“Przerażeni? Nie, zachwyceni! ;-)”

Nad Wodospadem Restauracja
Nr 21 wśród 29 Restauracje (Kłodzko)
Zrecenzowano 18 maja 2017

Ufacie swoim kobietom?
Ja tak.

Kiedy stwierdziła, że moje urodziny fajnie będzie spędzić w knajpce "Nad Wodospadem" (akurat byliśmy w Kłodzku przez kilka dni), ufałem, że wie co robi. Lokal ma stronę www, ale nie oglądałem za bardzo galerii, w końcu co będziemy sobie psuć niespodziankę? :-)

No to idziemy. Lokalizacja restauracji jest... mocno specyficzna. Idzie się dość długo z centrum Kłodzka, po drodze sklepy monopolowe, bloki (socjalne aby nie czasami? ;-)) i niewielki park. W parku m.in. ludzie śpiący na ławkach. Trudno to opisać słowami, najlepiej to po prostu zobaczyć. Myśmy wpadli akurat na określenie "kłodzki Brooklyn". ;-)

Lokal w momencie kiedy weszliśmy, był jak wymarły. Ktoś wcześniej wspomniał: rupieciarnia. Fakt, masa ... ciekawych ozdobników, na myśl przychodzą myśliwskie zajazdy z lat 90 (wcześniej się nie balowało, bo nie byliśmy... letni ;-)), a powitała nas ... hmm, szefowa? :) Wzięliśmy karty, trochę kręciłem nosem, wystrój, wnętrze... szczerze: nie spodziewałem się.

Zamówiliśmy piwo i spytaliśmy o coś do jedzenia. Pani zaproponowała nam m.in. schabowego w zestawie i pierożki, OK - mówimy sobie, nie będziemy wydziwiać i ryzykować, że trafi się coś nie pierwszej świeżości. Pani poszła do kuchni. Chyba robiłem wrażenie dogłębnie przerażonego, bo Partnerka aż spytała, czy czasem nie wiejemy. Ale! Audaces fortuna iuvat. Zostajemy i zmierzymy się z czymkolwiek, co w naszą stronę nie pchnie los.

Z głośników poleciała muzyka. Dżizas. Motywy ludowe jakieś? Ale brzmiało klimatycznie. Piwo zimne, pycha. Za chwilę przecieramy oczka ze zdumienia, na dół schodzi chyba cała rodzina. Co chwila ktoś pyta, czy nam się podoba, lokal zyskiwał w naszych oczach coraz bardziej, zrobiło się nam naprawdę miło. :-)

No i pojawia się nasz obiadek. Do niczego absolutnie nie mogliśmy się przyczepić. Jedzonko świeżutkie, domowej roboty (słychać było jak obstawa tłukła kotlet, więc o żadnych mrożonkach czy innych czortach nie było mowy), schabowy ogromny, z fajną panierką a pierożki naprawdę mega!

Zostaliśmy jeszcze, rozkoszując się klimatem, kolejną kolejką browaru i paroma strzałami żubrówki. A co! Fantazja ułańska nas dopadła!

Rachunek dostaliśmy niewielki jak na to, cośmy zjedli i wypili, o ile pamiętam, koło 70-paru złotych. A wrażenia - niezapomniane. Jeśli włączycie sobie wyższy level tolerancji, a cenicie sobie niepowtarzalny klimat, to można rozważyć wizytę w "Nad Wodospadem" (nawiasem mówiąc, ten cały wodospad to ...niezły mikrus! :-)) - my bawiliśmy się świetnie - ale zaznaczamy z góry - komuś innemu taki charakter knajpy może się nie spodobać, tak więc poprzestaniemy na stwierdzeniu - nam się mega podobało, Wam - niekoniecznie musi. :-)

Dziękujemy, 5oku

Zrecenzowano 5 października 2016

Pysznie i świeżo, szybka i miła obsługa. Ładny wystrój. Polecam placek po węgiersku. Małe psiaki akceptowane, co dla nas było ważne.

Dziękujemy, Andrzej C
Zrecenzowano 23 lipca 2016 z urządzeń przenośnych

Nie miałem okazji nic zjeść, ponieważ w sobotę o 14:30 okazało się, że "zupa wyszła, nic nie ma". Specjalnie spod Twierdzy maszerowaliśmy... :(

Dziękujemy, scanner_pl
Zrecenzowano 6 marca 2016

Bardzo dobre domowe jedzenie i przemiła obsługa. Wszystko świeże i ładnie podane. Na pewno tam wrócimy ze znajomymi.

Dziękujemy, bartek665
Zrecenzowano 1 sierpnia 2015

Rozkoszowaliśmy się ze znajomymi pysznym posiłkiem. Sałatka z grilowanym kurczakiem może zaspokoić najwykwintniejsze podniebienia i stanowić cały obiad. Porcja jest duża i sycąca. Lemoniada przepyszna. A pierogi też niczego sobie. Jak będziemy znów kiedyś w okolicy przejazdem, to na pewno się wybierzemy jeszcze raz.

Dziękujemy, kessikey1

Nad Wodospadem Restauracja — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kłodzko, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Nad Wodospadem Restauracja? Podziel się wrażeniami!