Super wycieczka piesza

Fajna wycieczka na kilka godzin (ok. 3 godz.). Polecam wejść od strony Cetiny a zejść do miasta... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 5 września 2019
Przemysław D
Maksymilianowo
Forteca z widokami !

Polecam trasę wejścia od strony starego miasta . Jest ona bardziej przyjazna niż od Cetiny. Warto... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 27 sierpnia 2019
Przemysław M
Poznań, Polska

Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wycieczkę zaczęliśmy od dojazdu autem do Put Baučića. Tam zostawiamy auto i ruszamy do góry. Szlak jest dobrze oznaczony, chociaż brakuje info co do czasu przejścia. Nam zajęło ok 30-40 min. Droga prowadzi do góry po kamieniach. Może być ślisko, zdecydowanie wygodniej w sportowym obuwiu. Wstęp do Fortu jest płatny 20 kun od osoby dziecko bez opłaty. Na górze jest studnia z której można zaczerpnąć wody. Widok cudowny.

Dziękujemy, AnnaPajak
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019

Mimo, że wejście nie należy do najłatwiejszych to widoki rekompensują każdą kroplę potu! Wejście kosztuje symboliczne 20 kun co jest rozsądną kwotą.

Dziękujemy, 89neo
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019

Naprawdę warto wejść na Zamek i zobaczyć piękne widoki i panoramę całej okolicy.
Generalnie polecam wchodzić tam w obuwiu sportowym i koniecznie zabrać ze sobą butelkę wody i najlepiej kawałek czekolady. Wprawdzie wspinaczka nie należy do najłatwiejszych, ale widoki wynagrodzą wszystko.

Dziękujemy, Bogusia111
Zrecenzowano: 5 sierpnia 2019

Przepiękna fortyfikacja warta obejrzenia, jednak dla osób silnych fizycznie. Konieczna woda na drogę oraz odpowiednie buty. Nie polecam dla rodzin z malymi dziećmi. Piekne niezapomniane widoki.

Dziękujemy, Edyta S
Zrecenzowano: 9 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Widoki z samej fortecy przepiękne. Warto się wybrać nawet w upalny dzień. Wchodziliśmy od strony starego miasta i uwazam, że od tej strony podejście jest lżejsze, ponieważ schodząc wybraliśmy drugą trasę, która kończy się od strony rzeki pomiędzy tunelami. Ta trasą nie była jak dla mnie łatwa do pokonania, było bardzo stromo i mnóstwo drobnych kamieni, na których można się poślizgnąć. Cena 20 kun od osoby. Mimo upału i męczarni przy wchodzeniu i schodzeniu polecam każdemu kto odwiedzi Omiš.

3  Dziękujemy, roksanaw934