“Gospoda nad Kryniczanką”
Gospoda U Krakowiaka — recenzja

Gospoda U Krakowiaka
Nr 31 wśród 48 Restauracje (Krynica-Zdroj)
Polecane, biorąc pod uwagę: Duże grupy, Kuchnia miejscowa
Opis: Gospoda u Krakowiaka położona jest w samym sercu Krynicy-Zdrój, u podnóża malowniczej Góry Krzyżowej i od początku swojego istnienia specjalizuje się w daniach kuchni staropolskiej. Mając na uwadze fakt, że tradycja jest bardzo ważna dla każdej społeczności, przeprowadziliśmy rozbudowę Gospody i sprawiliśmy, że nawiązuje ona swoją konstrukcją i wystrojem do najlepszych tradycji architektury góralskiej. Ręcznie wykonane drewniane ławy, kominek, poroża jelenia to tylko kilka z elementów które sprawiają że folklor góralski w Gospodzie u Krakowiaka jest wciąż żywy. Zapraszamy również Restauracji Szlacheckiej, jest ona częścią Gospody w której prócz wykwintnych potraw znajdą Państwo czar i klimat szlacheckiego dworu. Swojskiej atmosfery dopełnia wnętrze wykonane w drewnie oraz intrygujące elementy wyposażenia. Restauracja Szlachecka jest głębokim ukłonem w stronę historii. Wskazuje na to przede wszystkim zestaw autentycznych staropolskich potraw, którymi delektowano sie juz w XV wieku. Specjalnością kuchni są: • Kaczka po staropolsku • Golonka z pieca • Pstrąg z patelni
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019

Bardzo dobre położenie - widok na dolinę Kryniczanki. W zimie dla osób korzystających z wyciągu narciarskiego wprost idealne, przy odrobinie szczęścia można do niej wjechać na nartach. Wystrój regionalny, muzyka w typie góralopolo nie przeszkadza, a nawet stanowi pewne uzupełnienie całości. Jedzenie dobre, regionalne. Specjalna pochwala dla obsługi (tej z Łosia).

Dziękujemy, Jerzy J

Zrecenzowano 21 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo ładne miejsce z zewnątrz. Z karty zamówiłam gołąbki w sosie borowikowym ale niestety nie było, wybrałam w zastępstwie barszczyk czerwony z uszkami ale lepszy byłby chyba "gorący kubek", danie dnia męża, jak z baru mlecznego, natomiast do drugiego dania dla dzieci - frytki i nuggetsy (zimne mięso) poprosiliśmy ketchup, o którym dzieci przypominały Pani chyba 3 razy, otrzymaliśmy pod koniec ich posiłku. Szkoda, ponieważ dużego ruchu nie było.

Dziękujemy, 364kingas
Zrecenzowano 21 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jedzenie jak w barze mleczny, ceny jak w dobrej restauracji. Obsługa oschła. Generalnie nie polecam.

Dziękujemy, s_awomirs194
Zrecenzowano 6 czerwca 2019

Przede wszystkim magiczne miejsce! Tak pięknie położonej restauracji nie widziałam dawno. Wokoło zielono i cicho. Bardzo przyjemny klimat. Obsługa też niczego sobie, może bez fajerwerków ale bardzo sympatyczna. Dość szybko zostaliśmy obsłużeni mimo dużego ruchu w restauracji. Polecam!

Dziękujemy, Sylwia C
Zrecenzowano 2 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Byliśmy z żoną na obiedzie. Naciągane 3/5. Żurek średni, pieróg schabowy dość suchy, nawet surówki poniżej przeciętnej. Jedyne co ratuje lokal to czas oczekiwania i w naszym przypadku miła obsługa. Kilka lat temu również odwiedziłem to miejsce, i jakoś lepiej wspominam.

2  Dziękujemy, konradc389

Gospoda U Krakowiaka — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Krynica-Zdroj, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Gospoda U Krakowiaka? Podziel się wrażeniami!