Zrecenzowano: 26 lipca 2019

Jestem bardzo zadowolona z pobytu w hotelu! To wielki kompleks składający się z dwóch części: dwóch budynków w kształcie litery V z basenem - część spokojna oraz bardzo głośnej i rozrywkowej części drugiej znajdującej się dalej. Obok basenu w części rozrywkowej znajduje się klub w którym codziennie odbywa się show o godzinie 22 oraz wcześniej zabawy dla dzieci. Jedzenie jest bardzo dobre jednak delikatnie przyprawiane. Duża ilość ryb oraz owoców morza. Do wyboru codziennie na obiad i kolację 3 zupy w tym jedna w formie kremu dla dzieci. Do wyboru piwo i wina. W barze świetne drinki także robione według własnego pomysłu. Mimo tego, że jedzenie jest pyszne, to z czasem jak w każdym hotelu nudzi się i pojawia się ochota na schabowego z marchewką. Minusem kompleksu jest bardzo zimna (!) woda w basenach. Na tyłach hotelu znajduje się furteczke do zejscia na plaże, obok hotelu renomowana wypożyczalnia samochodów, z której sama korzystałam. Plaża mała, jednak w klifie wydrążony jest tunel do przejścia na znacznie większą. Woda jednak bardzo zimna praktycznie nienadająca się do kąpieli, a brzeg bardzo szybko opada. Plaża jednak idealna na wieczorne spacery w poszukiwaniu muszli, które są tutaj wielkości dłoni.
Ze względu na wielkość hotelu bardzo trudne jest poruszanie po nim. Recepcja będąca na parterze względem ulicy znajduje się praktycznie na 3 piętrze w stosunku poziomów hotelu. (spadek terenu) połączenie pomiedzy budynkami lewym i prawym mozliwe tylko poprzez zjazd na teren recepcji i zmianę wind.
Warto pamiętać o restauracji nibbing 24 h znajdującej się na 1 piętrze.
Do dyspozycji w cenie restauracja azjatycka - raz na pobyt oraz płatne restauracje morska oraz brazylijska.
Pokoje bardzo duże i czyste codziennie sprzątane. W pokoju lodówka, telewizor i sejf. Ogromny balkon. Wszyscy pracownicy hotelu jak i mieszkańcy okolicy mowią w jezyku angielskim. Warto wybrać się do oddalonego o 3 km miasteczka almacao de pera z wielką promenada, do którego jest możliwość dojazdu ciuchcią spod hotelu. Około 1 km od hotelu wielki intermache oraz stacja bezynzowa.
Podsumowując: jestem bardzo zadowolona z pobytu w hotelu. Wszystkim wahajacym się gorąco go polecam !!!

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, karo2319
Zrecenzowano: 25 lipca 2019

Hotel czterogwiazdkowy ale dla mnie na poziomie 3 gwiazdek. Wakacje rodzinne, hotel wybrany pod naszego 6 letniego syna. I tu tak na prawdę kilka dużych minusów. Po pierwsze tzw bounce castle na które liczył mój syn były albo nadmuchiwane na chwilę albo ich nie było bo było za gorąco. Po drugie snack bar daleko, gdzieś ukryty w hotelu, zero przekąsek dla opcji all inclusive bliże basenów czyli tam gdzie ludzie spędzają czas. Po trzecie brak lodów w opcji all inclusive dla dzieci w czasie pomiędzy posiłkami. Po czwarte koło basenu dla dzieci ze zjeżdżalniami i innymi atrakcjami brak leżaków i parasoli a wiadomo że to właśnie tam rodzice spędzają cały dzień pilnujac dzieci i smażąc się w okropnym upale... Plusy: czysto i blisko do plaży. Ale nie nazwała bym tego standardu 4*

Dziękujemy, Mazurka
Zrecenzowano: 13 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Ciężko mi wam obiektywnie przestawić recenzję, jednak postaram się za to powiedzieć, jak tu jest i czy warto tu być. Zacznę od końca pytania, czy warto? WARTO! Musicie postawić sobie pytanie, jaki rodzaj wypoczynku preferujecie, bo ja hotele traktuje bardziej jako bazę wypadową do zwiedzania. Jednak spokojnie, jak lubicie lezakowac i plażować, też się nie zawiedziecie ;).
Dodam tylko, że jeżeli nie przepadacie za dziećmi i rodzinami z dziećmi, to nie czytajcie dalej, bo szkoda czasu. To hotel głównie dla rodzin z dziećmi i w takim klimacie też jest utrzymywany (w tzw sezonie wakacyjnym).

Może kilka słów o samym hotelu. Można określić w dwóch. Duży i przyjazny. Głównymi gośćmi są Anglicy, Francuzi, Hiszpanie, Niemcy i o dziwo my, Polacy ;). Rosjan czy innych wschodnich nacji jest bardzo mało. Naprawdę, sam hotel to 2 główne (bardzo duże) budynki i teren który również go małych nie należy. Posiada łącznie 4 baseny (2 brodziki i 2 większe dla gości, najgłębszy ma 190 cm głębokości) oraz 3 zjeżdżalnie wodne (fajna rozgrywka dla każdego). Jak na duży hotel przystało, ma też oczywiście bary przy basenach i w hallu głównym. Skoro weszliśmy na temat jedzenia... Cóż... Jak to w dużych hotelach, sporo wszystkiego i nudno po kilku dniach. Jedzenie samo w sobie jest dobre, nie spotkałem się z czymś, co wybitnie by nie smakowało. Zupy głównie warzywne i kremy z warzyw. Bardzo dobrej jakości oliwa z oliwek (czynnik kwasowatości ~ 0,4%) i w sumie tyle. Jedzenie dobre, ale nudzi się po 3-4 dniach.
Jak każdy duży hotel, ten również posiada coś takiego jak retauracja "a'la carte", ale uwaga, tu są aż... 3 takie restauracje :). Chińska, brazylijska i z owocami morza. Do każdej wymagana jest rezerwacja (robi się ja w recepcji głównej hotelu). Nie wiem jednak jak z jakością, bo nie byłem. Jednak chyba ok, bo sporo osób poszło i chwalili sobie te dania.
Ci z was którzy liczą na mocne drinki, niestety, rozczaruje bo drinki są, ale bardzo daleko im do mocnych i dobrej jakości. Nawet czysta wódka mam wrażenie że jest co najmniej o połowę słabszą niż ta, która znamy z kraju. Jednak jedni przypadku w by móc, inni by się dobrze bawić i moc alkoholu ma tu małe znaczenie (ja należę do tej 2 grupy, wolę zabawę niż moc ;) ).
Kolejny temat - animacje dla dorosłych (wieczorne)... Hmm, wiecie, animacjami jest jak z gustami, i tu i tu się z tym chyba nie dyskutuje. Osobiście mi się nie podobały (No moze z 2 razy były względnie ok) jednak jak wspomniałem, może dla innych jest ok. Co było? Już mówię. W pon. było akurat to jedno z tych które lubię, czyli muzyka na żywo (zespół) który grał covery znanych przebojów rockowych z lat 60,70,80,90,00 i trochę aktualnych. Całość trwa ok. 1 godzinę z małym kawałkiem. W sobotę ma być coś związanego z zespołem Queen a w niedzielę magicy. Reszta dni w tygodniu to moim zdaniem strata czasu. Za to dla dzieci jest mnóstwo atrakcji, animatorzy naprawdę sie starają.
Pokoje hotelowe, czyli coś, co lubimy najbardziej . Dla tych, którzy szukają czegoś do kolekcji zdjęć z tzw wpadkami pokojowymi, rozczaruje, nic nie znajdziecie. Bardzo czyste i schludne pokoje, mogą być sprzątanie nawet codziennie. Oczywiście jak na taki hotel przystało, łazienka wyposażona w ręczniki, żele do kąpieli i suszarkę oraz pozostałe sanitariaty. Naprawdę, nie ma się do czego przyczepić. A, i klimatyzacja też jest i działa :).
No tak, więc czy są wady? Owszem, są, chociaż mało i niezbyt uciążliwe :). Hotel w sumie gwarantuje bardzo dobrą jakość i standard, jedbak też musi pilnować niektórych rzeczy z różnych powodów i tak... Telewizor (jeżeli ktoś w ogóle ogląda telewizję na wakacjach) jest, ale pilot do niego już jest w recepcji i możliwy do uzyskania za kaucja 5€ na pobyt (przy wyjeździe zwracają kaucję). Tak samo z recznikami plazowymi, są za kaucją w wysokości 10€ za każdy ręcznik więc rodzina 2+1 zapłaci w tym przypadku 30€. Oczywiście kasa ta, też jest zwracana przy wyjeździe. Masaże, dodatkowe alkohole itp, też płatne. Jest też centrum rozrywki ale... Po części płatne :). Tzn stół do ping pong jest bezpłatny ale trzeba wpłacić kaucję za rakietki i piłeczkę 5€, to samo z piłką do siatkówki I rakietami do tenisa. Jednak uwaga, kort już jest płatny i wynajmuje się to na określony czas (za to już nikt nie zwraca kasy). Największym jednak jak dla mnie minusem hotelu jest to, że pozwala na palenie tytoniu nawet przy basenach i innych miejscach publicznych (oprócz restauracji). Niestety, w kulturze południowej palenie tytoniu jest mocno ukorzenione i chyba ciezko z tym walczyć. Doslownie na kazdym rogu w hotelu stoi jakas popielniczka. Jednak mimo tego, nie jest to nazbyt wykorzystywane.
Na koniec skupię się jednak na rzeczy najważniejszej (z mojego punktu widzenia) czyli co, gdzie i jak poza hotelem. Jak wspomniałem na początku, hotel jest doskonałym miejscem do bazy wypadowej. Znajduje się dokładnie po środku linii brzegowej wybrzeża. Zdecydowanie MUSICIE zobaczyć piękno Portugalii poza murami hotelu. Można to zrobić na 2 sposoby. 1 łatwy (czyli zorganizowane wycieczki przez biuro, ale droższe) 2 trochę trudniejszy, czyli sami planujecie co i jak. Co warto zobaczyć? Chyba wszytsko, ale rozumiem, że każdy ma jakiejś ograniczenia finansowe, więc podam tylko 3 rzeczy. 1. Sevilla (mamy nieco ponad 240km z hotelu autostradą), 2. Lizbona (podobna odległość jak do Sevilli) i 3. "Koniec swiata" czyli najbardziej na południe wysunięty cypel na oceanie w Europie. Zapewniam, że zdobędziecie NIESAMOWITE WRAŻENIA i zapamiętajcie to ja całe życie. Aaaa jeszcze jedno, jadąc po drodze na "Koniec świata", warto zatrzymać się na chwilę w mieście portowym Lagos i tam wybrać się na krótką wycieczkę (z portu) łodziami aby obejrzeć klify od strony Oceanu. COŚ PIĘKNEGO!!! Co do miast, to warto wcześniej zaplanować, co każdy chce zobaczyć samemu. Mogę tylko podpowiedzieć, że w Sevilli warto zwiedzić 2 miejsca, rynek hiszpański i oczywiście katedrę la Sevilla. W Lizbonie można pojechać na "most 25 kwietnia" który jest bliźniaczo podobny do mostu Golden State w San Francisco w USA. Poza tym stare miasto i targ w Lizbonie też jest warte uwagi. Ile to nas kosztuje? Cóż, jak wspomniałem, kwestia czy organizujemy sami, czy z biurem podróży. Jak sami, to powinniście zamknąć się w kwocie 300-400€ na wszystkie te atrakcje o których wspomniałem (rodzina 2+1). Z biurem podróży wydacie ok 600€.
Do można powiedzieć jeszcze na koniec? Kochani, macie tu do dyspozycji jeden z najcudowniejszych i najpiękniejszych plaż w Europie. Klify i okoliczne wybrzeża są wprost przepiękne. Jestem przekonany, że nie pożałujecie tej wyprawy. Zdecydowanie polecam.

Plusy:
-DOSKONAŁA baza wypadowa do wycieczek
- bardzo miła obsługa
- profesjonalne podejście do klienta
- dobre (choć monotonne) jedzenie
- sporo przestrzeni i miejsca
- cudowne plaże wokół hotelu (max 500m od hotelu)
- czyste i wygodne pokoje, dobrze wyposażone
- bardzo dobry angielski w komunikacji
- bardzo przyjazna i miła atmosfera
- doskonała opieka i świetne animacje dla dzieci od 1+ - 10 r.ż. zarówno po polsku jak i w innych językach (jeżeli wasze dzieci potrafią lub radzą sobie z komunikacją z obcokrajowcami, na pewno będą mogły bawić się też z animatorami w innych językach).

MINUSY:
- konieczność wpłacania kaucji za sporą ilość rzeczy
- przyzwolenie na palenie tytoniu w miejscach publicznych
- słaby alkohol w opcji all inclusive (tylko piwo daje radę)
- mało atrakcyjne animacje wieczorne dla dorosłych.

1  Dziękujemy, UsmiechnietyJ
Zrecenzowano: 13 lipca 2019

W Be Live byliśmy rodziną 2 + 12stolatek + 2 latek- hotel wybrany oczywiście pod kątem dzieci- zjeżdżalnie, klubiki , placyki zabaw, basenik dla dzieci wyposażony w małe zjeżdżalnie. Dzieli się na 2 części - cichą i głośną ( tam gdzie zjeżdżalnie i baseny dla dzieci panuje straszny hałas i gwar- niestety nie tylko w Portugalii angielscy wczasowicze nie umilają swoim zachowaniem i brudzeniem pobytu.) W części cichej znajduje się mały brodzik i nie zawsze jest tam idealnie cicho , ale naprawdę można odpocząć na trawce, w ciszy na leżaczku. UWAGA ! Bardzo zimne baseny - zarówno duże jak i brodzik - to zdecydowanie do zmiany!! Wyżywienie bardzo dobre, ale ja pisała , któraś z Pań - wbrew oczekiwaniom owoców morza było bardzo mało- gdzieniegdzie w sałatce pojawiały się koktajlowe krewetki, raz były średnie , kraby były dwukrotnie ,mule przez 2 tygodnie również kilkakrotnie ( menu jak to w hotelach powtarzało się co tydzień cyklicznie) . Kolacje bywały tematyczne -kuchnia hiszpańska i portugalska ,mnóstwo gotowanych dobrze doprawionych warzyw , mięsa sosy, ryż frytki trafiły się również schabowe :) Tradycyjna kuchnia portugalska znacznie różni się od hiszpańskiej - jest tłusta i nijaka. Hotel ma menu dla dzieci, obsługa jest uprzejma i uczynna zwłaszcza dla małych dzieci. Śniadania wiadomo - jak wszędzie,ale naprawdę było co zjeść. Bardzo polecamy pomarańcze - nigdzie i nigdy nie miały i myslę,że nie będą miały takiego smaku. Obsługa uprzejma uczynna , recepcja mówi w wielu językach - reszta niekoniecznie.Na terenie hotelu znajdują 3 restauracje- jedna w budynku głównym ) kolejki na śniadaniach i kolacjach ) druga nad basenami - kolejki na obiedzie, bo wiadomo z basenów wszyscy idą tam. Animacje naprawdę intenstywne ,ale nie narzucające się - Pani Animator z TUI super - świetnie zgrana z pozostałymi animatorami i super zajmowała się polskimi dziećmi. Hotel bardzo czysty ,odnowiony i zadbany. Z rad i wskazówek- my nie wynajmowaliśmy samochodu w EUROPCARZE jak wszyscy w tym TUI polecają - wypożyczaliśmy go w Armacao de Pera w wypożyczalni AUTROCHA ( potrzebowaliśmy samochodu 7 osobowego) . Z uwagi na 7 osobowy skład wyprawa do Lizbony byłaby dwoma samochodami bardzo kosztowna ( 50 euro w 2 strony koszt autostrady) Miasteczko Armacao de Pera , do którego wybraliśmy się 2krotnie piechotą śliczne i urokliwe! Mozna tez zrobic zakupy Nieopodal hotelu Be live Intermarche , z największym chyba wyborem win i specjałów kuchni portugalskiej- ceny zbliżone do polskich. Do plaży 300 m śliskimi schodami z kamienia - droga nie dla rodzin z dziećmi. Plaża mała otoczona 2 klifami, druga plaża , na którą można przejść tunelem pod klifem znacznie mniej zatłoczona i bardziej czysta. JEDNYM SŁOWEM POLECAM! jednakże Portugalia jest bardzo droga i level niżej niż Kanary.

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje które mają po 1 numer 5 , 6 odpowiada to 5 i 6 piętrom. Nie polecam pokoi 11 12.
Dziękujemy, fralankowo
Zrecenzowano: 13 lipca 2019

Hotel po odświeżeniu więc co do wyglądu pokoju, restauracji, recepcji - nie ma się co czepiać.
Woda w basenach zimna - moje dziecko z basenu trzeba wyciągać zazwyczaj na siłę - nie tym razem - wiem że wieją wiatry, wiem że nie ma upałów i woda się nie nagrzeje nie wiadomo jak bardzo ale może watro by ją dogrzewać - bo to jest punkt mocno rozczarowujący.
Na każdym basenie jest ratownik, na każdym poziomie zjeżdżalni też - więc tu jestem pod wrażeniem.
Co do hałasu - przy basenach muzyczka leci w czasie animacji przy basenach nieco głośniej ale mi to nie przeszkadzało ani trochę. Dzieci krzyczą - jasna rzecz, jak ktoś chce czytać w ciszy i spokoju to wybierzcie inny hotel.
W środę była organizowana super zabawa w basenie - piana party - przyjechał pan z wytwornicą piany którą - piana była wyrzucana przez maszynę do basenu - naprawdę super sprawa dla ludzi w każdym wieku!
Co do ręczników - 10 Euro depozyt - można wymienić ręcznik w dni z góry wyznaczone - nie warto brać swojego - chyba że dla dziecka.
Animatorzy dwoją się i troją z ilością zajęć, ćwiczeń, konkursów i atrakcji. Wieczorne animacje część fajna część mega nudna. Mini disco o 21 animacje wieczorne o 22, o 23 dyskoteka - to wszystko odbywa się w klubie nocnym więc nie ma tak że jesteśmy w pokoju i jest mega głośno - po za budynkiem muzyki nie słychać.
Co do jedzenia - każdy wybierze coś dla siebie tu nie ma problemu ( najwyżej cały tydzień będzie się jadło to samo jak nic innego nie przypadnie do gustu).
Jedzenie jest ogólnie niedoprawione, zupy zawsze trzy do wyboru ale co z tego jak jałowe - można by doprawić samemu ale trzeba się naszukać soli czy pieprzu - co według mnie powinno być na każdym stole a nie było. Ze względu na dużą liczbę gości przed wejściem do restauracji stoi się często w kolejce czekając aż goście zjedzą żeby zostać wpuszczonym do środka ( z tym trzeba się liczyć). Co za tym idzie mięso smażone na szybko bo dużo ludzi zazwyczaj twarde jak podeszwa.
Jest też restauracyjka która jest czynna w momencie gdy nieczynne są restauracje główne więc jak komuś się zachce jeść o 3 w nocy czy przyjedzie do hotelu w środku nocy można iść śmiało coś zleźć.
Napoje - drinki większości półprodukty-potwierdzam poprzednie wypowiedzi także w kwestii ilości - więcej niż 2 drinków nie wydają za jednym razem ( nie ma że weźmiemy dla całej rodziny), za to jest coś co jest hitem wśród dzieci - kolorowy kruszony lód w wielu smakach.
Jest też spory budynek gdzie są kids cluby dla dzieci w różnych językach - po polsku też.

Wskazówka dotycząca pokoi: Mieliśmy pokój na zewnętrzną część hotelu - owszem przyjeżdżały samochody z dostawami towaru ale nam to nie przeszkadzało.
1  Dziękujemy, Dagmara Z