“Pyszne jedzenie i duuuuuużo go”
KURNA CHATA — recenzja

KURNA CHATA
Nr 2 wśród 114 Restauracje (Świnoujście)
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opis: HISTORIA RESTAURACJI ,,KURNA CHATA,, SIĘGA LAT 60 UBIEGŁEGO WIEKU BYŁA TO GOSPODA DREWNIANA Z KLEPISKIEM I OGNISKIEM NA ŚRODKU LOKALU ORAZ Z DUŻYM ZACIENIONYM DRZEWAMI I DACHAMI KRYTYMI GONTEM OGRÓDKIEM KONSUMPCYJNYM . RESTAURACJA SŁYNĘŁA Z DOSKONAŁEJ OBSŁUGI, DOBREGO JEDZENIA I CHŁODNEGO PIWA Z PIANKĄ . NIESTETY POD KONIEC LATA 1988 ROKU GOSPODA SPŁONĘŁA DOSZCZĘTNIE A W MIEJSCU POGORZELISKA POWSTAŁ OBECNY BUDYNEK MIESZKALNY Z WYDZIELONYM MIEJSCEM NA GASTRONOMIĘ . OBECNI WŁAŚCICIELE MAJĄC NA UWADZE HISTORIĘ TEGO MIEJSCA MIMOWOLNIE STALI SIĘ KONTYNUATORAMI NAZWY ,,KURNA CHATA,, JAK TEŻ DO PROPAGOWANIA NAJLEPSZYCH DAŃ POLSKICH , GOŚCINNOŚCI I CIEPŁA BIJĄCEGO Z DAWNYCH WSPOMNIEŃ O DREWNIANEJ KNAJPCE .
Zrecenzowano 5 kwietnia 2018 z urządzeń przenośnych

Świetny i oryginalny wystrój, można się poczuć jak w prawdziwej wiejskiej chacie u babci. Jedzenie przepyszne, typowo polskie ale z ciekawymi akcentami, które urozmaicają zwykłe potrawy i nadają im wyjątkowego smaku np. pierś kurczaka nadziewana suszonymi pomidorami czy zupa krem z czarnej soczewicy i dyni z dodatkiem imbiru.
Serwowane porcje jak dla drwala:) ciężko zjeść do końca. Dość duży wybór potraw, każdy znajdzie coś dla siebie.
Żurek podawany w bochenku chleba niesamowity, chyba nigdy nie jadłam lepszego.

Dziękujemy, AgataDosSantos

Zrecenzowano 1 kwietnia 2018 z urządzeń przenośnych

Po przeczytaniu dobrych opini o tej restauracji postanowiliśmy się tam wybrać. No i nie zawiedliśmy się. Pyszne jedzenie,miła obsługa i wielkie porcje. Może trochę drogo , ale warto. Polecam zarezerwować stolik,bo jest problem z miejscami.

1  Dziękujemy, Agata H
Zrecenzowano 18 marca 2018

Bardzo dobre jedzenie, duże porcje dań. Restauracja w stylu ludowym. Miła obsługa. Ogólnie panuje Miła atmosfera w restauracji. Polecam w Stu procentach Kurną Chatę!

Dziękujemy, Arleta S
Zrecenzowano 19 lutego 2018

Przez lata idąc nad morze omijaliśmy Kurną Chatę i to był nasz największy błąd! Rok temu złożyliśmy pierwszą wizytę, potem następną, następną i następną. Teraz pojawiliśmy się znowu i co? Kuchnia nadal wyśmienita, placek po węgiersku powala, nie dotykamy przypraw co rzadko nam się zdarza. Jeżeli chodzi o wystrój, to lokal ma swój specyficzny klimat, dla nas najważniejsza i tak jest kuchnia. POLECAMY!!! Jutro kolejny test menu :)

Dziękujemy, jaras_vin
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Zbigniew R, Właściciel, KURNA CHATAOdpowiedź udzielona 26 marca 2018

Kuchnia to nasza pasja . Do zobaczenia w Kurnej chacie

Zrecenzowano 19 lutego 2018 z urządzeń przenośnych

Chyba najlepsza Polska kuchnia jakiej miałem okazję gdziekolwiek zakosztować, polecam serdecznie. Porcje tak duże, że nikt nie jest w stanie dojeść do samego końca. Bardzo miła i kompetentna obsługa!

1  Dziękujemy, Przemysław D

KURNA CHATA — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Świnoujście, Zachodnio-Pomorskie

Byłeś(-aś) w KURNA CHATA? Podziel się wrażeniami!