Omis

Przepiekne widoki

Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019
Goska84

Zrecenzowano: 27 sierpnia 2019

Polecam trasę wejścia od strony starego miasta . Jest ona bardziej przyjazna niż od Cetiny. Warto założyć pełne obuwie gdyż podejście jest wymagające.Nie polecam wyprawy z małymi dziećmi . Wymagany jest zapas wody. Sama forteca na górze jest otwierana od 8.00. Widoki z góry przepiękne. Wyprawę planować rano , trasa od starego miasta zajęła mi ok.1 godzinę.

Dziękujemy, Przemysław M
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019

W droge na gore wybralismy sie o godzinie 9:30 co nie bylo dobrym pomyslem gdyz slonce grzalo coraz mocniej i syn (8lat) bardzo sie umeczyl.Ale mimo upalu dalismy rade wejsc.Trzeba tylko miec ze soba ze 2butelki wody.Samo wejscie od strony rynku nie najgorsze choc miejscami moze byc ciezko dla kogos kto nacodzien malo chodzi.Ale widoki warte tej drogi,zapieraja dech.Bedac w Omiš nie mozna ominac tego miejsca,bo jest przepiekne.Dodam jeszcze,ze na samej gorze mozna ochlodzic sie woda ze studni.I kupic butelke zimnej wody lub puszke coli za 15 kun

Dziękujemy, Goska84
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wycieczkę zaczęliśmy od dojazdu autem do Put Baučića. Tam zostawiamy auto i ruszamy do góry. Szlak jest dobrze oznaczony, chociaż brakuje info co do czasu przejścia. Nam zajęło ok 30-40 min. Droga prowadzi do góry po kamieniach. Może być ślisko, zdecydowanie wygodniej w sportowym obuwiu. Wstęp do Fortu jest płatny 20 kun od osoby dziecko bez opłaty. Na górze jest studnia z której można zaczerpnąć wody. Widok cudowny.

Dziękujemy, AnnaPajak
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019

Mimo, że wejście nie należy do najłatwiejszych to widoki rekompensują każdą kroplę potu! Wejście kosztuje symboliczne 20 kun co jest rozsądną kwotą.

Dziękujemy, 89neo
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019

Naprawdę warto wejść na Zamek i zobaczyć piękne widoki i panoramę całej okolicy.
Generalnie polecam wchodzić tam w obuwiu sportowym i koniecznie zabrać ze sobą butelkę wody i najlepiej kawałek czekolady. Wprawdzie wspinaczka nie należy do najłatwiejszych, ale widoki wynagrodzą wszystko.

Dziękujemy, Bogusia111