Krynica-Zdroj
Wysoko ale łatwo....no i te widoki!

Jaworzyna Krynicka góruje nad Krynicą. Jest dostępna dla wszystkich (wyciąg gondolowy). Na dole... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 3 dni temu
ANDRZEJ C
ŚWIĘTOCHŁOWICE
Co za widoki

Będąc w Krynicy trzeba koniecznie wejść na Jaworzyna Krynicka. Widoki piękne. Są karczmy gdzie... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Aneta C

Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019

Gondolki (wjazd i zjazd) nieco zniszczone. Widok na górze cudowny:) Warto tu być :) Jedyne o co bym się przyczepiła to fakt, że na górze praktycznie jeden kiosk i same knajpki są :) Brakowało mi takich typowo góralskich straganów z pamiątkami, serkami itp. Generalnie w Krynicy ogólnie brakuje tego limatu gór jak dla mnie. Ale widok naprawdę jest cudowny. Wzięliśmy sobie koc i pobyczyliśmy na słoneczku :)

Dziękujemy, Anna C
Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019

Widoki świetne, klimat zdecydowanie górski, chociaż góry nawet w porównaniu z Tatrami niziutkie. Ale i chodzi się łatwiej - to info dla leniwych i mniej sprawnych.
Kolejka gondolowa tania. Zero tłoku do kas. Jak ktoś chce to jedzie sobie gondolka jednoosobowo; luz, blues i swoboda.
Do gondolki trzeba wskoczyć - ale to żadna sztuka nawet dla niesprawnych. A jak ktoś nie może/nie umie - np. na wózku to obsługa zatrzymuje gondolkę, a nawet może odpalić jeszcze lepsza, specjalną gondolę dla wózkowiczów.
Szkoda tylko, że restauracje czy bardziej karczmy przesadzają z cenami - jest za obiad 10 - 15 zł drożej niż w Krynicy. Myślę, że to błąd ale może się nie znam.
I mega szkoda, że w lato nie działają inne atrakcje - trasy zjazdowe i wyciągi. W Czechach i na Słowacji w lato na trasach narciarskich i wyciągach odpalają różne zjazdy na trójkołowych rowerach, samochodzikach, dmuchanych kulach itp.
Nie wiem jak w zimie ale w lato super.
"Dobre" miejsce do wypadów z dziećmi, bo nie ma atrakcji do wyciągania kasy z kieszeni taty, nie jak Góra Parkowa i jej zjeżdżalnie.

Dziękujemy, Ypsi L
Zrecenzowano: 21 sierpnia 2019

Dzień słoneczny ,kolejki do kasy nie było.Wjechałam tak jak chciałam osobiście gondolką ale po drodze narzekałam strasznie.Ale tylko na tzw.ludzi którzy korzystają z tej kolejki gondolowej.Szyby w wagonikach podrapane,wewnątrz także wydrapane napisy na obudowie wagoników .........jak można niszczyć ?! Obsługa bardzo pomocna zwłaszcza dla osób z dziećmi.Na Jaworzynie kilka karczmo-restauracji.Mozna zjeść kwaśnicę,pierogi i mnóstwo innych potraw.Bardzo fajny kiosk gdzie można okolicznościowa pieczątke postawić na widokówce.Warto tu być.

1  Dziękujemy, Ewa K
Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019

Wjazd na górę- bilet normalny 20 zł, zdecydowanie warto! Bilety można kupić w automacie lub w kasie (można płacić kartą). Czas oczekiwania na wjazd w południe ok. 5 minut. Sam przejazd przyjemny, wysiadanie w tracie biegu kolejki. Można przewieźć rower/ wózek dziecięcy. Na Jaworzynie piękne widoki, restauracje, kawiarnie. Szlak zielony do Krynicy niezbyt trudny, przejście zajęło dokładnie 2h 20 min (zgodnie z oznaczeniem na drogowskazach).

Dziękujemy, lindakrakowska
Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Gondola ok. Widok świetny. Komercja wkoło. Pewnie to i plus i minus. Dziczy brak . Są natomiast ładne karczmy. Plusem były dla nas animacje dla dzieci. Taka wycieczka dla przyjezdnych.

Dziękujemy, Sabina1234567