Krynica-Zdroj

“Absolutny top”

Karczma Łemkowska Kłyniec
Nr 4 wśród 48 Restauracje (Krynica-Zdroj)
Opis: Karczma łemkowska KŁYNEC stanowi integralną część obiektu artNikifor. W niezwykle klimatycznym wnętrzu karczmy łemkowskiej, stworzonym ze 150-letnich bali, pochodzących z rozbiórki łemkowskich domów znajduje się wiele oryginalnych rekwizytów kojarzących się z tradycyjną łemkowską wsią, a także galeria rzeźb i ikon. „Kłynec” posiada dwa poziomy, podzielone na kilka izb, które mogą być udostępnione niezależnie (dla max. 70 osób na górze i 50 osób na dole). Najlepsi kucharze zapewniają znakomite, łemkowskie i polskie jadło. Wszystkie produkty są od regionalnych dostawców. Wybieramy tylko te najwyższej jakości. Przetwory owocowe i warzywne są przez nas wytwarzane. Pierogi podawane w karczmie są lepione ręcznie według tradycyjnych receptur.
Zrecenzowano 14 września 2019 z urządzeń przenośnych

Klimatyczne miejsce ze świetną atmosferą. Z przyjemnością się wchodzi, siedzi, je i żal wychodzić. Porcje uczciwe, w pełni satysfakcjonujące (faworki wzięliśmy porcję dziecięca, ale była chyba większa niż schabowy). Co zjedliśmy: kesełyca (prawie żurek, ale z unikalnym posmakiem, polecam fanom żurku), schabowy (bardzo dobrze doprawiony) z kapustą (również bardzo dobra, kwaśna, zasmażana, ale nie ciężka), faworki z kurczaka (filety zakręcone jak chrust, w panierce, z frytkami i surówkami - bez zarzutu) i ziemniaki z masłem czosnkowym (naturalnie czosnkowe, po prostu smaczne). No i jeszcze piwo Łemkowskie - specjał lokalny, warto spróbować.

Dziękujemy, hoseu

Zrecenzowano 9 września 2019 z urządzeń przenośnych

Wnętrze karczmy przytulne, miłe kelnerki- nie było problemu z podziałem rachunku na pary. Dużo ciekawych, regionalnych pozycji w menu. Ja spróbowałam barszczu z kiszonych buraków- był pyszny, kwaśny, taki jak lubię :) Pasztecik z kapustą i grzybami był OK, poprawny. Z innych pozycji, które bym poleciła to na pewno pierogi z serem i miętą i zupa z kapusty kiszonej. Gołąbki przeciętne, schabowy bardzo cienki- ale może niektórzy takie lubią :) Ogólnie wrażenie na plus- mimo tłoku obsłużono nas bardzo sprawnie.

Dziękujemy, martasU1995ZG
Zrecenzowano 8 września 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo przyjemne miejsce, w spokojnej okolicy. Super jedzenie. Miła obsługa. Warto odwiedzić. Będziemy wracali...

Dziękujemy, adikariusz
Zrecenzowano 7 września 2019

Fajne wnętrze, takie ludowe. Kelnerki bardzo miłe, uśmiechnięte i pomocne. Przysmak łemkowski czyli burger z koniny przepyszny, pierogi smaczne, domowe. Trochę na uboczu więc nie ma dzikich tłumów. Polecam i odwiedzę ponownie będąc w Krynicy

Dziękujemy, kkazamo
Zrecenzowano 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Jedzenie w restauracji mnie nie powaliło. Całkiem średnio , można sie najeść ale żeby był to jakiś efekt Wow to raczej nie w moim przypadku . Ja akurat piłam barszcz czerwony z pierogiem ( bardzo mało farszu ) . Mój maz spożywał tatar z koniny( podobno bardzo delikatny) , schabowy całkiem dobry. To co mi sie podobało to menu w regionalnym języku łemkowskiim oraz piwo lemkowskie - daje kopa warto spróbować (6,5%) . Wystroj nawet fajny aczkolwiek siedzieliśmy na dworze ponieważ była piękna pogoda - fajnie Że jest tam taka możliwość .

Dziękujemy, Patka1988

Karczma Łemkowska Kłyniec — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Krynica-Zdroj, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Karczma Łemkowska Kłyniec? Podziel się wrażeniami!