“Swojska kuchnia ”
KURNA CHATA — recenzja

KURNA CHATA
Nr 4 wśród 143 Restauracje (Świnoujście)
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opis: HISTORIA RESTAURACJI ,,KURNA CHATA,, SIĘGA LAT 60 UBIEGŁEGO WIEKU BYŁA TO GOSPODA DREWNIANA Z KLEPISKIEM I OGNISKIEM NA ŚRODKU LOKALU ORAZ Z DUŻYM ZACIENIONYM DRZEWAMI I DACHAMI KRYTYMI GONTEM OGRÓDKIEM KONSUMPCYJNYM . RESTAURACJA SŁYNĘŁA Z DOSKONAŁEJ OBSŁUGI, DOBREGO JEDZENIA I CHŁODNEGO PIWA Z PIANKĄ . NIESTETY POD KONIEC LATA 1988 ROKU GOSPODA SPŁONĘŁA DOSZCZĘTNIE A W MIEJSCU POGORZELISKA POWSTAŁ OBECNY BUDYNEK MIESZKALNY Z WYDZIELONYM MIEJSCEM NA GASTRONOMIĘ . OBECNI WŁAŚCICIELE MAJĄC NA UWADZE HISTORIĘ TEGO MIEJSCA MIMOWOLNIE STALI SIĘ KONTYNUATORAMI NAZWY ,,KURNA CHATA,, JAK TEŻ DO PROPAGOWANIA NAJLEPSZYCH DAŃ POLSKICH , GOŚCINNOŚCI I CIEPŁA BIJĄCEGO Z DAWNYCH WSPOMNIEŃ O DREWNIANEJ KNAJPCE .
Zrecenzowano 3 września 2019 z urządzeń przenośnych

Jedzenia smaczne, świeże. Porcje niestety ogromne, co nie jest wcale atutem. Nieco mniejsze porcje mogłyby skutkować niższymi cenami, które są dość wysokie. Ale jest smacznie a to najważniejsze.

Dziękujemy, Agnieszka M

Zrecenzowano 3 września 2019 z urządzeń przenośnych

Wyraźny spadek formy dania - zjadłem dużo żurków w tym miejscu. Chlebek maleje w oczach a tłustość rośnie - zmienił się kucharz?

Dziękujemy, wojciechk651
Zrecenzowano 26 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo dobre jedzonko. Placek po węgiersku pycha. Pierogi jeszcze lepsze. Fajna przystawka ziemniak ze śledziem i smalec rewelacyjny.

1  Dziękujemy, cinekjg
Zrecenzowano 21 sierpnia 2019

Plusy: fajny klimat, dobry bigos w chlebie, dobre placki ziemniaczane, w toalecie dla kobiet w koszyczku byly dostepne tampony-bardzo fajne
Minusy: trudno popsuć sałatkę grecką, nie jest to zbyt skomplikowane danie, a jednak tu się udało (proporcja między sucha sałatą a wszystkim innym była zdecydowanie zburzona, może też dlatego, że zostały dodane kawałki których się nie powinno użyć czyli twardych, gorzkich kawałków blisko korzenia), pierogi ruskie totalnie rozgotowane, zapomniano o moim daniu, dopiero po zwróceniu uwagi, że jednego dania brakuje, okazało się że inna kelnerka je wzięła, a ta która obslugiwala nasz stolik się nie zorientowała NO TROCHĘ SŁABO
Podsumowując, większość dań totalnie nie wartych swojej ceny (a były raczej wysokie)

Dziękujemy, JuhasAnna
Zrecenzowano 21 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Przyszliśmy do owej restauracji ze znajomymi glodni i licząc na zaspokojenie naszych apetytow. Na wstępie zostaliśmy zaskoczeni wysokimi cenami dość podstawowych dań, ale może bronią się jakością. Znajomi zamówili salatki greckie, w których 80% składu to rzeczywiście była sama salata. Placki ziemniaczane naprawdę dobre jednak fakt ze 2 porcje zostały dostarczone po 20 minutach a jedna po 45 może budzic negatywne emocje. Bigos w chlebie- pyszny. Chleb chrupki i świeży, a sam farsz przyrzadzony bardzo dobrze. Pierogi ruskie to duży zawod, niemal 30 złotych za 9 bardzo rozgotowanych sztuk. Znajoma powiedziala, ze lepszą, bardziej sycącą i tańsza opcją są mrożone w sklepie. Obsługa nie była niemiła jednak brakowało troszkę otwartości i ciepła zwłaszcza ze restauracja nazwą i menu sugeruje domowe jedzenie i atmosferę. Wystrój prosty, ale na plus. Podsumowując prawdopodobnie nie odwiedzę ponownie tej restauracji jednak ze względu na posiłek ,na który ja trafiłem nie mogę z czystym sercem wystawić negatywnej oceny więc wystawiam ocenę przeciętną: 3.

Dziękujemy, bobuard

KURNA CHATA — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Świnoujście, Zachodniopomorskie

Byłeś(-aś) w KURNA CHATA? Podziel się wrażeniami!