Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019

Obiekt znajduje się na obrzeżach Ulicinj'a , przy wylocie na Shtoj i plaże Velikiej plaży. Przy ulicy - a jednak z dala od niej co powoduje, że łatwo trafić , wjechać i wyjechać a nie odczuwa się hałasów samochodów ani zgiełku popołudniowych i wieczornych turystów . Do plaży ok. 500 metrów - przechodzi się na nią przez teren hotelu OTRANT. Plaża szeroka, piszczysta - piasek szaro-bury. Mnóstwo ludzi a na szerokości 100-200 metrów plaża "zawłaszczona" przez hotel Otrant. Trzeba szukać miejscówki do plażowania w lewo od hotelu bo w prawo plaża szybko się kończy i to "smródką" wpadającą do morza. My jeździliśmy do miejscowości Doni Shtoj - 5-7-9 km na inne plaże przy Velikiej plaży .
Sam obiekt stanowią 2 budynki typu pensjonatowego położone "na tyłach" restauracji. Komfort pokoi i łazienek bardzo zadawalający, w szczególności w nowszym budynku - tym dalej od ulicy. My mieliśmy pokój z tarasem. Taras duży , stolik, 2 krzesła. Pokój czysty i schludny. W pokoju klimatyzacja i telewizor (u nas brak polskich programów choć jest ich ponad 300 ale znajomi w budynku obok mieli programów po polsku mnóstwo ), lodówka w każdym pokoju
Znajomi byli w drugim budynku - pokój tańszy ale mniejszy, z balkonem i trochę bardzie zużyty - szczególnie łazienka. My nie narzekaliśmy na czystość - codzienne sprzątanie, jednak znajomi zakwaterowani w drugim budynku twierdzili, że na 5 dni pobytu sprzątane było 2 x.
Pod budynkami miejsca na zaparkowanie aut- nie było z tym problemu. Wokół drzewa głównie figowe - figi b. smaczne . Są też granatowce a w restauracji na pergoli wiją się winogrona i kiwi.
Obsługa bardzo miła i serdeczna. szczególnie sam SZEF.
Atutem obiektu jest restauracja. Bardzo dobre śniadania . Co prawda codziennie to samo a jednak inaczej.! Zawsze naleśniki i do wyboru omlet, jajka na twardo, jajka sadzone - jak ktoś ma ochotę na jedno i drugie nie ma problemu. Kawa, herbata , soki, wędlina tradycyjna czarnogórska, parówki , pomidory , sery bałkańskie, dżemy, nutella itp. Melon i arbuz . Dobre pieczywo . Obowiązkowo na dobry początek dnia kieliszek niskoprocentowej nalewki. Produkty w większości własne - oliwa , warzywa, owoce, nalewki . Jak komuś zasmakuje można i trzeba! kupić od gospodarza jego produkty, szczególnie te z %% ale również doskonałą oliwę
Na kolację każdy znajdzie coś dla siebie i popije w gratisie nalewkami o różnych smakach albo i czystą rakiją. Szef osobiście pilnuje by wszyscy goście byli zadowoleni.

Drobne mankamenty nie wpływające na ogólną ocenę: za mało koszy na śmieci (tylko 1 w łazience i to ażurowy bez nawet worka więc "dziurawy"), brak śmietnika na zewnątrz dokąd można by wynieść śmieci z pokoju (ja nie znalazłem).
Brak czajnika elektr. w pokoju i filiżanek oraz rzecz podstawowa szklanek - można poprosić w restauracji i mieć na pobyt ale powinno to być na wyposażeniu. W "naszym" budynku na 1 piętrze była dwupalnikowa kuchenka elektryczna i mały czajniczek do zagotowania wody więc sobie radziliśmy przy porannej przedśniadaniowej kawie.

Generalnie z pobytu jesteśmy bardzo zadowoleni- gościnność gospodarzy niesamowita!

Dziękujemy, Jarosław P
Zrecenzowano: 24 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Po raz kolejny jesteśmy w tym cudownym miejscu i co roku super szczęśliwi i zadowoleni!!!
Cudowni gospodarze, piękne apartamenty i najwspanialsza kuchnia na świecie !!!
Polecamy z całego serca ❤️❤️❤️
Pozdrawiamy wszystkich z LOVAC AZURINA

Dziękujemy, kasiap-ladek
Zrecenzowano: 1 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Gościnność bije na głowę wszystkie restauracje i hotele w których kiedykolwiek byłem 15/10. Polecam każdemu kto wybiera się w te rejony. Obsługa mówi po polsku ogólno dostępne WiFi. Bałkańska majówka 2019

Termin pobytu: maj 2019
Dziękujemy, Kacper Z
Zrecenzowano: 19 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Pierwszy wyjazd do Czarnogóry i strzał w dziesiątkę. Pokoje nowe, czyste. Duży parking. Śniadanie w cenie. Wspaniała restauracja z cudowną atmosferą. Właściciel z całą obsługą stara się zrobić wszystko aby goście byli zadowoleni.

Termin pobytu: sierpień 2018
Dziękujemy, S z y p e r
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Bałkany odwiedzamy co roku, zawsze zatrzymując się na nocleg i jedzonko w Lovać. To wspaniałe miejsce ❤️, każdy kto doświadczy ich gościnności, rodzinnej atmosfery, pysznych przystawek/ nalewek/ domowych win/ dań regionalnych/ owoców morza/ ciast.. z pewnością wróci tam po raz kolejny. Ja osobiście czuję się tam jakbym przyjeżdżała do domu.. krzątam się im po kuchni i nawet obsługuję innych gości hihi ☺️ Jest cudownie! Ludzie są tam wspaniali. Zarówno właściciele jak i przyjezdni goście. Można miło spędzić czas, poznać ciekawych ludzi i usłyszeć wiele niezwykłych historii przy kolacji. Ponieważ wielu Polaków odwiedza Lovać w czasie letnim, przy kolacji słychać zewsząd język polski. Karty dań również są w jęz. polskim, a i ilość gości z Polski powoduje, że właściciele/obsługa również mówi po polsku. Można poczuć się jak w domu :) W tym roku odnowione zostały pokoje i dobudowane czwarte piętro budynku. Byliśmy zaskoczeni jak tam teraz ładnie! Gdy wychodzimy rano z pokoju mijamy kuszące drzewka figowe. Śniadania są urozmaicone, nad głowami wiszą kiwi i winogrona :) droga do plaży to 5-10 min spacerkiem wzdłuż straganów i sklepików :) długo by pisać.. po prostu trzeba u nich zostać by poczuć czar tego magicznego miejsca i ich gospodarzy.

Termin pobytu: lipiec 2018
Dziękujemy, Monika K