Zrecenzowano: 1 września 2019

Hotel ma świetną lokalizację bezpośrednio przy pięknej piaszczystej plaży. Pogoda była cudowna, idealna do opalania z lekkim wiatrem. Morze ciepłe z falami do skakania. Ratownik na plaży pilnował bezpieczeństwa. Leżaki trzeba sobie zajmować wcześniej rano, bo później nie będzie nic wolnego. Basen hotelowy raczej mały na tak duży hotel.
Zdecydowaliśmy się na 2-pokojowe studio w budynku bocznym. Trochę martwiliśmy się jaki będzie standard tego budynku, ale miło nas zaskoczył. Dostaliśmy ogromny 3-pokojowy apartament (dwie sypialnie i pokój dzienny). Mieliśmy przepiękny widok na morze. W jednej sypialni były dwie szklane ściany, więc widok był powalający. Na szczęście były kotary dobrze zasłaniające okna, bo rano słońce świeciło prosto w nie. Z budynku bocznego chodziliśmy na jedzenie i basen do budynku głównego. Jest to bardzo blisko - 1 minuta drogi, choć niektórym może przeszkadzać konieczność przechodzenia przez mostek na maleńkiej rzeczce (czasem śmierdziała). Dla nas był to miły spacerek.
W hotelu bylo czysto, ale wystrój bardzo staromodny. Nam to nie przeszkadzało, bo spędzaliśmy większość czasu na plaży i basenie. Jedzenie było dobre, każdy mógł sobie coś wybrać.
Aquapark rozczarował - mały, zniszczony, na zjeżdżalniach po pierwszym zjeździe robiły się dziury w kostiumach.
Ogólnie polecamy - na spokojny wypoczynek z dziećmi.

Dziękujemy, Magdalena M
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Antonia R, Guest Relations Manager, Sol Luna BayOdpowiedź udzielona 2 września 2019

Hello Magdalena,

Thank you very much for leaving this online review about us and our product and for having been our guests as well. We are very happy to know that you have spent a nice vacation and that you are more than satisfied with your accommodation in the adjacent building.
Thanks a lot once again for your lovely words and do not hesitate long before booking your next stay at Sol Luna Bay Resort.

Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019

Na początku zacznę od tego co jest na plus. Hotel nie jest najnowszy zarówno sam budynek jak i wystrój pokoi. Pokoje (nasz był z widokiem na morze) urządzone są klasycznie i dzięki temu starszy wystrój nie razi. Łazienka z 15 letnimi kaflami i odstającym sylikonem.. łóżka dość twarde. Pokoje są dosyć przestronne, a rolę dostawaki pełni rozkładana sofa. Pokoje są sprzątane codziennie i to jest właśnie ten plus. Na plus należy zaliczyć także ogólnie miłą obsługę barmanów, animatorów i kelnerów. Windy są szybkie i nie trzeba na nie czekać. Basen przed hotelem jest naprawdę dosyć mały. Duże rozczarowanie stanowi Aquapark. To tak naprawdę kilka małych zjeżdżalni. Jest mały wręcz ciasny i stary. Po zjechaniu każdą zjeżdżalnią czuje się na plecach każde łączenie poszczególnych segmentów ślizgawki - plecy są obite, czerwone i zdarte,a syn przetarł kąpielówki. Nie chce się tam wracać. Plaża jest ładna szeroka i sprzątana. Mimo wydawałoby się wielu leżaków trzeba walczyć o miejsce na plaży i przy basenach. Codziennie trzeba zajmować miejsce ok 7 rano bo po 8:00 wszystkie leżaki są zajęte. Co dziwne, tylko ok 20% leżaków objętych strefą dla niepalących.. Co do palenia papierosów, to praktycznie we wszystkich barach nie ma żadnych zakazów i dym i smród papierosów unosi się wszędzie. Jedzenie rozczarowuje. Śniadania naprawdę codziennie takie same: jajko na twardo, jajko sadzone, jajecznica, bekon, parówka.. ogólnie nie czepiam się smaku potraw ale urozmaicenia. No liczyłem na większą różnorodność potraw. Na obiad frytki, kurczak w różnych formach , wołowina w sosach, ryż i ryba. Zdecydowanie brakuje czegoś niestandardowego. No pod względem jedzenia nie jest to turecki pięciogwiazdkowec. To co jest, jest smaczne ale standardowe i takie zwyczajne. Ciasta i desery są ok. Napoje to rozwodnione nektary, a napoje gazowane typu Fanta, Cola są także najczęściej rozwodnione i niedobre.. Ogólnie w hotelu panuje przyjazna atmosfera. Podział gości to 50% Niemców, 42% Polaków. Niewielką resztę stanowią inne narodowości. Do gości należą głównie rodziny z dziećmi i osoby starsze 60+.
Barach drinki są dosyć dobre, barmani leja odpowiednią ilość alkoholu ale dodawane nektary są słabszej jakości tak jak te z automatów.
Woda w morzu ciepła, a przez fale mało przejrzysta. Usytuowanie sprawia, że są wysokie fale i często jest czerwona flaga. W morzu czasami występują dość duże meduzy - wielkości piłki do siatkówki, które parzą. Animatorzy się starają i jeśli ktoś lubi taką rozrywkę to znajdzie zajęcie.
Ogólnie uważam, że oceny i opinie są zawyżone. Podsumowując to Hotel standardowy, starszy ale czysty z mało rozmaitym jedzeniem i starymi zjeżdżalniami co sprawia, że cena którą się płaci jest za wysoka. Jednak mimo minusów można w nim znaleźć także plusy i dobrze się bawić.

Dziękujemy, Zenek8888
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Antonia R, Guest Relations Manager, Sol Luna BayOdpowiedź udzielona 4 września 2019

Dear Zenek,

Thank you very much for having been our guests and for taking the time to write this review about us on TripAdvisor as well. We are very sorry to know that your expectations were not fully fulfilled. We just would like to remind you that the price-quality ratio is one of the best rated aspects of our hotel and we sill think that we are offering our guests a good product for a fair price. Of course, nobody is perfect and we are working permanently on improving our service and product. Therefore, we are sure that your next visit in our hotel will be much more successful and you will fully enjoy your vacation here.

Stay healthy and all the best.

Zrecenzowano: 29 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Good hotel, located directly on a beach. Clean and well equipped rooms. Good working aircondition. Great food and drinks. Perfefct animations for kids. Helpfull Staff. Very good summer vacation. For sure we will come back!
One disadvantage is that you must pay bothways for a bus to/from Obzor center. By foot around 30 min.

Thanks Sol Luna Resort for a nice summer vacation!

Dobry hotel, położony bezpośrednio przy plaży. Czyste i dobrze wyposażone pokoje. Dobrze działająca klimatyzacja. Świetne jedzenie i napoje. Perfekcyjne animacje dla dzieci. Pomocny personel. Bardzo dobre letnie wakacje. Na pewno wrócimy!

Wadą jest to, że każdorazowo trzeba płacić za autobus do/z centrum Obzoru. Na piechotę idzie się ok. 30 min

Dzięki Sol Luna Resort za miłe letnie wakacje!

Dziękujemy, 391rp
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Antonia R, Guest Relations Manager, Sol Luna BayOdpowiedź udzielona 31 sierpnia 2019

Dear guests "391rp",

thank you very much for having been our guests and for writing this lovely online comment as well. It's great that you have fully enjoyed your stay and we can't wait to see you soon for another amazing stay at Sol Luna Bay Resort.

Wishing you all the best.

Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019

Hotel ogromny. Pokoje czyste i przestronne. Klimatyzacja dobrze działająca i cicha. Jedzenie monotonne, trzeba się uwijać aby zdążyć zjeść. Obsługa pomocna. Morze cieple, plaża duża i czysta. Dużo barów. Basen duży, czysta woda.POLECAM.

Dziękujemy, Malgorzata B
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Antonia R, Guest Relations Manager, Sol Luna BayOdpowiedź udzielona 29 sierpnia 2019

Dear Malgorzata,

Thank you very much for having been our guests and for recommending us as well. It has been a great pleasure for us to serve you and we do hope to see you very soon again.

Zrecenzowano: 27 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Byłam bardzo sceptycznie nastawiona na wakacje w Bułgarii jednak po namowie Pana w Biurze podróży zdecydowaliśmy się na Obzor i hotel Sol luna VAT resort. Przyznaję, że moje myślenie było błędne. Wspaniały hotel jaki nas gościł zapewniał wszystko na wysokim poziomie ! Pyszne jedzenie w trzech restauracjach, prawdziwe drinki, rozrywkę co wieczór, baseny i plażę na wyciągnięcie ręki, przyzwoity serwis basenowy i plażowy, świetne animacje dla dzieci w wykonaniu pełnych energii animatorów, przemiłą obsługę ( mam wrażenie że Grecy są już zmęczeni turystami ) której bardzo zależy żeby czuć się dobrze. Mimo dużych rozmiarów obiektu i dużej liczbie gości nie ma tłoku, dzięki temu że jest tyle miejsc w lobby, restauracjach, barach, holu, na cudnych tarasach !
Tak się złożyło ze podczas pobytu członek mojej rodziny miał urodziny, w ten dzień byliśmy na wycieczce w Nessebarze ( polecam) po powrocie do hotelu czekał na nas upominek oraz list z życzeniami :) bardzo miłe uczucie, czuliśmy się wyjątkowo. Ponadto zawsze zwracam uwagę na czystość i nie mam zastrzeżeń, personel dba o czystość cały dzień do wieczora.
I na koniec najważniejsze co zdobyło moje serce to brak plastiku !!! W barach przy basenach kubki i talerze papierowe a sztućce drewniane !!!
Polecam z całego serca
Marta

Dziękujemy, MartaT2808

Dear Marta,

We are very delighted to hear that your vacation and first Bulgaria visit have exceeded your expectations. Thank you very much for appreciating our service and product and for writing this wonderful review as well. We would be very happy if we had the chance to welcome you very soon again for another great time at Sol Luna Bay Resort.

Stay healthy and all the best.