Kłodzko
Twierdza

Atrakcja warta zwiedzenia, jeśli jest gorsza pogoda to nie ma co się długo zastanawiać... Przeczytaj więcej

PabloPawel1
Twierdza Nocą

Kawał historii. Zwiedzaliśmy twierdzę nocą. Niesamowite show w formie sztuki teatralnej gdzie... Przeczytaj więcej

Dariusz D

Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019

Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas twierdza. Zwiedzaliśmy jedynie górną część co trwało ponad godzinę. Dolna część (podziemne korytarze są otwarte dla dzieci od 5 lat). W tej samej cenie można zwiedzać samemu lub w grupie z przewodnikiem. Zdecydowanie polecam przewodnika.

Dziękujemy, Wojt1983
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: twierdzaklodzko_d, Kierownik ds. PR, Twierdza KłodzkoOdpowiedź udzielona 1 tydzień temu

Również zdecydowanie polecamy przewodnika, wtedy można dowiedzieć się naprawdę wiele na temat Twierdzy Kłodzko.

Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019

Warto ją zwiedzić ze względu na jej ogrom i bogatą historię. Polecam zwiedzanie twierdzy z przewodnikiem.
W samej twierdzy włożono dużo pracy by uczynić to miejsce wyjątkowym, tak by można było poczuć czas kiedy rządzili tu Prusacy. Twierdza skrywa jeszcze wiele tajemnic.
Wybierając się na zwiedzenia warto zabrać cieplejsze rzeczy, w samej twierdzy może być chłodno. Pamiętać trzeba też o trudność z parkingiem w okolicach i trzeba poświecić trochę czasu na szukanie miejsca parkingowego.

Dziękujemy, Tomasz K

Polecamy parking przy ul. Nowy Świat. Można spokojnie zostawić samochód i spacerkiem przejść przez malowniczy park i urokliwą starówkę miejską do kas Twierdzy Kłodzko. Pracujemy także nad parkingiem wewnątrz fortyfikacji :)

Zrecenzowano: 20 sierpnia 2019

Byliśmy w połowie Sierpnia, łatwe dojście / dojazd.
Warto odwiedzić aby móc podziwiać panoramę miasta oraz okolicy, świetny widok na góry.

Czego brakowało:
-koszy
-opisów / komunikatów - miejsca tego na pewno nie można nazwać "multimedialnym"
-dużo różnego rodzaju artefaktów np w sali chirurgii ale niestety bez opisów do czego co służyło.
być może / na pewno korzystanie z przewodnika dużo by pomogło, niestety przy zwiedzaniu samodzielnym największym plusem są widoki i jeszcze raz widoki.

Polecamy mimo wszystko warto!

Dziękujemy, Przemyslaw B

Dziękujemy za cenne uwagi. Cały czas staramy udoskonalać ofertę. Z pewnością uwzględnimy uwagi.

Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019

Byłem na początku sierpnia w Kłodzku więc nieodzownym punktem do zwiedzania jest Twierdza. Niestety przy zakupie biletów okazało się że na zwiedzanie jej z przewodnikiem trzeba czekać 1,5 godz.więc wybraliśmy opcję samodzielnego obejścia twierdzy i to był błąd bo oprócz pięknych widoków, brak jest ciekawych opisów pomieszczeń, mało eksponatów.

Dziękujemy, mblawat

Dziękujemy za cenne uwagi. Pracujemy nad tym.

Zrecenzowano: 16 sierpnia 2019

Warto odwiedzić i nie rozpisując się zbytnio - obiekt wygląda wyjątkowo, warto zwiedzać z przewodnikiem.
Minus - praktycznie brak możliwości zwiedzania z małym dzieckiem, w sezonie ciężko o miejsce do zaparkowania w okolicy.

Dziękujemy, Mateusz M