Zrecenzowano: 21 września 2018

Hotel położony blisko pięknej plaży, niestety w sezonie niezwykle zatłoczonej.
Zaletą hotelu jest nowoczesny i elegancki wystrój. Obsługa bardzo miła, szczególnie
w restauracji. Jedzenie wyjątkowo dobre, zróżnicowane. Pokój tak jak cały hotel dizajnerski, czysty i schludny. Niestety za duża ilość mebli przytłacza i czyni pokój nie do końca funkcjonalnym. Łazienka przestronna. Hydromasaż choć nowy, nie funkcjonował, podobnie jak telefon i sejf. Dwa malutkie baseny dobre dla dzieci a nie dla dorosłych. Teren wokół basenów mały, ciasny, zatłoczony leżakami. Część basenowo zdecydowanie za mała w stosunku do liczby gości.

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje executive położone jedno pietro powyżej poziomu basenu miały ładny widok na zatokę.
Termin pobytu: sierpień 2018
1  Dziękujemy, Fufacz
Zrecenzowano: 21 października 2017

Hotel elegancki, nowoczesny, położony blisko plaży. Pokoje ładne, sprzątane co drugi dzień. Jedzenie bardzo dobre, obsługa nad wyraz miła i sympatyczna, działająca bardzo sprawnie. Minusem były wszędobylskie osy w restauracji ale to urok całej wyspy. Nieco za małe łazienki w pokojach i słabo oświetlone. Na terenie hotelu są dwa niewielkie baseny, z których i tak nie korzystaliśmy bo większość dnia spędzaliśmy na przepięknych plażach Thassos (sugeruję wynajęcie auta - jest kilka wypożyczalni niedaleko hotelu). Brak animacji dla dzieci, także nie polecam rodzinom z dziećmi.

Termin pobytu: wrzesień 2017
1  Dziękujemy, Balid76
Zrecenzowano: 1 sierpnia 2017

Wróciłam z Tassoa z hotelu Filoxenia dosłownie 2 dni temu, spędziłam tam tydzień razem z mężem i bardzo chwalimy sobie pobyt w tym miejscu.
Hotel położony blisko morza nowy, czysty nam trafił się pokój z pięknym widokiem pokoje sprzątane codziennie. Jeżeli chodzi o restauracje jedzenie mega pyszne, różnorodne więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, dużo potraw lokalnych więc można wiele rzeczy spróbować po raz pierwszy. Obsługa bardzo miła.Okolica bardzo piękna polecam wypożyczyć quad i odwiedzić inne piękne plaże.
Jedym słowem bardzo zachęcamy żeby odwiedzić Tassos i Hotel Filoxenia

Wskazówka dotycząca pokoi: Polecam apartamenty na 2 piętrze bo widok jest piękny tylko trzeba trochę chodzić po schodach
Termin pobytu: lipiec 2017
1  Dziękujemy, magda-pn86
Zrecenzowano: 28 czerwca 2017

W hotelu Ntinas Filoxenia spędziliśmy z mężem tydzień pod koniec czerwca. Hotel robi dobre wrażenie - jest bardzo ładnie położony (na zboczu góry, tonie w zieleni), nowoczesny i elegancki. Posiada pokoje o różnym standardzie. Te tańsze nie znajdują się nie w budynku głównym. Myśmy dostali pokój na II piętrze z widokiem na góry. Po kilkugodzinnym plażowaniu wchodzenie było trochę uciążliwe (brak windy, liczne schody). Pokój był mały, lecz wyposażony w to co niezbędne: wygodne łózko. lodówka, sejf, szafa na ubrania, telewizor z polskimi kanałami itd. Bardzo mała łazienka z niskim sufitem (ostatnie piętro budynku). Obsługa porozumiewa się po grecku, angielsku i niemiecku. Co drugi dzień wymieniane są ręczniki i pościel. Wyżywienie proste, ale smaczne. W wersji all soft napoje do obiadu/kolacj w ograniczonej ilości. Polecamy wino - różowe, białe i czerwone, które jest podawane w dużych kielichach. Mały wybór świeżych owoców (jabłka i arbuzy), ale za to warzywa pyszne - jak to w Grecji. Mnóstwo rodzin z dziećmi, więc nie dla par szukających ciszy i spokoju. Harmider w restauracji. Za to wszędzie blisko (tawerny, port, sklepy). Piękna plaża, cudowne morze, płytka, przejrzysta woda, piaszczyste dno, brak kamieni (nie trzeba mieć butów do wody). Choćby dla samego miejsca warto tutaj wrócić! Do tego wokół malownicze góry i urokliwa, choć tłoczna miejscowość Skala Potamias. Jest wieczorem gdzie wyjść i gdzie spacerować, więc wypoczynek dla ludzi nie lubiących siedzieć w jednym miejscu. Klimatyzacja płatna dodatkowo (5 euro za dzień). Na plaży komplet leżaków plus parasol płatne. Można kupić coś z baru na plaży za około 6-8 euro i leżeć nawety cały dzień. Ale uwaga! Nie można opuścić terenu plaży, bo obsługa rząda kolejnej opłaty. Ogólnie pobyt bardzo udany, mimo opisanych wyżej mankamentów.

Wskazówka dotycząca pokoi: Mogę polecić pokoje z widokiem na góry. Piękny widok i cisza gwarantowane!
Termin pobytu: czerwiec 2017
3  Dziękujemy, Jolanta K
Zrecenzowano: 21 czerwca 2017

Hotel Ntinas budzi dziwne, ambiwalentne emocje i oceny. Bo z jednej strony jest dobrze położony w malowniczej Skala Potamias, niedaleko piaszczystej plaży, najpiękniejszej na Thassos (Golden Beach) i tuż pod masywem Ipsarionu, co czyni to położenie bardzo atrakcyjnym estetycznie. Ma duże, odświeżone i dobrze wyposażone pokoje (wygodne łoże, kanapa, szafa, lodówka, nieodpłatny sejf, telewizor z TV Polonia), kuchnię w korytarzu z pełnym wyposażeniem, dobrze działające nieodpłatne wi-fi. Niezłe posiłki w ramach all inclusive light (tylko jeden napój do lunchu i kolacji, następne za opłatą), świetna obsługa kelnerska, dobre sprzątanie i miły personel w recepcji. W budynku hotelu bardzo dobrze zaopatrzony supermarket. Czyli wszystko gra! Z drugiej jednak strony wszystko zależny od tego, jaki pokój dostaniemy: czy w przyziemiu jak my, czy wyżej położony. Te na ground floor to raczej ciemne pomieszczenia, w których da się wyczuć ciągłą wilgoć. Poza tym ich tarasy wychodzą wprost na basen dla dzieci i plac zabaw, na których panuje ciągły harmider, a więc egejskie czytanie czy patrzenie w dal raczej nie wchodzą w grę. W czerwcu 2017 roku Ntinas gości 80 procent rumuńskich rodzin z małymi dziećmi, a więc naturalnie robi się głośno i bałkańsko (palenie papierosów wśród niepalących, głośne agresywne krzyki do żon, gromadne biesiadowanie, niezwracanie uwagi na innych). Nam to przeszkadzało! Bardzo dziwna jest też ładnie wyposażona łazienka, w której jedyne oświetlenie to dwie 10-watowe żaróweczki nad umywalką: ciemno i trudno o uważną toaletę. Skala Potamias to w czerwcu 2017 roku kolonia rodzinna rumuńska i bułgarska, a hotel Ntinas to enklawa rodaków G. Enescu. Głośno i tłoczno robi się zwłaszcza przy kolacjach w zbyt małej dla wszystkich gości stołówce, w której krzyk i płacz dzieci przeplatają się z napomnieniami tatusiów z Bukaresztu. Naprawdę trudno w takich warunkach o komfort i atmosferę greckich wakacji ...
Ntinas wydaje się być hotelem dla rodzin z małymi dziećmi i pewnie takich wczasowiczów zadowoli - sprzyja ich wypoczynkowi plaża z bezpiecznym wejściem do wody i inne atrakcje lunaparkowe na głównej ulicy. Jednak ktoś, kto szuka spokoju i ciszy egejskiej, powinien omijać i hotel, i Skala Potamias z daleka. Nawet w sytuacji, gdy jest tu tak pięknie!

Wskazówka dotycząca pokoi: W pokojach położonych wyżej jest cicho i słonecznie. Pokoje typu superrior to nie zasługują na tę nazwę, lepiej wybrać wyższy standard.
Termin pobytu: czerwiec 2017
5  Dziękujemy, kjszmidt