“Przepysznie i miło!”
O Lusitano — recenzja

O Lusitano
Nr 7 wśród 408 Restauracje (Matosinhos)
Kuchnie: Portugalska
Polecane, biorąc pod uwagę: Duże grupy, Kuchnia miejscowa
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Zrecenzowano 7 października 2018 z urządzeń przenośnych

Wybraliśmy się do Matosinhos aby zjeść coś w fajnej restauracji na zakończenie wypadu do Porto. W tej knajpie zastaliśmy fantastyczne dania oraz bardzo miłą obsługę. Grill nadaje niesamowitego klimatu. Polecamy!!!

Termin wizyty: październik 2018
Dziękujemy, maciejs676

Zrecenzowano 2 czerwca 2018 z urządzeń przenośnych

Byliśmy tam 2 razy. Za pierwszym razem szukaliśmy czegoś naprawdę miłego i taniego oczywiście z Portugalskim menu i.... trafiliśmy w punkt! Pyszne, swojskie jedzenie w bardzo przystępnych cenach. Obsługa marzenie, wszyscy weseli i towarzyscy. Musieliśmy tam wrócić pomimo 3 km odległości. Za drugim razem nie było miejsc, ale i tak nas zaprosili i znaleźli stolik! Polecam każdemu kto chce zwiedzić Portugalię od kuchnii!

Termin wizyty: czerwiec 2018
Dziękujemy, Kinga B
Zrecenzowano 15 kwietnia 2018 z urządzeń przenośnych

Przepyszne ryby, świeże i prosto z grila! Umiarkowane ceny i przemiła obsługa. Zdexydowanie warto odwiedzić, będąc w Porto

Termin wizyty: kwiecień 2018
Dziękujemy, madz99
Zrecenzowano 1 kwietnia 2018 z urządzeń przenośnych

Właściciel restauracji ma żonę Polkę więc widać pewną słabość do Polski, dostaliśmy kieliszek wina na zdrowie. Poza tym ryba miecznik prosto z grilla z ziemniaczkami i czosnkową oliwą. Przepyszne! Polecam na codzienny obowiązkowy obiad

Termin wizyty: marzec 2018
Dziękujemy, MichalL24
Zrecenzowano 30 czerwca 2017 z urządzeń przenośnych

...mniej więcej tyle jest w stanie powiedzieć po polsku urocza Pani Kelnerka. No, może jeszcze "dziękuję" i "Polska, biało czerwoni". Po angielsku radzą sobie za to zupełnie nieźle, a z tego co słyszałem z sąsiedniego stolika po francusku też się dogadają.

Rodzinna restauracja serwująca ryby, tuż przy rybackim porcie, na przeciw rybnej hali w Matusinhos. Niebo w gębie i lektura obowiązkowa dla każdego wielbiciela morskich smaków. Ryby są świeżutkie, grillowane "na oczach" gości. Porcje ogromne okraszone świetnymi sałatkami. Na deser znajdzie się domowy budyń albo migdałowe ciasto - lokalna specjalność. Za kolację dla 4 osób (nie do przejedzenia, 3 sardynki ocalały :-) zapłaciłem 65 Euro. W lokalnych warunkach - średnia półka.

Kawa dobra, jak wszędzie w Portugalii. Spory wybór win.

Termin wizyty: czerwiec 2017
Dziękujemy, Michał G

O Lusitano — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Matosinhos, Porto District

Byłeś(-aś) w O Lusitano? Podziel się wrażeniami!