Muzeum Magicznego Realizmu - Ochorowiczówka
Niezwykła i bogata kolekcja

Ochorowiczówka zachwyciła mnie bez reszty! W kolekcji oryginalne prace Salvatora Dali, Jarosława... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
338agnieszkag
Kraków, Polska
obejrzyj koniecznie

Trafiliśmy przypadkiem, zwiedzając okolice Ustronia. Rewelacja dla wrażliwych . plakaty, które tam... Przeczytaj więcej

turysta111111
Żarki Letnisko, Polska

Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019

W małym mieście fantastyczne muzeum! Oprócz Salwadora Dali i wystawy o Ochorowiczu-postaci wybitnej, a mało znanej , dzieła młodych polskich artystów i klika Beksińskiego. Minusem jest oznakowanie dojścia z centrum, ale to nie wina właścicieli. Wielkie brawa za stworzenie tak klimatycznego miejsca! Fani surrealizmu i fantasy będą zachwyceni. Możliwość zakupu reprodukcji, magnesów i koszulek z nadrukami oglądanych obrazów. Mnie akurat udało się idealnie trafić z jednym z nich:)Koszulka-oryginalna niezwykle.Podczas kolejnego pobytu w Wiśle na pewno wstąpimy kolejny raz:)

Dziękujemy, Surykatka
Zrecenzowano: 27 lipca 2019

Nie spodziewałam się takiego miejsca w Wiśle. Muzeum poświęcone Julianowi Ochorowiczowi, psychologowi, wynalazcy i artyście, zgromadziło prace wielu artystów: Setowskiego, Jaśnikowskiego, Beksińskiego, a nawet wystawiane są tu grafiki Dalego.

52  Dziękujemy, Grażyna R
Zrecenzowano: 15 lipca 2019

Jestem zachwycony. W pierwszej sali galerii mamy pokaźną wystawę oryginalnych prac Salvadora Dali, najbardziej chyba rozpoznawalnego mistrza surrealizmu. Już samo to zrobiło na mnie ogromne wrażenie, to może nawet przebijać dla wielu atrakcyjnością kolekcję prac Witkacego w Zakopanem. Ale to nie koniec. Wychodząc z sali poświęconej Dalemu, przechodzimy do sal z obrazami polskich artystów, m.in. Jaśnikowskiego, Różalskiego, a także np. Beksińskiego, Siudmaka. Nawet niewprawni amatorzy sztuki mogą sobie tu sami ocenić jak wypadają Polacy na tle mistrza i próbować podumać nad sensem tego, co ukazuje się ich oczom, a ukazuje się przecież surrealistycznie, czy magicznie przetworzona rzeczywistość. Polscy artyści moim zdaniem wypadają bardzo dobrze, mnie szczególnie zachwyciły prace "opętanego motywem sterowca" Jaśnikowskiego. To moje osobiste wielkie odkrycie w tej galerii. Bardzo mocny punkt na mapie atrakcji turystycznych Wisły.

Dziękujemy, Przemysław B
Zrecenzowano: 4 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Wystawione sa obrazy m.in Dalego, Beksinskiego, Rozalskiego czy Setowskiego. Swietne miejsce dla wszystkich fanow surrealizmu i sztuk pokrewnych.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, marciszb
Zrecenzowano: 12 stycznia 2019

Naprawdę niesamowite miejsce. Osoby które cenią sobie sztukę na pewno bedą zachwycone. Wisienką na torcie są prace słynnego Salvadora Dali, a historia Juliana Ochorowicza też pewnie wielu zaciekawi. Naprawdę warto zajrzeć!

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, SandM-Memories