Wieża widokowa i Chata na Stoku.

Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019
AniaAdach
Ok

Zrecenzowano: 13 lutego 2019
marcins42
Olkusz, Polska

Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019

Wybraliśmy się na weekend ( z 5 letnim dzieckiem) skuszeni atrakcją w postaci nowo zbudowanej wieży widokowej na szczycie wzniesienia. Pogoda była idealna, a widoki godne polecenia, konstrukcja robi wrażenie - ogólnie fajnie. Na szczyt (i z powrotem) dostaliśmy się wyciągiem, wejście na wieżę jest płatne. Koszt - wyciąg i wieża - za 2 dorosłych i dziecko wyniósł 174 zł - otrzymaliśmy zniżkę 10% za nocleg w Chacie na Stoku / Pensjonat Słotwiny Arena. Jest wiele miejsc parkingowych. Restauracja w Chacie jest popularna, dużo klientów. W godzinie szczytu na zamówienie czeka się ok 30 min, ale czekając można wyjść na zewnątrz, dostaniemy token, który wibruje gdy posiłek jest gotowy do odebrania. W menu jest np.: pizza z pieca opalanego drewnem, o oryginalnych nazwach, na bardzo dobrym cieście. Jedliśmy też pyszny sernik.
Pokój w pensjonacie był ładnie, prosto urządzony. Wygodny materac i nowa, biała pościel. Tylko woda dość chłodna... Na piętrze jest mała bawialnia. Personel jest uprzejmy i pomocny - młoda ekipa.
Pod stacją wyciągu była dodatkowa, bezpłatna atrakcja dla dzieci: dmuchaniec i rewelacyjny "stok" do zjeżdżania w specjalnych oponach.
Wypad zaliczamy do udanych.

1  Dziękujemy, AniaAdach
Zrecenzowano: 4 marca 2019

Fajna górka, fajnie utrzymana. Szczególnie jazda wieczorna - bajka. Dobra infrastruktura, zaplecze gastronomiczne. duży plus

Dziękujemy, grzegorz39_74
Zrecenzowano: 19 lutego 2019 z urządzeń przenośnych

Super stok dla przeciętnej jazdy. Ok przygotowany stok . Wygoda kanapa . Niedawno otwarty nowy odcinek i nowy wyciąg . Oby tak dalej

Dziękujemy, 552anital
Zrecenzowano: 13 lutego 2019 z urządzeń przenośnych

Polecam wyciąg 400m. Są tam mniejsze kolejki niż na głównym 1000m. I są bardziej różnorodne warianty tras. Dużo lepiej niż na Słotwiny ski.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2019
Dziękujemy, marcins42
Zrecenzowano: 13 lutego 2019

Fantastyczny stok. Dobrze przygotowany z dość obszernym (jak na możliwości górskie parkingiem) Komfortowy, bezpłatny transport narciaży z Krynicy stanowi udogodnienie nie do przecenienia. Korzystałem przez 6 dni nie wydając ani zlotówki na przejazdy! Mistrzowski zabieg pozwalający dorosłym na wypicie "herbaty" na stoku. Sporo tras o średniej długości i zróżnicowanym poziomie trudności. Wspaniała nowa trasa Słotwinka (400m) z wyciągiem krzesełkowym. Kanapy zamykane co znacznie poprawia komfort. Sporo małych punktów gastronomicznych z napojami i przekąskami. Na szczycie Areny Słotwiny barek (pod tarasem widokowym) ze wspaniałą obsługą zachęcającą do konsumpcji. Pod górną stacją wyciągu bezpłatna toaleta. Czysto, przyjemnie i bez kolejek. Podobnie pod dolną stacją wyciągu. Choć tu czasem trzeba zaczekać. Moje ulubione miejsce - polecam.

Dziękujemy, 494mariuszn