Sassnitz
KONIGSSTUHL National Park Centre
Wycieczka na cały dzień lub camping

Zrecenzowano: 22 lipca 2019
Mrjwr
Polska
Białe klify

Zrecenzowano: 26 kwietnia 2018
Alina S
Bielsko-Biała, Polska

Zrecenzowano: 22 lipca 2019

Pojechaliśmy tam, ale niestety nie dotarliśmy do samego urwiska, bo przyjechaliśmy za późno. Na wyprawę tam trzeba poświęcić cały dzień.
Dojeżdża się autem do parkingu Hagen. Wjazd jest płatny i tu od razu uwaga: płatność za wyjazd była w lipcu 2019 wyłącznie kartą! i to normalną debetową, a nie kredytową! Nie ma płatności za monety. Można się zdziwić, jeśli ktoś przyjechał jak człowiek z gotówką lub kartą kredytową.
Parking ogromny, część parkingu to camping dla busów, nie ma możliwości rozbicia namiotów. Jest mini centrum zakupowe, ale wieczorem zamknięte
Toaleta płatna 50 centów.
Dojscie do Königsstuhl to 3km, czas 35 minut w jedną stronę. Dlatego wróciliśmy po 1,5 km, bo już się robiło późno. Zwiedzimy następnym razem. Można zabrać rower i hulajnogę, ale uwaga, jest odcinkami wytyczona ściezka rowerowa bokiem, nie wiem, jak to wygląda w ciągu dnia, kiedy jest dużo ludzi. Czy ktoś ma pretensje o jazdę rowerem cała drogą? Osoby na wózku inwalidzkim elektrycznym dojadą, ale pchanie zwykłego wózka chyba byłoby zbyt ciężkie po leśnych alejkach. Nie ma chodnika.
Spacer – na ile widzieliśmy – zacienionym lasem z ogromnymi
drzewami, czuliśmy się jak krasnoludki. Za rok napiszę szczegółową recenzję całego zwiedzania.

Dziękujemy, Mrjwr
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: GesineHaefner, Leiter Öffentlichkeitsarbeit, KONIGSSTUHL National Park CentreOdpowiedź udzielona 23 sierpnia 2019

Dziękujemy za porady na temat kempingu. Twoja ocena wydaje się być nieodpowiednia.

Zrecenzowano: 26 kwietnia 2018

Nie trzeba jechać do Albionu,żeby zobaczyć przepiękne białe klify. Wyspa Rugia oferuje również takie uroki. W Parku Narodowym Koenigstuhl możemy podziwiać jeden z najbardziej malowniczych klifów owianego legendą. W Parku znajduje się również muzeum, a w nim sala kinowa, w której można zobaczyć film o przyrodzie w parku w języku niemieckim z angielskimi napisami - niestety po polsku nie ma. Film trwa ok 15 minut. Wejście na salę kinową jak i do sal muzealnych odbywa się w ściśle określonych porach. Niedaleko budynku muzeum znajduje się piękna sekwoja - dla miłośników tych drzew okaz średniej wielkości. Jeśli ktoś lubi przyrodę, to warto zobaczyć to miejsce.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2017
Dziękujemy, Alina S
Zrecenzowano: 25 czerwca 2017 z urządzeń przenośnych

Stanowczo zbyt mało informacji w języku innym niż niemiecki.. rozumiem, że sąsiadów ciężko docenić, ale może chociaż angielski?

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2017
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Deutsche Telekom
2  Dziękujemy, 718konrad
Zrecenzowano: 26 września 2016 z urządzeń przenośnych

Polecam zarówno muzeum jak i widoki. Piękne miejsce, do którego na pewno wróce. Muzeum nowoczesne i dla każdego. Można w przystępny sposób wiele dowiedzieć o Rugii. POLECAM

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2016
Dziękujemy, Anna D
Zrecenzowano: 14 maja 2016 z urządzeń przenośnych

Bardzo ciekawe miejsce, zdecydowanie warte odwiedzenia. Przed zwiedzaniem trzeba wygospodarować trochę więcej czasu i zabrać dobre buty, spacer do klifu przez imponujący las bukowy to minimum 3km. z parkingu w Hagen, a żeby zobaczyć więcej trzeba jeszcze trochę pochodzić, oczywiście można dojechać autobusem, ale to chyba nie o to chodzi.
Na koniec minus za brak informacji w języku polskim, w końcu do Polski tu naprawdę blisko.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2016
2  Dziękujemy, 71mmar