Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Do zatoki kal a właściwie do restauracji Czarna Perła wybraliśmy się dwoma rodzinami.
Cisza i spokój jak w całej okolicy Kal i Wegorzewa.
Wybór dań bardzo fajny ani dużo ani mało
Jest cis dla dużych i dla małych.
Kaczka z kluskamu śląskimi to prawdziwe mistrzostwo w wykonaniu szefa kuchni.
Pierogi swierze i z własnego wyrobu.
Całość ojraszona zimnym piwkiem i fajba atmosferą.
No i jeszcze raz tą cisza i spokój - bezcenne.
Polecam wszystkim.!!!

Dziękujemy, 367marekp
Zrecenzowano: 19 sierpnia 2018

Miejsce przyjemne, cisza, domek (classic - 4 osoby) i niezłe śniadania - to by było na tyle. Domek przestronny, ale zdecydowanie brakuje szafy, w łazience żadnego wieszaka. Obiekt oferuje tylko śniadania, natomiast kącik kuchenny to malutka lodówka i czajnik. Nie ma żadnej kuchenki, blatu, no i są cztery talerze i cztery kubki. Krzesła na tarasie trzy (jak poprosiliśmy dostaliśmy czwarte). Tym bardziej, że oprócz karczmy na na terenie ośrodka (niezłe jedzenie) najbliższe miejsca z jedzeniem w Węgorzewie (około 3 kilometrów) i tam też sklepy.
Plaża jakież 50 metrów od ośrodka, raczej średnia, kawałek trawnika, dwa metry pisaku (tuż obok drogi), no ale jezioro dość długo płytkie i to na duży plus z dziećmi.
Najgorsze łóżko dla rodziców, na czterech europaletach, pomysł fajny tylko dwa materace rozjeżdżają się i tworzy się między nimi spora dziura, w którą notorycznie się wpada i śpi na deskach.

Termin pobytu: sierpień 2018
1  Dziękujemy, Mariusz Ś
Zrecenzowano: 24 czerwca 2018

Przyjemne miejsce, ładny teren, dobre śniadania. Ośrodek powstał jakiś czas temu ale widać ze niedawno został odnowiony. Domek który mieliśmy był czysty i wygodny. Smaczne i urozmaicone śniadanie. Świetny pobyt za niewielkie pieniądze.

Termin pobytu: czerwiec 2018
2  Dziękujemy, Marek W
Zrecenzowano: 1 czerwca 2018 z urządzeń przenośnych

Powiem ze dawno nie zdarzyło mi się coś takiego. Apartament dla dwojga (630 zł za 3 doby) to drewniany malusieńki domek w którym śmierdzi stęchlizną.
Zaraz po przyjeździe okazało się iż: pod oknem mam rozstawione głośniki i wali muza (szykowała się impreza żeglarska), podłoga była brudna, zadeptana, nie da się zwodować skutera o którym mówiłam przez telefon przy dokonywaniu rezerwacji bo jest takie dno ze wciągnie do silnika muł i roślinki i po skuterze... a bez silnika nie da się wypłynąć bo wąsko.
Pan Menadzer oddał nam pieniądze ale bez zaliczki...

Termin pobytu: maj 2018
2  Dziękujemy, Dominika B
Zrecenzowano: 17 sierpnia 2017

Jeszcze tu jestem i piszę recenzję patrząc na wspaniałą panoramę jeziora rozciągającą się właściwie z każdego okna domku nad jeziorem . Długi weekend sierpniowy był niezmiernie udany. Pogoda dopisała, domek piękny i położony przy samym jeziorze i porcie. Przyjechaliśmy w sześć osób, dwie osoby na łódce i cztery w domku. Domek wyremontowany i odnowiony, przyjemne, przytulne poddasze w białej boazerii , z szafami , wygodnym łóżkiem na paletach oraz osobną toaletą z wc i umywalką . Dół jasny,świetlisty , dużo okien, ładna łazienka. Urządzony prosto ale nowocześnie. Duży stół , rozkładany , wygodny narożnik. Duży taras z widokiem na jezioro, przydałby się jakiś stolik na tarasie.Uciążliwy był brak jakiejkolwiek szafy ale półek nie brakowało. Nadużyciem natomiast jest stwierdzenie , że domek posiada aneks kuchenny. Aneksu brak , jest tylko szafka z szufladami , komplet talerzy,kubków i sztućców,czajnik i nieduża lodówka. Brak również obiecanej mikrofali. Umywalka w łazience i brak zlewu w nieistniejącym aneksie. Na dole domku znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego co powoduje spory ruch i hałas. Dla nas nie stanowiło to jednak problemu bo jednocześnie z tarasu mieliśmy widok na łódkę i port. Mąż żartował ,że czuje się w tym domku jak bosman. A propos bosmana Grzegorza to jest to dobry duch tego ośrodka, człowiek niezmiernie uczynny , zaangażowany , chętny do pomocy ,pracujący ciężko cały dzień. Pomaga i żeglarzom i ludziom wypożyczającym kajaki , rowery wodne i motorówki. W porcie cały czas jest ruch , atrakcji wodnych dla wczasowiczów nie brakuje. Ośrodek jest malowniczo położony na zielonych wzgórzach , regularnie koszonych. Plaża miejska jest poza ośrodkiem, niedaleko. Ładna, zagospodarowana z ratownikiem i barem. Na trawnikach porozstawiane są drewniane leżaki co bardzo malowniczo wygląda.

Wyżywienie, do wykupionego domku przysługują śniadania - smaczne, bufetowe, duży wybór. Obiady można zjeść w Tawernie, spory wybór dań lepszych i gorszych . Trafiliśmy na dni kuchni regionalnej i te dania były najsmaczniejsze. Jadalnia jest nowa , wyremontowana -beton i szkło, nieprzytulna , pogłos.

Minusy to plaga os w domku, mają tu swoje gniazda. Z poddasza zbieraliśmy je szufelkami , jeszcze żyły ale były ospale. Ostatniej nocy pogryzły mnie w głowę a córka na poddaszu znajdowała je już w pościeli. Problem rozwiązano sprawnie i na ostatnią noc zaproponowano nam nocleg w pokoju zastępczym. Trochę szkoda widoków z tarasu ale boimy się o zdrowie. Liczę ,że do przyszłego roku ośrodek wezwie firmę profesjonalnie zajmującą się problemem bo ogólnie dostępne spraye nie zdają egzaminu i może dojść do nieszczęścia.

Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu , ośrodek polecamy i zamierzamy tu wrócić. Uważam jednak , że cena za domek jest nieco wygórowana.

Termin pobytu: sierpień 2017
3  Dziękujemy, Iwona_i_Andrzej