Zrecenzowano: 9 września 2019

O pokoju:
Byliśmy w apartamencie typu APM1 z widokiem na morze w budynku A (głównym, z recepcją). Składał się on z przedpokoju, sypialni, łazienki i dużego salonu z aneksem kuchennym. Byliśmy pod wrażeniem rozmiarów apartamentu, ucieszyły nas dwa balkony: sypialniany na góry i salonowy na morze. Pokoje były umeblowane nowocześnie.
Niestety apartament nie był czysty, a niektóre miejsca ewidentnie nie zostały posprzątane po wcześniejszych lokatorach. Na ściankach prysznica były plamy, które łatwo byłoby zetrzeć, wokół brodzika czarny grzyb, który nie zszedł nawet potraktowany domestosem, na zasłonach tajemnicze brązowe smugi, na ścianach rozmazane komary, w kloszach łazienkowych lamp martwe insekty.
Aneks kuchenny miał jeden blat roboczy i jeden kontakt. Jedna z dwóch pokrywek do garnków, które mieliśmy do dyspozycji, zamiast urwanego uchwytu miała drut wciśnięty w dziurkę, ewidentnie przed któregoś z poprzednich lokatorów. Lamp łazienkowych działała mniej niż połowa, więc było tam ciemno.
Naklejka nad kranem w łazience informowała o tym, że woda w kranach jest "not potable" (niezdatna do picia) bez żadnego wyjaśnienia - nie byliśmy nawet pewni, czy możemy w niej gotować. Nad kranem kuchennym wisiała informacja o tym, że należy umyć po sobie naczynia lub ponieść koszt umycia ich przez pracowników. Miło było wiedzieć, że naczynia nie przechodzą żadnego konkretniejszego czyszczenia niż płyn i gąbka pomiędzy lokatorami, którzy mogli je po sobie zwyczajnie wypłukać. Stan niektórych sztućców sugerował, że hotel nawet nie sprawdza, czy naczynia naprawdę zostały dokładnie umyte.

O hotelu:
Bliskość do morza była wielkim atutem, a do oddalonego o około 15 minut spacerem miasteczka Obzor prowadziła oświetlona nocą dróżka. Można się do niego było dostać również plażą, ale dojście od plaży do budynków za linią hoteli było niemożliwe dla tych, którzy nie byli gośćmi tych konkretnych hoteli - żeby więc wydostać się z plaży trzeba było przejść spory kawałek do ogólnego wyjścia.
Przyjechaliśmy do hotelu około 8 rano, a doba hotelowa zaczynała się o 14:30. Za wcześniejsze wydanie pokoju hotel liczył sobie niemało - 80LV za pokój jednoosobowy. Nieprzygotowani na to uczestnicy wycieczki, którzy spędzili całą noc w podróży, przez 6 godzin tułali się po ośrodku, plaży i miasteczku. Hotel udostępnił nam pokoik na bagaże, zamykany na klucz, co nie wynagrodziło nam tego, że jeszcze o 14:20 odmawiano nam pokoi.

Atrakcje hotelowe: baseny dla dzieci i dorosłych, place zabaw, całkiem tani minigolf (w opłakanym stanie, ale i tak można się dobrze bawić). Warto wstać rano i zająć darmowe leżaki przy hotelowych basenach.

O okolicy: W miasteczku Obzor nie ma wielu atrakcji - kilka restauracji, pasaż straganów, kościółek. Żadnej dudniącej muzyki ani pijanych ludzi na ulicach. Świetne miejsce dla tych, którzy chcą po prostu popływać, poleżeć na słońcu, zjeść i pójść na spacer. Warto wybrać się na wycieczkę fakultatywną do Nesebyru, jest tania, a widoki są ładne. Można też przejść się po plaży w stronę klifów i portu.
Na plaży we wrześniu prawie pusto. Można wynająć leżaki, ale to dość droga sprawa. Fale spore, a dno piaszczyste - warto zabrać maskę lub okulary, ale rurka i płetwy się nie przydadzą.

Wskazówka dotycząca pokoi: To, że pokój jest w głównym budynku, nie znaczy, że jest czysty.
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, Martyna K
Zrecenzowano: 7 września 2019 z urządzeń przenośnych

Hotel Obzor Bleach Resort bardzo miło nas zaskoczył. Byliśmy w 6 osób (4 dzieci). Apartament przestronny, funkcjonalny - czuliśmy się jak w domu. Jedynie w kuchni brakowało nam suszarki na naczynia i deski do krojenia, ale to detale Dwie łazienki, sprzątanie codziennie. Basen bezpośrednio po wyjściu z budynku, leżaków dużo,nie trzeba było się o nie martwić. Obok bar z drinkami i jedzeniem w sam raz na lunch, można było wyjść z basenu i np zamówić pizzę. Plaża zaraz za barem, więc mieliśmy zazwyczaj rozbite dwa obozy i migrowalismy z plaży na basen i odwrotnie. Morze świetne, codziennie spore fale, więc dzieciaki miały zabawę, a my byliśmy spokojni bo nad ich bezpieczeństwem czuwał czujny ratownik. Pobyt w tym hotelu będziemy na pewno bardzo długo wspominać i są to ze wszech miar miłe wspomnienia

Dziękujemy, Izachlond
Zrecenzowano: 6 września 2019

Pierwsze rozczarowanie. Wykupiliśmy w TUI apartament z widokiem na morze APM1 a dali nam z widokiem na budynki i z boku fragment morza czyli APX1 i rezydent uznał że jest wszystko w porządku, bo kawałek morza widzimy a innych pokoi nie ma. Apartament nie zasługiwał nawet na trzy gwiazdki. Brudno. Lepiące się szafki. Sprzątanie to marzenie. Raz panie rzuciły kilka ręczników. I to był cały serwis . Położenie hotelu fajne. Czyste piękne morze, ale zdarzały się przypadki poparzeń przez czarne meduzy. Baseny też fajne, ale często brakowało miejsc. Mało też było parasoli. Ceny w sklepach i restauracjach wysokie. Miasteczko nie powala. Ogólnie bardzo średnio.

Wskazówka dotycząca pokoi: Brak. Nam TUI wlepiło pokój inny niż wykupiliśmy.
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, stokrotka775
Zrecenzowano: 1 września 2019

Wybraliśmy się do obzor beach resort z biura TUI. Wyjazd był kupiony jako ,,first minute'' godziny wylotu i przylotu do Burgas były w ciągu dnia. Po paru miesiącach zostały zmienione na godziny nocne. Wylot z Gdańska 3.00, powrót autokar z ośrodka 3.35. Sytuacja podobna jak u poprzednich recenzentów pokój można otrzymać dopiero o 14.00 a my dotarliśmy około 8.00. Sprawdzając informator TUI z Niemiec godziny opuszczenia ośrodka były ,,ludzkie'' a wyloty w ciągu dnia. Pokój który otrzymaliśmy z widokiem na morze był brudny. Wymieniona tylko pościel. Wszędzie pełno kurzu, na kanapach pełno piasku, ubikacje niedomyte, podłoga niezamieciona ani nie umyta, mój syn miał całe stopy czarne. Parę lat temu na pewno to był standard wyższy ale teraz to zostało zapuszczone a szkoda, bo fajny kompleks z basenami i tuż nad morzem. Nie zgodzę się z poprzednikami że ceny w sklepie jak w Polsce. Trzeba wszystko pomnożyć razy dwa np. litr mleka 2.8 lewa po kursie 2.34 daje 6.5 zł. Podobnie reszta artykułów spożywczych.
Podsumowując wyjazd to z plusów: kupno wakacji w opcji first minute było za rozsądną cenę za 4 osoby w tym dwoje dzieci około 5300 zł. bez jedzenia. Drugi pozytyw i ostatni że dzieciom się podobało. Natomiast standard apartamentów pozostawia wiele do życzenia jak i zmienione godziny lotów przez TUI.

Dziękujemy, Arthur G
Zrecenzowano: 29 sierpnia 2019

Hotel posiada wszystko czego oczekiwaliśmy. Doskonała lokalizacja. Baseny . Blisko morza. Przestronne i czyste pokoje. W pełni wyposażona kuchnia. Wspaniały widok na morze i góry. Obsługa hotelu bardzo pomocna i profesjonalna. Blisko miasta,a jednocześnie w cichej okolicy. Jak zwykle w Bułgarii jedyny mankament to wiara gospodarzy, że turyści wiedzą jak się zachować. Przydatne były by instrukcje dla obywateli UK i Rosjan, że baseny to nie wc, a zakaz palenia to zakaz palenia. Zamiast przestrzegać zasad woleli ukraść znak zakazu palenia!!!! Plaża czysta i szeroka. Posiłki na dobrym poziomie. Niestety tutaj znowu brytyjscy i rosyjscy turyści dali pokaz jak można np. makaron nakładać rękoma itd. itp. wiele innych ohydnych zachowań nie nadaje się do tego opisu. Hotel bardzo mądrze i profesjonalnie przygotowany. Nie polecam na wyjazd z dziećmi. Moim zdaniem idealny dla par i osób dorosłych.

Wskazówka dotycząca pokoi: Wszystkie proponowane przez właściciela opcje są na wysokim poziomie.
Dziękujemy, Ewalińska O