukiernia z paczki, sytuację ratowały dobre lody i wafelki
- co do lodów- lody bywają całkowicie roztopione (nie „trochę”, ale całkowicie), a personel nic z tym nie robi (pracownica kuchni uzupełniając smaki je widziała, a i tak całe korytko roztopionej paćki pozostało w lodówce)
- brakuje sztućców, talerze bywają niedomyte, są bardzo zniszczone, niektóre nawet wyszczerbione, popękane, jakby nikt nie zwracał uwagi, co wychodzi na salę
- bywało, że wszystkie talerze były tak gorące, że parzyły ręce (nawet dorośli wypuszczali je z rąk), poza tym nakładanie owoców, czy sałatki na gorący talerz? Brak zimnych mniejszych talerzy i sztućców do deserów to norma, nie incydent.
- przekąski przy basenie wyglądają jak resztki ze śniadania, w drugim tygodniu było trochę lepiej
- w restauracji jest strasznie duszno, na ogół jadaliśmy na tarasie, ale we wnętrzu, zwłaszcza w bardziej parne dni, dosłownie brakuje powietrza nawet ciepłolubnym
- ! W hotelu nie ma prawdziwych soków. Wszystkie soki są z maszyny i naprawdę są okropne w smaku. Wykupiliśmy formułę all inclusive, sądziliśmy, że może nie ma ich w cenie, ale można je dokupić, niestety nie - soki trzeba było kupować w sklepie, żeby wypić prawdziwego owocowego drinka. To było dość niewygodne. Pierwszy raz byłam w hotelu, w którym absolutnie wszystko jest „del grifo”.
- lokalne sery, pasztety, melon, jamón mogliby podawać także na śniadanie/obiad, nie każdy lubi english breakfast - wędliny na śniadaniu naprawdę słabe
- w barze lobby (przyjemny z fajnym tarasem) nikt nie obsługuje stolików - to znaczy barmani są za barem, a na stołach bałagan - za mało ludzi? Poza tym  są pory, o których tworzą się spore kolejki.
- w strefie basenu w ciągu dnia bałagan - brakuje serwisu, który by trochę pospacerował i zrobił porządek z porozrzucanym i porozlewanym jedzeniem, śmieciami etc.
- ogromny tłok nad basenem - leżak przy leżaku, dosłownie jeden człowiek na drugim (my uciekaliśmy na plażę), ale może niektórzy to lubią
- goście już przed 7 rano rezerwują leżaki przy basenie...
- sprzątanie pokoi BARDZO powierzchowne (przy całej sympatii dla cudownej pani sprzątającej muszę być obiektywna), ale może mają za mało czasu, żeby sprzątać dokładniej?
- ręczniki plażowe podarte (można wrócić do recepcji i  wymienić je na niepodarte, ale nie świadczy dobrze o hotelu dawanie takich gościom)
- ręczniki w pokojach często były niedoprane - można je wymienić za pośrednictwem recepcji, ale to uciążliwe i trzeba czekać godzinę na nowe
- pokojówka podczas sprzątania zabiera ręczniki, a czyste najczęściej przynosi później ktoś inny (jeśli w międzyczasie chcecie się wykąpać, nie macie się czym wytrzeć - najlepiej nie wymieniajcie wszystkich od razu, zostawcie sobie zapas)
- hotel leży na ścieżce podejścia, więc po paru dniach (spędziliśmy w Elbie 2 tygodnie), nawet dla osób lubiących obserwować samoloty, może to być uciążliwe - to nie wina hotelarza, ale weźcie ten element pod uwagę, jeśli chcecie spędzać dużo czasu w hotelu lub na plażach przy hotelu (latają w godz. 7:30 prawie do 23)
- hotel, wyposażenie, meble - dość stare i zużyte, niektóre wymagają odświeżenia
- uciążliwi fotografowie zaczepiający gości- są mili, rozumiemy, że to ich praca, ale ile razy można powtarzać, że nie chce się zdjęć
- animacje - animatorzy robią wszystko, od rana do wieczora, od aqua aerobiku, przez mini disco, po bycie dj’em i odgrywanie z playbacku ról w musicalu wieczorami (Muzyka z taśmy, a oni tańczą ruszają ustami!). Czasem show wykonuje zewn. „artysta” lub grupa, ale poza akrobatami Jumbo Jumbo, występy były słabe
- kartki bufetowe - opisy potraw w języku polskim pokazują podejście i standard- jeśli robić coś byle jak, lepiej tego wcale nie robić. Jest w nich mnóstwo błędów! W hotelu pracuje polski personel, który mógłby w kwadrans je przygotować poprawnie, ale hotelowi jak widać nie zależy na jakości i naraża się na śmieszność (w niektórych przypadkach w ogóle nie wiadomo, co autor opisu miał na myśli, więc może lepiej z nich zrezygnować, zamiast pisać, że gość je „baranka” albo „rozcieńczone chickpeas”, czy „przyjęcie torfu” - nie ma takiego słowa). Zresztą angielskie nazwy też nie były poprawne. Dla hotelu 4* to naprawdę wstyd. Wystarczy odrobina chęci.
- jakość drinków - bez owoców i prawdziwych soków niestety są jakie są; a może gość chciałby wypić piña colada z sokiem i naturalnym ananasem i nawet by za to zapłacił?
- WiFi w pokoju słabe, niektóre kanały w tv były czasowo niedostępne
- personel (zwłaszcza niektóre panie kelnerki) warto uświadomić, że wielu gości zna język hiszpański, mimo że są „guiris”, więc pewne komentarze powinni zostawić dla siebie, to niegodne dobrego hotelu i psuje ogólnie pozytywny wizerunek personelu
- Hotel wydaje się oszczędzać na wielu elementach i nie dba o szczegóły. Brakuje personelu albo chęci (hotel pełen gości, więc po co robić więcej- jeśli ci nie wrócą, przyjadą kolejni). W naszej ocenie to nie są 4*, więc mimo wielu miłych chwil i ładnych widoków, nie wrócimy do Elba

Dziękujemy, tomkosmo
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ELBACARLOTA, Director General, Elba Carlota Beach and Convention ResortOdpowiedź udzielona 4 tygodnie(-i) temu

Drogi Gościu,

Twoja opinia jest bardzo ważna dla dalszej poprawy naszych usług, aby każda i każdy z naszych gości i oferują najlepsze z nas w swoich kolejnych wizyt.

Bierzemy pod uwagę ich i zobowiązują się kontynuować nasze wysiłki na co dzień.
Mamy nadzieję zobaczyć cię z powrotem z nami.

Zrecenzowano: 29 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Codziennie sprzątanie pokoi na plus. Jedzenie dość monotonne. Widać duży nacisk na kolacje i tutaj duży plus bo chociaż tutaj jest różnorodność. Bar z przekąskami wygląda jak resztki po śniadaniu. Basen i teren wokół basenu ok. Animatorzy się starają ale atrakcje w mojej ocenie są slabe. Hotel mimo wszystko jest zadbany. Generalnie polecam. W hotelu wakacji raczej nikt nie spędza. Tutaj mamy zaraz za hotelem promenade, baaardzo długą. Kilka plaż i ocean, z lotniska transfer 15 minut. Lokalizacja hotelu świetna. Obok jest też centrum handlowe i przystanek autobusowy.

Dziękujemy, Majk89
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ELBACARLOTA, Director General, Elba Carlota Beach and Convention ResortOdpowiedź udzielona 31 sierpnia 2019

drogi Majk89,

Dziękujemy bardzo za poświęcenie czasu na napisanie recenzji o wakacjach z nami tutaj.

Bardzo się cieszę, że doceniliście nasz hotel, usługi i personel, ponieważ jest to nasz główny cel.
Dziękujemy również za wskazanie punktów, które naszym zdaniem wymagają poprawy, opinia naszych gości jest bardzo ważna i pomaga nam się poprawić.

z poważaniem,

Miguel Angel Sánchez
Kierownik hotelu

Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019

Aktualnie przebywamy w hotelu.. i Marze aby się to skończyło. Jedzenie to jakaś pomyłka. Śniadanie i kolacje jeszcze ujdzie, ale lunch to jakieś nieporozumienie.. nie wspomnę o przekąskach poza porami jedzenia.. dziecku to można dać sucha bułkę, bo nic więcej. Dla mnie takie podejście do gości to ewidentna masówka i brak szacunku. Tyle kasy co ten pobyt nas kosztował, to oczekiwania były o wiele inne. Płatne leżaki na plaży??? WTF? Miały być w cenie ... pokoje sprzątane??? Chyba we śnie. Jeśli zasłane łóżka to sprzątanie, to gratuluje, wymagam czegoś więcej... droga dyrekcjo hotelu proszę zainterweniować bo TUI tez się „dostanie” za takie podejście do klienta. Poprawcie jedzenie i sprzątanie bo duzo jest do zmiany.

Dziękujemy, Wczasowicze2019sierp
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ELBACARLOTA, Director General, Elba Carlota Beach and Convention ResortOdpowiedź udzielona 30 sierpnia 2019

Drogi Wczasowicze2019sierp,

Dziękujemy za podzielenie się z nami swoimi doświadczeniami podczas pobytu w hotelu.

Z przykrością informujemy, że wolisz korzystać z tego narzędzia zamiast zwracać się bezpośrednio do osoby odpowiedzialnej za zakład. Jesteśmy pewni, że moglibyśmy odpowiedzieć i rozwiązać komentarze, które nam powiedział.

Przepraszamy, że przeszkadzał ci fakt, że wejście do restauracji męskich klientów w aparatach ortodontycznych podczas kolacji nie jest dozwolone, jak wskazałeś bezpośrednio personelowi zarządzającemu przy drzwiach restauracji.
Korzystamy z okazji, aby wyjaśnić, że kobiety mogą wejść do restauracji na szelkach, ponieważ jest to międzynarodowy protokół dotyczący odzieży.

Uważamy, że opisany powyżej incydent zmotywował Cię do pozostawienia swoich komentarzy za pośrednictwem tej sieci społecznościowej dla podróżnych.

Mamy nadzieję, że spędzisz resztę pobytu.

Serdecznie pozdrawiam,

Zrecenzowano: 7 lipca 2019

Byliśmy w tym hotelu po raz drugi i jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu. Największym atutem tego hotelu jest położenie nad samym oceanem. Największym minusem są podchodzące do lądowania samoloty tuż nad głową.Na szczęście samoloty nie latają między 22.00 a 7. 30 rano. Pokoje są w miarę nowoczesne, wyposażone w czajnik zestaw do parzenia kawy i herbaty. Niestety w zeszłym roku sprzątanie było na wyższym poziomie. Jedzenie jest dobre w pierwszym tygodniu naszego pobytu było trochę słabsze ale w drugim tygodniu się poprawiło, po wizycie ankieterów. Było zawsze co wybrać na śniadania robione były rożne soki z owoców, omlety, naleśniki, grzanki dużo owoców jogurtów, na obiad było zawsze smażone na mięso i ryby dużo sałatek serów , desery lody. Kolacje były tematyczne każdego dnia inna i też było dużo dobrych potraw do wyboru. Opisy alergenów nie zawsze były wystawione a często były niewidocznie a przy diecie bezglutenowej jest to dla nas ważne. Jakość obsługi i jedzenia wyraźnie się poprawiła w drugim tygodniu natomiast nie poprawiło się sprzątanie, pościel była raz wymieniona na dwa tygodnie. Na dużą pochwałę zasługują animatorzy, chociaż było ich mniej niż w zeszłym roku, bardzo starali się nas i nasze dziecko zainteresować różnymi grami i zabawami. Wielka szkoda, że Seweryn już nie pracuje. Na szczególną pochwałę zasługują Daria i Charlie , którzy byli najaktywniejsi i najbardziej zaangażowani. Z pozostałej obsługi najbardziej zapamiętaliśmy Paulę z baru przy basenie oraz kelnera i barmana Peno ( z bródką ). W lobby barze też wszyscy byli bardzo mili i sympatyczni i bardzo wszystkim dziękujemy.

Dziękujemy, misianki
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ELBACARLOTA, Director General, Elba Carlota Beach and Convention ResortOdpowiedź udzielona 12 lipca 2019

Drogi misianki,

Dziękujemy bardzo za podzielenie się opinią na temat hotelu Elba Carlota.

Zawsze chętnie czytamy komentarze klientów, którzy odwiedzili nas kilka razy, co pomaga nam ulepszać i zapewniać lepszą obsługę naszym klientom.

Nieustannie staramy się ulepszać nasze usługi, dlatego doceniamy Wasze komentarze na temat opisów alergenów na kartach bufetowych. Zostaną one natychmiast sprawdzone na wypadek, gdyby coś nam się stało.

Jeszcze raz dziękujemy za komentarze na temat naszego personelu, który każdego dnia ciężko pracuje, aby nasi klienci mieli niezapomniany pobyt na wakacjach.

Mamy nadzieję, że wkrótce do zobaczenia.

Pozdrawiam,

Miguel Angel Sánchez,