Zrecenzowano: 3 lipca 2019

Hotel położony w bliskiej odległości morza (dla lubiących opalanie), ale też Barcelony i innych miejsowości Costa Brava i Costa Maresme (dobre połączenia transportem publicznym). Obsługa na wysokim poziomie, pokoje czyste, codziennie sprzątane. Posiłki urozmaicone.
Minusy - codzienna dyskoteka od 21 do 24 (uciążliwe zwłaszcza w przypadku pokoju na niższym piętrze), lodówka i wifi płatne (za 1 osobę/sprzęt).
Jeżeli ktoś lubi nocne życie (nie kończy się o północy), to miejsce w sam raz.
Lubiącym spokój i wypoczynek po całodniowym zwiedzaniu - nie polecam.

Wskazówka dotycząca pokoi: Jak najdalej od restauracji i codziennej/conocnej dyskoteki
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi
Dziękujemy, megere
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: hotelalhambra, Community Manager, Hotel AlhambraOdpowiedź udzielona 5 lipca 2019

Szanowny kliencie, dziękuję bardzo za podzielenie się opinią z innymi podróżnikami. Jak wskazałeś, jesteśmy w uprzywilejowanym środowisku, w pobliżu Costa Brava i znajduje się w Maresme. Jest dumą, że uważasz, że personel jest na wysokim poziomie. Dokonamy przeglądu wskazanych aspektów i podejmiemy odpowiednie kroki, jeśli będzie to stosowne. Z poważaniem Hotel Alhambra.

Zrecenzowano: 15 października 2018

Po pierwsze i najważniejsze: głośna muzyka do godziny 24.00! W ofercie, i owszem było wskazane, że jest muzyka na żywo ale w życiu bym nie pomyślała, że mam słychać tej muzyki codziennie - bez względu czy chce czy nie. Pokoje były usytuowane zaraz obok sceny na której występowali artyści więc w pokoju nie dało się nawet siedzieć od godziny 20.00 do 24.00 bo było tak głośna (aż czuło się że wszytko drży)! trzeba było krzyczeć żeby rozmawiać!
Co do czystości to generalnie sprzątanie codziennie ale Panie, które sprzątają mają specyficzne podejście do rzeczy pozostawionych w pokoju. Wszystko przestawiają, grzebią w ubraniach i wyrzucają rzeczy, które nie znajdują się w koszu ale które ich zdaniem należy wyrzucić.
Śniadanie ok, dużo i można się najeść ale codziennie to samo.
kolacje - tylko jedzenie, nie ma żadnych napoi - nawet wody (no chyba że sobie kupimy za 2 euro za napój).

Basem bardzo mały, nie można się opalać.

Sejf płatny. Wifi płatne. Lodówka płatna.

Generalnie, jedynym atutem hotelu jest lokalizacja ale w okolicy jest mnóstwo innych hoteli w tej samej, jak nie lepszej lokalizacji więc nie polecam.

Termin pobytu: październik 2018
Dziękujemy, agnieszkakaminskarp
Zrecenzowano: 4 października 2018

Do plusów hotelu należałoby zaliczyć jego położenie. W Santa Susanna mnóstwo jest barów restauracji i innych urlopowych atrakcji. Do plaży spacerkiem pięć minut, sama plaża szeroka z grubym piaskiem. Minusem dla rodzin z dziećmi będą często występujące wysokie fale oraz szybko opadające dno. Hotel znajduje się blisko stacji kolejowej, z której można dotrzeć do Barcelony, pociągi kursują co 30 minut, bilet tam i z powrotem kosztuje 10 Euro.Hotel niedawno wyremontowany, widać to po lobby oraz łazienkach w pokojach. Pokoje standardowe, sprzątane codziennie, ale niedokładnie. Wyżywienie jest smaczne, ale monotonne. Darmowe napoje są tylko do śniadania, ale ich wybór marny - kawa, herbata i soki. Aby przy obiedzie czy kolacji napić się chociażby wody należy zapłacić. Na terenie hotelu codziennie odbywają się koncerty na żywo. Generalnie hotel dla osób mało wymagających.

Termin pobytu: wrzesień 2018
Dziękujemy, wojciechk767
Zrecenzowano: 24 września 2018

Hotel w bardzo dobrej lokalizacji, wszędzie blisko - sklepy, plaża, miasto Barcelona. Sam hotel odnowiony, restauracja ładna i czysta, pokoje przyzwoite ale sprzątane kiepsko, lepiej chodzić schodami bo winda ciagle oblegana więc jest szybciej...A teraz trochę o "dodatkach" które trzeba lub też nie sobie dokupić - lodówka oczywiście płatna ale jej nawet nie można nazwać chłodziarką ponieważ produkty (napoje) w niej przetrzymywane ingdy nie sa zimne, internet płatny - dostaje się kod który działa tylko na jednym urządzeniu, jeżeli chcemy korzystać na z wi-fi na 2-3 urzadzeniach należy dokupić kolejne kody lub za każdym razem się wylogować z jednego urzadzenia by móc korzystać na innym...jakaś paranoja! Od godziny 21.00 muzyka na żywo która byłaby ok gdyby nie nagłośnienie - mieszkałam na 5 pietrze z Rodziną i nawet przy zamkniętych drzwiach jest tak głośno że przed godziną 24.00 nie jest człowiek w stanie zasnąć! Decydując sie na ten hotel wiedziałam że jest muzyka na żywo ale nie przypuszczałam że jest o kilka milionów decybeli za głośno puszczana! - przez tydzień czasu zamiast budzić się wyspanym człowiek był zmęczony...Godziny śniadań i kolacji to kolejna porażka i te ciągłe kolejki przed otwarciem to dramat...natomiast samo jedzenie smaczne jedynie na śniadanie kawa, herbata i napoje koszmarne poza tym ok...Wystarczająca ilość leżaków praktycznie o każdej porze dnia było kilka wolnych, fajna sprawa z jacuzi - to na plus oczywiście pod warunkiem że nie jest bardzo oblegane przez stare hiszpanki które potrafią w nim siedzieć nawet 2 godziny! Baseny zdecydowanie za małe jak na taki duzy hotel i nie wiedziałam nigdy by były sprzątane! Jeżeli ktoś przyjezdza choć trochę wypocząć to musi wybrać inny hotel! jak dla mnie pierwszy i ostatni raz....

Termin pobytu: sierpień 2018
Dziękujemy, AnnaZ2818
Zrecenzowano: 17 września 2018

Hotel całkowicie ***, dobrze usytuowany i skomunikowany. Dobra baza wypadowa do Barcelony oraz zwiedzania całego wybrzeża. Pokoje małe, urządzone standardowo z działającą klimatyzacją. Sprzątane codziennie ale pobieżnie. Pościel wymieniana raz na przyjazd, ścielona codziennie. Ręczniki wymieniane regularnie, tak samo uzupełniane mydło. Hotel czysty, infrastruktura wygodna i funkcjonalna, basen no cóż ... , nie daleko piękna, żwirkowo - piaszczysta plaża. Leżaki na plaży prywatne i bardzo drogie, a widziałem w życiu parę "cennych" leżaków. Hotel bardzo głośny z powodu odbywających się w restauracji koncertów z muzyką na żywo (dla mnie na początku to był plus). Stanowczo nie dla ludzi chodzących przed północą spać, nie da się. Średnia wieku we wrześniu w hotelu mocno zróżnicowana, na koncertach mnóstwo ludzi z poza hotelu i 65+, po 21 30 brak wolnego stolika. Kelnerzy obrotni, ale chyba zdaję im się że to ich prywatna restauracja, może i tak jest nie wiem. Dawno nie widziałem tylu palących papierosy ludzi. Jedzenia dużo, standard *** i dobre, choć kuchnia mogła by poznać sól i zioła. Zastrzeżenia mam co do warzyw i owoców, niskiej jakości, bez smaku hiszpańskiego słońca ;) ***. Ogólnie hotel oceniam wysoko, choć przestrzegam przed pobytem ludzi z małymi dziećmi. Szczególnie dla rozrywkowych par, nie dla domatorów. Czy bym wrócił? Tak, pod warunkiem że miałbym ochotę na DUŻĄ porcję muzyki, bo troszeczkę mi jeszcze w głowie szumi.

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje od basenu i restauracji bardzo głośne, od strony ulicy podobno również. Na wyższych piętrach kakofonia z dwóch hotelów.
Termin pobytu: wrzesień 2018
Dziękujemy, krzysztofk481